Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi lenne a reális tartásdí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi lenne a reális tartásdíj 2 gyermek esetében?

Figyelt kérdés

Jelenleg sajnos munkanélküli vagyok már 8 hónapja. Régebben a bíróság megítélt 2 gyermekem után havi 70-70 e ft-ot. Ezt arra alapozta a bíróság, hogy előtte jól kereső fizetésem volt. Nem is volt gond ezzel, fizettem is tisztességesen.


Amikor megszűnt az állásom 8 hónappal ezelőtt, nem mentem rögtön a bíróságra csökkentetni, hisz családi segítséggel, és a végkielégítésből továbbra is fizettem a havi 140 e ft-ot. Bízva abban, hogy hamarosan állást találok, úgy voltam vele, hogy várok egy kicsit. Azonban most, hogy továbbra sincs állásom, így beadtam egy kérelmet a bíróságra, hogy újra állapítsák meg a tartásdíjat. Munkanélküli segélyt kapok jelenleg. Mivel gyermekeim biztonsága továbbra is fontos számomra, így kértem a bíróságot, hogy ne a minimumot ítélje meg (amit ilyenkor szoktak), hanem magam felajánlottam 2 X 35 e ft-ot.


A kérdésem, hogy reális az amit felajánlottam? Vagy a bíróságot köti ilyenkor a jogszabály, hogy 20-20 %? Mert ugye a munkanélküli segély 20-20 %-a igencsak kevés lenne gyermekeimnek.


2013. nov. 24. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen normális fejenként 35 ezer.
2013. nov. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Reális, nálunk 30ezer, amit párom fizet gyermekére, illetve én 25-öt kaptam az enyémre.
2013. nov. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj a nejeddel, nhogy most mivel munkanélküli vagy, igy tekintsen el a gyt-tól, hogy legyen lehetőséged picit összeszedni valamelyest magad. Aztán ha taálsz munkát ujból fizeted a szokásost.
2013. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Reális, de papírozzátok le.

Simán kérheteed a csökkentést hivatalosan, és mivel szerinted kevés az az összeg, amit mnkanélküliként megítélnek, azt kipőtolod nem hivatalosan..

2013. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Hogy fizetsz ki segélyből 70 ezret....

bocs de a bíró helyében felötlene hogy csak azután lesz újra melód ha már hivatalos a csökkentés, amúgy csak 2 évente lehet változtatni az első itélet óta eltelt már enyi?

2013. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sajnos volt feleségem nem megy bele az alkuba amíg össze nem szedem magam. Így ez a lehetőség kivan zárva.


Természetesen ha elhelyezkedek és hasonló fizetéssel mint a múltban volt, akkor én magam adnék többet tartásdíjként. De lássuk be mi a garancia arra, hogy újra lesz egy ugyanolyan jól menő állásom? Erre azért a bíróság sem alapozhat egy döntést, pláne úgy, hogy már 8 hónapja nincs állásom.

2013. nov. 24. 18:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Amennyit a segély után megítél a bíróság...plusz kipótlod kevésbé hivatalosan,de igazolható módon:átutalással pl.
2013. nov. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!