Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi összeget számol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi összeget számol a bíróság ha a gyerek igényeit nézi tartásdíj esetén?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom,ezért nagyon komoly jövedelmem van. Mindenhol azt olvasom,hogy ilyenkor a szakma magyar jövedelmét veszik alapul. Viszont az a kis gondom,hogy én itthon is nagy keresettel rendelkeznék. Ha kb 25%át nézem a magyar fizumnak, 150-180ezer ft os tartásdíjjat kellene fizetnem. Ehhiz nagyon nincs kedvem,mert ez biztos nem a gyerekre lenne fordítva.


Nem vagyok irigy,mielőtt még megkapnám a savazást tőletek! Egy olyasmin gondolkodok,hogy minimális tartásdíj,+bizonyos esetekbe segítség. Pl:beiskolázás,nyári tábor,stb.amikor biztosra tudom,hogy a gyerek élvezi ki.



2019. máj. 31. 12:57
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
Én csak egy irányadó összeget szeretnék tudni,ami után számolhatok.
2019. máj. 31. 13:00
 2/42 anonim ***** válasza:
94%
Ne aggódj. A magyar bíróságok nevetségesen alacsony összegeket ítélnek meg gyerektartás címén.
2019. máj. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
89%

"minimális tartásdíj"

Ez neked mit jelent? Marék rizs ára hóra kerekítve???

2019. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem százalékot néznek magasabb jövedelmeknél, hanem a gyerek szükségleteit, körülményeket. Nem fogsz 150 ezret fizetni.
2019. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
73%
Magadra költheted a fizetésed 75 %-át de te 25 %-ot sajnálsz a gyerekedtől. Még véletlenül nem fog nyomorogni. Gratula.
2019. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
70%
Száradjon le a tököd, hogy nem cska hogy nem vagy ott apaként a saját gyerekednek, nem neveled, nem foglalkozol vele, de lehetőleg a minimálisan kötelező anyagi támogatást akarod neki adni. Ne aggódj, az én apám is ilyen volt, a diplomaosztómra sem hívtam meg, ha nyugdíjas lesz, ugyanannyi segítségre számíthat tőlem, mint amennyire ő része akart lenni az életemnek. Hányok az ilyen "apáktól".
2019. máj. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
81%

Azt hiszem, nem a gyerektől, hanem a volt feleségtől sajnálja.


Minimális tartásdíjat attól vonnak, akinek minimális a fizetése:)

2019. máj. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
92%

Komoly procedúra előzi meg ennek a kiszámítását. A bíróság bekéri az összes közüzemi számlát, illetve a gyerek költött összeg minden egyéb részletét.

Emellett bekéri a te éves jövedelemigazolsádat is, adóbevallásod, stb. Illetve a másik fél hasonló adatira is kíváncsi.

Nyilván, ha valami nem frankó... Tehát kiderül, hogy papíron jóval kevesebbet keresel annál mint amilyen életszínvonalat produkálsz akkor az szemet fog szúrni.

Emellett fontos tényező az anya követelése is. Ha nagyon meg akar kopasztani olyan igényt fog benyújtani, olyan ügyvéddel hogy elsírod magad.

A bíróság alapvetően törekszik az igazságosságra. Nyilván hallunk olyanokat, hogy túl magas összeget ítéltek gyerektartásra, amelynek csak egy tört részét fordítják a gyerekre/gyerekekre. De a gyakorlat azért közel sem ez. Bár az igaz, hogy nehéz "kellemesen" kijönni ebből. Értem ezalatt, hogy nem mindegy ha minden hétvégén elköltenél rá a láthatás során 20 ezret ilyen olyan kiadásokra, vagy ha havi 80at átutalsz "valamire". Arról nem is beszélve, hogy utóbbi esetében is a láthatások során plusz kiadásaid lesznek, amikben te nem kapsz segítsétek a másik féltől. De ezeket mind figyelembe fogja venni a bíróság. Ehhez mérten a láthatást is.

2019. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
76%
7: gondolom azt nem sajnálja, hogy ezzel együtt minden nyűg, munka, nevelés is az anyára szakad, ha már megcsinálta neki a gyereket, de megunta a felelősséget. Ezt valahogy sosem sajnálják.
2019. máj. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
71%
GOndolj arra is, hogy közel sem keresnél ennyit, ha neked kéne itthon nevelned egyedül a gyereket. De erről valahogy mindig elfeledkeznek az apukák.
2019. máj. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!