Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 12,5éves lányom van, aki után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

12,5éves lányom van, aki után rendszeresen kapok gyerektartást. Most viszont egy nagyon kiadás van vele kapcsolatban (fogszabályzó). Kérhetek erre + pénzt az apától? Eddig semmi nagyobb kiadásban nem segített (pl. beiskolázás)

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 17:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
82%

Első vagyok.nagyon szépen lepontoztatok...(miért is?)

Én is elvált vagyok,és amikor elváltam a fiam 8 éves volt.

A bíróságon a férjnek a fizetésének a 20%-a vagy a mindenkori minimálbér 20%-a amit köteles fizetni a gyermeke után..Én megkérdeztem a bírót hogy nagyobb kiadásnál (pl:iskolakezdés,fogszabályzó,külön órák stb)kérhetem a férjemtől a kiadások felét.A válasz az volt,Hogy kérni kérhetem,és ha az apa szívén viseli a gyermeke sorsát akkor úgyis támogatni fogja.De külön nem rögzítik hiszen a gyerektartást jár,és nekem ezt kell beosztanom..Lehet pereskedni az apával,de ha eddig jó kapcsolatvolt,akkor sikeresen tönkre is lehet tenni..

2010. júl. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:

Kérheted, és tőle függ, hogy fizet-e szerintem. Ha bíróságra viszed ott sok tényezős a dolog. Vannak-e még gyerekei, mert azokra is gondot kell viselnie, illetve, hogy mennyi gyerektartást fizet.

Az én anyám sosem kért apámtól, viszont a férjem ex-neje állandóan kér. Szerintem ez egy kínos kérdés, és leginkább a köztetek lévő viszonyon, bizalmon múlik.

2010. júl. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, kérheted tőle, de követelni nem követelheted, tehát elmehetsz bíróságra, de az apa a gyereknevelésből a részét a gyerektartással kiveszi, mert ha plusz kiadás van, az is beleszámít a gyerektartásba, és az sehol nincs rögzítve, hogy plusz kiadások felét kell állnia, mert abból nagyon durva visszaélések lehetnek. Szerintem első körben talán a lányod apját kellene megkérdezned. Nem tudom milyen a viszonyotok, ha jó, akkor te beszélj vele, ha nem jó, akkor a lányod kérje meg erre, a bíróság tudtommal erről nem rendelkezik.
2010. júl. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
expáromtól is kérte a lányának az anyja bíróságon, az mellékes h évek múltán jutott eszébe visszamenőleg minden ilyen kiadás. és ne hasonlítsuk össze a 10millás autó felezését meg a gyermek egészségét, oktatását szolgáló dolgokról... sajnos mint elvált szülő akinek a szülei is elváltak úgy látom, h hiába a gyerektartás stb, borzasztó igazságtalanul oszlanak el a szerepek, nem csak anyagi szempontból.
2010. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Itt sokan elég apaellenesen nyilatkoznak, pedig elöfordulhat, hogy az apának a gyerektartáson felül nincs LEHETÖSÉGE az egyéb kiadásokra, mert nincs több pénze. Ugyanis sok olyan apa van, akinek a gyerektartás után minimális megélhetésre is alig jut (konkrét példa: az apának a gyerektartás után csak 40000 Ft-ja van, ha a tesvére nem fogadta volna be a lakásába, akkor nem lenne hol laknia sem.)
2010. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
56%
az én apám nem ad plus pénzt anyunak,pedig megtehetné.Csak a gyt-t fizeti.
2010. júl. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
78%

azért van ennyi apaellenes válasz, mert aránytalan a felosztás. a gyereket ketten csinálják, ketten vállalják amit kell, és fél fogszabályzót/szemüveget/különórát nem adnak, h csak az anya része legyen benne.

esetemet elmondom: apa keres 90et(éljen az egészségügy) én kapok csp+gyed 70et, albiban lakunk, lakbér rezsi egyéb számlák kb 90, így kb megéltünk,de különmentünk, apának 72ből kéne albit csekkeket kaját miegymás intézni, nekem 83ból ugyanezt kettőnknek a gyerekkel, mert nincs akihez mehetnénk lakni. én jogosan mondom, h ez p.csafüst, ő jogosan mondja, h éhen fog halni így is, nem tud plusz költséget vállalni. emiatt vannak ótvar kapcsolatok, mert nem tudnak különcuccolni, inkább nyelik egymás szemétkedéseit. szocosztály elhajt, akkor mi marad? egymásra mutogatás, nélkülözés, gyerekek feje felett repkedő villámok. talán ha kissé bőkezűbben támogatnák azokat,akiknek szükséges, nem lenne annyi ellenségeskedés, stb

2010. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Persze, természetesen. Ha együtt élnétek, akkor sem csak te fizetnéd a konyhapénzből.
2010. júl. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Kérheted előbb informatív úton, valószínűleg szívesen - vagy duzzogva - kifizeti. De ha mégsem, akkor bíróságon át is. Ha esetleg nincs elég bevétele, akkor kérhet segélyt erre - rendkívülit - az önkormányzattól.
2010. júl. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
33%
Hogy a moderátort megnyugtassam: KÉRHETI! Ugyanis kérni mindent lehet. Kapni az már más kérdés. Szerintem is a legnagyobb butaság bíróságra fordulni. Kedveseim, nem kellett volna elválni. Megy itt állandóan a vagdalkózás, de bizony amikor 2 ember elválik, annak következményei vannak minden fél részére. Sajnos a gyerekek részére is, bár ők nem tehetnek semmiről. A gyerektartás azért van, mert az az apa része. Arról senki nem beszél, hogy az anyák általában az apa ellen nevelik a gyereket, a láthatást ott akadályozzák ahol tudják, az apa sokszor egy szatyor ruhával jön el a közös lakásból stb. stb. Minden normális férfi aki elvált, megpróbál új életet kezdeni, új családja lesz stb. És a régihez a gyerektartás fizetésével kötődik tovább anyagiakban, a többi jövedelme az új családjára van. Ahogy Anyuka is valószínű új életet kezd.... de ezek csak példák. Amit mondani akarok, és már látom a lepontozást, ha elváltak, nincs tovább közük egymáshoz, anyuka úgy osztja be a pénzét ahogy akarja, úgy oldja meg a problémáit ahogy akarja. De ha nem tette meg a fent írt negatív dolgokat és ha jó kapcsolatot ápolnak, biztos vagyok benne, az apa segíteni fog... de ezt bírósághoz vinni???? Akkor nem így lenne megállapítva a t.díj.
2010. júl. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!