Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire reális ilyen magas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire reális ilyen magas összegű tartásdíj megítélése?

Figyelt kérdés

Volt feleségem összeállított 300ezer ft-ról kimutatást a bíróságnak.

2 gyermekre kér ennyit.

elsőfokú bíróság megítélt 160ezer ft tartásdíjat!

Volt feleségem megfellebbezte amiért nem 300e ft-ot ítélt meg neki

bíróság.

Én pedig csökkentést kértem.

Reálisnak tartok 45-45e ft tartásdíj megfizetését.

Segítő válaszokat előre is köszönöm


2013. ápr. 15. 13:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Mennyi a nettó kereseted?


Még a 160ezer is sok 2 gyerekre.

A 90 reálisabb ha sokat keresel.

2013. ápr. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
(hozzátéve: 300ezerről kimutatást én is össze tudok állítani,csak a gyereknek már nem marad ideje levegőt venni a magánórák és a bevásárlások között)
2013. ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem reális az összeg!!

Gondolom sokat keresel, ha ennyit van pofája kérni, de ha nagyon bőkezűen számolok is bőven elég összesen 80ezer és lehet, sokat mondtam.


Férjem havi 25ezret fizet 1 gyerek után, szerintem manapság ez az átlag összeg.


Ha te gyerekenként fizetnél 45ezret, a volt nejed összeteheti a két kezét.

Nem értem a bíróságot, elvileg nem szabad ilyen irreálisan magas összeget megítélni, mert ezt senki nem hiszi el, hogy fejenként 80ezerbe kerül 1 gyerek havonta (kivéve ha netán súlyos beteg, fejlesztésre, gyógyszerezésre szorul).

2013. ápr. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem reális, csak ha te úgy gondolod.

Nekem van rokonom aki 250et fizet egy gyerekre, mert a volt felesége nem tud dolgozni, csak 30ezer körül kap. Neki van pénze, azt akarja hogy a gyereknek meg legyen minden. (persze ha nem tehetné meg akkor már nem lett volna olyan egyértelmű hogy ennyivel segít)

2013. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%

Ha jól tudom, a fizetés 20%-át ítélhetik meg. Ha 150ezret keresel például, nem ítélhetnem 100-at oda a feleségednek. Nagyon abszurd az a 300ezer. Már bocs, de mit képzel 2 gyerekre ennyit kérni?

Apám 24ezret fizet rám, mert 100e. fölött van a nyugdíja (bányász volt, az ugye bezárt így már nyugdíjas.)

Még a 160ezer is nagyon durva. Annyiból mi elélnénk egy hónapig, nem kérhet annyit. Nem hiszem, hogy két gyerekre kellene annyi. Nem is fejenként 45. Összesen ha fizetnél egy 50-60-at akkor a volt nejednek boldognak kellene lennie. Ne hagyd ezt!!

2013. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

Ez nehéz kérdés. Nagyon sok pénzről van szó, de nyilván jól kerestek.

Milyen költségekre kér fedezetet? Drága hobbi, tanfolyamok, magánórák, ... Mert ha azt válás előtt is finanszíroztátok, akkor lehet jogos is. Hiszen a gyerek életszínvonala ne csökkenjen a válás miatt.

Egyénként az összeg tényleg irreális. Van ügyvéded?

2013. ápr. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
35%

Drága hobbi?

Miféle drága hobbi kerülhet ennyibe? (tekintve hogy anyuka is fizeti ha nem is a felét,de egy részét?)

2013. ápr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
29%

Én is írtam, hogy irreális.

Drága hobbi? Pl. versenytánc, ahhoz fellépőruhák, utazás (benzin, ...). Magán nyelvórák, különórák. Ezek sok pénzbe kerülnek.

2013. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
A volt főnököm apja, nettó 500 ezret fizetett egy titkárnőnek "csinált" gyerek után. Drága dugás volt!
2013. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Miután magam is láttam,hogy irreális költségeket mutatott be,így magam realizáltam 2x 45e ftba.

Ezt elsőfok figyelmen kívül hagyta,illetve úgy fogalmazok,hogy nem

vette figyelembe,amikor érveltem azzal,hogy 100e ft-os benzin költség

talán kicsit túlzó...

Semmi betegség nincs gyermekeim körül.

Vajon másodfok alaposabb lesz?

2013. ápr. 15. 14:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!