Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi a reális tartásdíj?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi a reális tartásdíj?

Figyelt kérdés
Apa jövedelme br. 670.000 ft,az anyáé 290.000. 2 gyermek van,az anyánál kerülnek elhelyezésre.
2020. jan. 19. 19:27
1 2
 11/18 Rockarc ***** válasza:
50%

Amiben meg tudtok egyezni, ez elsosorban az apatol fugg. Az itt felsorolt osszegektol joval kevesebbet itelne meg a birosag, tehat reszedrol erdemes megegyezni. Azt nem szoktak elsumakolni, meg kijatszani.


Akik a fenti osszegeket irogattak nincsenek tisztaban a torvenyi szabalyozassal. A gyerekenkenti 20% az egy felso korlat. Nem pedig kiindulasi alap. Ugyvedek kifejezetten fel szoktak hivni a figyelmet arra, hogy minel magasabb a jovedelem, annal kisebb lesz a szazalek is. Tehat, ha 1 milliardot keres havonta, akkor abbol 1%-ot sem fog megitelni a birosag. Az mogotte a racio, hogy amibol egy tesco arufeltolto gyereke is fel tud noni, annal tobb a masik gyereknek sem jar "ellatas" cimszo alatt. Ennek ellenere kicsivel tobbet szoktak megitelni, hogy a gyerek eletszinvonala ne zuhanjon jelentosen. A masik, meg nem %-ot itelnek meg, hanem egy osszeget. Az inflaciot sem koveti.


Inkabb egy ugyvedet kerdezz meg, mert sokan boduletesen tajekozatlanok a temaban, es dobaljak be a szamokat, amit ha a ferjed ele teszel, hogy "mindenki ezt mondja, hogy ennyi a realis" egybol rohanni fog az ugyvedhez. Abbol pedig nem lesz "szep" valas, az osszeg meg joval kevesebb lesz. Ne a GYK-s kozhangulat legyen a penzugyeid rendezoelve.


Sokan 15-25 ezreket kapnak egy gyerek utan, nezd meg mennyi ilyen kerdest irtak ki. Aki tobbet kap, az mind megegyezett az apaval. Amelyik apa azt irta, hogy havi 50000-et ad gyerekenkent, azt meg felmagasztaltak, hogy milyen jo apa. Lass realisan es egyezz meg.


43F

2020. jan. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értek egyet. Az igaz, hogy magas fizetésből nem %-ot állapítanak meg, de magasabbat, mint az átlag, mivel a gyereknek a házasság során is több jutott. Nekem pl. 60 ezret állapítottak meg 8 éve, pedig apuka el sem jött a tárgyalásra, tehát nem egyeztünk meg. Ismerőrömnek meg 3 gyerek után a fizetés felét, pedig elég jó fizetés. Ahol apuka korábban 180-at vitt haza, ott nem jutott a gyerekre 80, de ahol 600 ezret, ott azért igen.
2020. jan. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
37%

11/Rockarc teljes mértékbe igaza van!!!


Ne itt érdeklődj,a sok megkeseredett pénzéhes anyucitól.


Ekkora fizunál már a gyerekek igényeit nézi a bíróság.


Gondolkozz picit. Azt irták max 40% a fizunak. Tehát a matek szerint neked 300ezer járna. Máshol teljes családok élnek ennyi pénzből. Ha összehúznád magad,a gyerektartásból megélnél. Az pedig ugye a gyerekeknek van,nem pedig anyunak.


Mindenképpen jobb a megeggyezés. Ha apa belemegy a 100-150be,szerintem reális. De bíróságtól se várj nagyobb összeget,sőt,inkább kevesebbet.


Nekem 800a havi fizum.150et fizetek 2gyerek után+minden hónapba "tárgyi"dolgok. Nyári tábor,sulikezdés,ruha,csizma stb.(Ez kb.havi 50-70ezer) Néha luzernak érzem magam,de üsse kavics a gyermekeimnek adom. Viszont azt megmondtam exemnek,ha bírósággal akarja megállapítatni az összeget,akkor csak annyit adok amit a bíróság megítél. Belenyugodott.

2020. jan. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%
Én havi 2 millióból fizetek kb havi 400 ezret.
2020. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Kifejezetten nem akarom lehúzni az apát,ezt próbáltam is éreztetni. De azért azt gondolom,aki írta a 15-25e forintot,hogy az kevés. Jó a kapcsolatunk,szeretném is,ha az maradna.
2020. jan. 21. 03:15
 16/18 anonim ***** válasza:
HONNAN A KVA ÉLETBŐL VAN AZ EMBEREKNEK ENNYI FIZETÉSE???
2020. jan. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nekem pl a munkahelyem adja, cserébe a haszonért, amit hajtok nekik.

Ők járnak jobban, az állam meg a legjobban.


Mérlegelni kell a lakhatást is, pl ti a gyerekekkel maradtok a házban, a volt férjed meg albérletezik, az tetemes kiadás/spórolás.

Ex mit fizet még a gyerekeknek? Nyári tábor, szakkör, egyebek. Mennyit vannak nála, viszi-e őket nyaralni. Ki tesz félre a gyerekek egyetemére.

És még lehetne sorolni, az meg külön bonyolítás, ha van régebbi/újabb gyerek is. Na akkor mi a reális? Amit kiszámoltok együtt.

2020. jan. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Mi maradtunk a házban,bár én el szeretném adni (A részem miatt),ő nem. Albérletben lakik,de a cég fizeti neki teljes mértékben,rezsivel együtt. Mindent én veszek nekik,de ő tesz félre havi 20-20at fejenként. A táborokon már én is gondolkoztam,mert az tetemes költség lesz.
2020. jan. 24. 11:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!