Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lemondás esetén tartásdíj?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lemondás esetén tartásdíj?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Férjemmel válunk.Hosszú sztori tömören megcsalt,elköltözött.Van egy egy éves lányunk,akiről le szeretne mondani,hogy ne kelljen tartásdíjat fizetnie (ő mondta). Létezik ilyen ?apasági tesztbe is belemegyek ha akarja,én tudom,hogy az övé a gyerek.



2019. dec. 21. 23:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Lényegében van e olyan lehetősége,hogy kibúvót találjon a felelősség alól?
2019. dec. 21. 23:46
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet ilyet csinálni. Olvasd el a cikket. Lemondhat a kölyökről, de a biológia hozzá köti tehát egy ilyen nyilatkozattal csak a saját jogairól mond le. A gyereket attól még illeti jelen esetben a tartásdíj.

[link]

2019. dec. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud lemondani a gyerekről.Nincs ilyen opciója úgyhogy mindenképp fizetni fog.
2019. dec. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,én is így gondoltam.csak a magabiztossága elbizonytalanít
2019. dec. 22. 00:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi vagyona, és legális jövedelme, úgy tud kibújni a fizetés alól. De ezzel magát szivatja meg.
2019. dec. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez az ostobák magabiztossága :)
2019. dec. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal ilyen csak akkor lehetséges ha van férjed, aki örökbefogadja. Azzal megszünik mint apa, joga se kötelezettsége nem lesz. De amíg ilyenről szó sincs, addig lemondani nem lehet. És ezt is lepapirozva lehet.
2019. dec. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Sztem csak el akarta hitetni téged
2019. dec. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. Megcsinálta, fizet.
2019. dec. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha a kislány elismerten és bizonyíthatóan az övé, akkor ő nem dönthet úgy, hogy nem fizet tartásdíjat. Olyat láttam, hogy az apa minimálbérre jelentette át magát, a többit zsebbe kapta, így kevesebbet kellett fizetnie, de ez adócsalás, így ezért még jobban megüthetné magát. A jogairól lemondhat, de ezen túl nem tehet mást, fizethet még 17 évig, hiába nem akar.
2019. dec. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!