Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meddig legyek türelmes? Vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig legyek türelmes? Vagy csak a válás oldja meg a problémámat?

Figyelt kérdés

Másfél éve kiderült, hogy feleségemnek van egy hat hónapos kapcsolata, de mikor megbeszéltük, akkor azt mondta, inkább azt abbahagyja és velem marad. Sokat beszélgettünk, párterápiára is jártunk, de félbehagyta. A bizonyos harmadik egy munkatársa a feleségemnek, és mindketten tagjai egy baráti társaságnak. Ô azt gondolja, hogy én nem szakíthatom ki abból a körbôl, nekem viszont nem tetszik, hogy velük (vele is!) jár szórakozni akár hajnalig is. Amúgy pedig a kapcsolatunk olyan szinten van, hogy én kötôdöm hozzá, szeretnék belôle többet kapni, szeretném, ha simogatna, ölelne, de ô azt mondja, hogy nem megy neki. Az ágyban pedig teljesen passzív. A két gyerek és a sok kellemetlenség és költségek miatt még nem indítottam el a válást, de nagyon közel járok hozzá. Azt kéri, hogy legyek türelmes, de 35 éves korban nem várhatok évekig, hogy hátha jobb lesz. És nem úgy viselkedik, mint aki megbánta a tettét. Azt mondja, hogy én korlátok közé szorítom azzal, hogy nem akarom elengedni az éjszakába szórakozni.

Viszont dötnéskényszerben vagyok, mert májusban 15 éves lesz a házasságunk és a különvagyon akkor megszűnik, pedig abban én állok jobban. Ha azt megvárom, lehet, hogy a feleségem után a vagyonomat is elvesztem. Nem szeretnék válni, de úgy érzem, nincs más lehetôségem. Vagy???


2008. nov. 15. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nem úgy tűnik h ez a nő komoylan vesz téged. Sajnálom hogy ezt írom, de sztem lassan már csak arra megy ki a játék hogy közösvagyonba menjen át midnen. Sztem elég megbocsátó és megértő vagy vele és egy kicsi kompromisszumot ő is köthetne. Ha már megcsalt téged, akkor ne legyen felháborodva hogy nem szivesen enegded el bulizni az exszeretőjével!!! Ha nagyon nem akrsz vállnai akkor adj neki még egy legeselegutolsó esélyt (új kompromisszumok és kísérlet arra hogy özel kerüljetek) de ha nem partner ebben, akkor válj még mielőtt kifoszt!
2008. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Hát szerintem az, hogy 2 gyerekkel északázni jár el a feleséged és ott van a harmadik is ez nagyon vészes.Nem arról van szó, hogy néha nem jár el, de ha ez gyakori akkor szerintem ott komoly baj van.Nem tudom a házasságotok elejét,igaz nekem csak párkapcsolatban de velem is megtőrtént, félreléptem, nő létemre, én is a páromat választottam, és tényleg nem tudtam igazán kifejezni sajnálatomat, mert akkor még nem fogtam fel , hogy mit követtem el.Igaz nekem nem kapcsolatom volt, csak egy kaland. A párom azt mondta, ha nem bizonyitom be tettekkel, hogy sajnálom elhagy. És komolyan is gondolta.Akkor jöttem rá, hogy hogyis kell viselkednem.Azóta történ egy két dolog, de szórakozni csak akkor mehetek amikor ő is jön velem.Mert fél és féltékeny, és én megértem. Persze nem teljesen és sok vita is volt belőle, de azt mondta, hogy ha elmegyek elhagy.Egyszer elmentem,elhagyott. UTána rájöttem , hogy teljesen jogos a felháborodása, kibékültünk.Azóta nem vitázunk erről. Szerintem komolyan beszéld meg a feleségeddel a dolgot, és tégy meg minden tőled telhetőt a házasságod megmentésért már csak a két gyerek miatt.Remélem megtudod oldani.
2008. nov. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehez tanacsot adni,en negy evi hazassag utan valtam el,nem csalt meg,legalabb is nem tudok rola,viszont allandoan hazudott,sose tudtam hogy mennyi a fizetese,sokszor jott keson haza,olyan helyen dolgozott ahol nem tudtam ellenorizni,nem is szerettem ilyesmit csinalni,ugyhogy kileptem a hazassagbol,pedig szerettem de mar nem turtem az allando hazudozast,ujrahazasodtam es nem bantam meg.Viszont ha megcsalt volna akkor masnap mar nem lettem volna mellette,mert ami egyszer megtortenik,az sajnos bizalmatlansagot szul egy kapcsolatban es ugy elni hogy valyon megcsal-nem csal meg,hat az borzaszto erzes lehet.
2008. nov. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Az a baj, hogy senki nem tudja megmondani, hogy mit tegyek, nekem kell eldöntenem! Csak nehéz ezt megtenni így 18 éves kapcsolat és 14 év házasság után. Nem beszélve a 14 és 7 éves gyerekekrôl.

De azt már eldöntöttem, hogy nem adok neki több lehetôséget. Ha nem változik, akkor elindítom a válást. Aztán várjam meg, hogy a bíróság hogy dönt a gyerekekrôl, a vagyonról. És kezdhetem elölrôl a párkeresést. De talán ez lesz a kisebb rossz.

2008. nov. 15. 23:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen nehéz ez, hiszen 18 éves kapcsolat. De gondolja arra, hogy ez a feleségednek elég könnyen megy. Ha én ezt csinálnám, mint ő a férjem már rég kidobott volna. Igaz, nincsen gyerekünk, de azért egy anyának, ha 2 gyermeke van, nem hiszem, hogy bulizni kellene járni. Ahelyett, hogy mondjuk főzne, beszélgetne a gyerekekkel az aznapi dolgokról és segítene nekik a tanulásban. Én nem látom azt, hogy ő megbánta volna. Ha lelkifurdalása lenne, úgy ülne otthon mint a kisangyal. szrintem azzal, hogy türelmet kér, csak húzza az időt, de nem bánt meg semmit. Sajnálom, hogy eljutottatok idáig és ne haragudj, h ezt mondom, de szerintem ennek a kapcsolatnak anni. Én még most kéne lépned, ha nem akarod anyagilag is elölről kezdeni az életed. Sok szerencsét!
2008. nov. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!