Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi az ellenkérelem beadásának...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az ellenkérelem beadásának tényleges határideje?

Figyelt kérdés

Ha a bontóper bírósági végzésében az szerepel, hogy "...felhívja az alperest, hogy a kézbesítéstől számított harminc napon belül előterjesztheti a ... megfelelő írásbeli ellenkérelmet.", majd 6 bekezdéssel lejjebb "Az alperes írásbeli ellenkérelmét legkésőbb a perfelvételi tárgyaláson terjesztheti elő.", akkor melyik határidő az érvényes? Ha én alperesként nem nyújtok be 30 napon belül ellenkérelmet, akkor az első tárgyaláson (a perfelvételin) még joghátrányok nélkül megtehetem?

Főleg olyanoktól kérdezem, akik már tettek ilyet és van tapasztalatuk, vagy szakértő jogászok.



2019. okt. 23. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:
A tárgyaláson szóban adhatod elő, amit akarsz. De általában ha nem nyújt be semmit az alperes, akkor a jóember arra gondol, hogy, hallgatás beleegyezés...
2019. okt. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már volt olyan polgári perem, amelyben alperesként az indító tárgyaláson adtam be írásban az ellenkérelmemet, és gond nélkül elfogadta a bíró.


A mostani kérdésem lényege az, hogy ha egyszer a végzés lehetővé teszi, hogy csak a perindító tárgyaláson nyilatkozzam először, és én élek ezzel a lehetőséggel, emiatt ér-e joghátrány (pl. hogy a bíróság nem veszi figyelembe)? Miért jelentene a "hallgatás beleegyezést", ha a lehetőséggel élve a legkésőbbi időpontban nyilatkozom?

2019. okt. 23. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:

A polgári per az más

Bontónál egyből el fognak választani,akármit mondasz, még csak ott se kell lenned

Szerencsére.

2019. okt. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt tudom, elnézést, én a kérdésemre várok választ.
2019. okt. 23. 15:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor lehet hogy nem értem..

Miért akarsz ellenkérelmet benyújtani?

Mire?

2019. okt. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Természetesen a beadott keresetre. De a "miért" kérdésnek az én eredeti kérdésem szempontjából - hogy MEDDIG lehet legkésőbb benyújtani - nincs jelentősége.
2019. okt. 24. 08:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi volt a helyes válasz?
dec. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A helyes válasz az, hogy ha 30 napon írásban nem nyújt be semmit alperesként, akkor az első perfelvételi tárgyaláson szóban előadhatja.
dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!