Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért menekülnek a válás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért menekülnek a válás után a férfiak a gyerektartás elől?

Figyelt kérdés

Sok olyan elvált embereket ismerek, ahol az anyának szinte könyörögni kell a gyerektartásért.

Miért nem akarják tartani az apák a gyereküket? Miért sajnálják tőlük a pénzt?



2020. jan. 31. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Mert nem biztos hogy a gyerek közös megegyezésből született, nem biztos hogy az övé, stb. Nem fekete-fehér a dolog.
2020. jan. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Mert attól felnek az anya akár 1 ft -os is magára költ.


Nem vagyok erintett az ügyben.

De többnyire ez van benne az ismerőseim körében.

2020. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Már rég szabályozni kellett volna a gyerektartás kiszámolását. Nem hiszem, hogy ne akarnának gondoskodni a gyerekükről, de azt sem akarják, hogy hülyére vegyék őket.

Akiket én ismerek, mind fizet. Plusz a nemlétező tanfolyamokat, kirándulásokat, és egyéb kitalált dolgokat is. Mindenhonnan kb ugyanazokat a történeteket hallom. Meg tudom érteni, ha egyezercsal

2020. jan. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Egy pasi rokonom előadta nekem, hogy azért nem akar gyt.t fizetni, mert azt a szaros 30k-t a "zasszony" guccira költi.

Egy kicsit helyretettem elvált anyaként:

Csak az iskolai étkezés 15ezer.

És ez csak kb húsz napnyi 3*i étkezés.

Tehát, ha végiggondoljuk, talán lefedi a gyerek egyhavi kajáját a gyt.

És akkor a gyerek még nem volt beteg (a nurofen szirup 3000forint), nem kapott nasit, ruhát, cipőt, nem fürdött, nem lett fűtve a segge alá, nem lett kifizetve az iskolai cucca, kirándulás etc.

Hozzáteszem a törvény szövege nem a "mindenki ugyanannyit fizet", hanem hogy "apa pénzben, anya természetben tartja el a gyereket"

Elhiszem, hogy van olyan, hogy apa minden extrát fizet. De a nagy átlagnak még a gyerek valódi költségeinek fele is sok," ennyit biztos nem költ rá az a mocskosk."

Ezeknek az embereknek a házasság alatt se volt fogalmuk arról, hogy mine kerül a gyerek.

2020. febr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Én ismerek anyukat aki 80 kap 1 gyerekre ,és nem költi rá sőt meg apuka vett cipőt is mert lukas volt.........hagyjuk .
2020. febr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Leginkább a #4-essel értek egyet.

Egyébként igen közeli rokonom (akivel egyébként ettől függetlenül jóban vagyok) is szarul áll a témához. Mozaik család. Van egy gyereke előző pasastól, van közös gyerek a férjjel, és van a férjnek is előző feleségtől gyerek. Hasonló összeg a gyt, de az exe által fizetett "szaros x ezer Ft szarra sem elég", hasonló összeg a volt feleségnek már maga a megváltás, amit persze nem költ a gyerekre, mert magára költi, mert a volt asszony a szüleinél lakik, és a nagymama, nagypapa fizeti a számlákat meg mindent...

Na ilyenkor szoktam témát váltani.

2020. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tudok olyanról aki a két gyerekre többet kap gyerektartást mint a fizetésem 😀és nem azt mondom ,hogy sajnálom inkább csak meglepett a dolog,mert a gyerekeken egyáltalán nem látszik ez meg.
2020. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt a falumban olyanról tudok, akit a kedves apuka négy gyerekkel (két ikerpár, fiúk) hagyott el, gyerektartást nem fizet, senki se tudja hol van.

A legnevetségesebb, hogy a volt feleség ápolta/ápolja a férfi balesetben lerokkant édesanyját.

A váláskor a nagyok 3 a kicsik fél évesek voltak.

Releváns az 1-1 kirívó eset?

Nyilván ott apuka nem annyit keres, mint te. (A minimálbér kb 120ezer, 60ezret egy gyerekre nem nehéz elkölteni)

2020. febr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy gyerekre bármennyit el lehet költeni 😊 de attól még reálisan kell gondolkodni.

És tényleg napi szinten voltam velük egy ideig ,semmi nem volt észrevehető rajtuk.

2020. febr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!