Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás elmaradása -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás elmaradása - hová forduljak?

Figyelt kérdés

Négy éve váltam el. Sajnos nagyon kedvezőtlenül alakult a válóper - a volt párom fenyegetőzése miatt (gyorsan szabadulni akartam). Közös megegyezéssel váltunk el, úgy hogy fele-fele arányban nálam, illetve a volt férjemnél lesznek a gyerekek, és a gyerektartás megbeszélés kérése, nincs fixen leírva. Messzebbre (50 km) költöztem, így a gyerekek nálam vannak, csak a hétvégére utaznak le az apjukhoz (két nap), de az egyik gyerekem csak kéthetente (ő akarta így). Így a gyerekek 70 %-ban nálam vannak. Az utóbbi időben megnőttek a kiadások, kamaszodnak, sokat esznek - és az apjuk havi szintem kb 10-15 000-el száll be a költségekbe. Hab a tortán, hogy a családi pótlék meg van felezve- nem 30, hanem 15000-et kapok csak két gyerekre.A volt férjemnek bejelentett, fix munkahelye van 300 körül keres, így volna miből adnia. Mikor a gyerekek nála vannak, jól ellátja őket.


Épphogy csak megélünk. Beszéltem már sokszor erről a volt párommal, de nagyon ellenségesen fogadta a kérésemet.

A kérdésem a következő: Lehet- e kérelmezni, hogy a növekvő költségek miatt fix gyerektartást kaphassak? Ha igen, hol lehet elindítani az ügyet? Bíróságon?

Tudom, ügyvéd, jogi tanácsadó segítsége kellene (amire most nincs pénzem, egy köhhintés is több tízezerbe kerül az ügyvédeknél), tudna valaki hozzáértő útmutatást adni, mit tegyek, hogy minőségibb életet éljünk?



2019. márc. 29. 14:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Panasznapra menj be a bíróságon és segítenek megírni a beadványt.
2019. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%

Változtatni csak úgy tudsz az előző bírósági döntésen (a közös megegyezés is egy döntés), ha újabb pert indítasz a volt férjed ellen.

Arra mindenképpen készülj fel, hogy ha ő nem együttműködő, akkor nagyon el fog húzódni a dolog, és rengeteg pénzbe fog kerülni, és benne van a pakliban, hogy a közös felügyelet megmarad, ha normálisan gondoskodik a gyerekekről.

Mivel te költöztél el, és vitted az apától távolabb a gyerekeket, az apa kérheti, hogy az útiköltségének minimum felét te álld ezután, függetlenül attól, hogy mi lesz a kimenetel a pernek.

2019. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
15%

Azzal nem érdemes a bíróságra menni, hogy nem tudod megfelelőképpen ellátni a gyereket, mert ha apuka el tudja, jobban, mint te, és harcba száll értük, akár még meg is kaphatja ő is őket.

2014 óta új családjogi törvény van, ami azt veszi alapul, hol vannak jobb helyen a gyerekek.


Szerintem érdemesebb a volt férjeddel normálisan átbeszélni a dolgokat.

2019. márc. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az úti költség felét eddig is én fizettem. :( Én nem szeretnék ügyvédere költeni - ha amúgy is veszett fejsze az egész. Maximum, ha sikerdíjas az ügyvéd - ha van ilyen.
2019. márc. 29. 15:17
 5/16 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam - hogy a volt férjem időnként befekszik pszichiátriára depresszió, enyhe skizofrénia miatt.

Anyagilag - ha ott vannak nála - jól ellátja a gyerekeket, drága étterembe viszi őket - viszont a gyerekek lelkileg hozzám húznak. Átlagos fizetésem van (nekem nincs betegségem), úgy 15000 körül, ebből - ha szűkösen is - de ellátom a gyerekeket, tisztán , rendesen élünk. Csak olyan igazságtalan, hogy más apa akár 40-80-azt fizet a volt párjának gyerektartásra, akár egy gyerek után is - én meg (pontosabban nem én, hanem a gyerekek) el vannak intézve zsebpénzzel.

2019. márc. 29. 15:23
 6/16 A kérdező kommentje:
15.000 körül
2019. márc. 29. 15:24
 7/16 A kérdező kommentje:
Százötven körül.
2019. márc. 29. 15:24
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel úgy egyeztetek meg hogy fele fele arányban vannak nálatok a gyerekek, akkor nem értem miért vannak nálad 70%-ban. Nyilván így a költségek is magasabbak. Kérvényezni kell a gyermektartás felülvizsgálatát.
2019. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
A közös szülői felügyelet megváltoztatását kell kérni, úgy hogy kizárólag te kívánod gyakorolni a továbbiakban. Illetve erre már lehet kérni gyermektartásdíj megállapítását, plusz a kapcsolattartást is lehet szabályoztatni, úgy ahogy most csináljátok, egyik gyerek hetente, másik kéthetente. Bemész panasznapra a lakóhelyeden lévő bíróságon és ott elmondják, hogy mit kell tenni, felveszik a keresetlevelet. Plusz kérjél teljes személyes költségmentességet is, méltányossági alapon kaphatsz. Ehhez igazolni kell az összes bevételt és a kiadásokat is. A per tárgyi költségfeljegyzési jogos, ami azt jelenti, hogy a megindításakor nem kell illetéket fizetni, a végén fizeti a pervesztes fél. Ha megkapod a költségmentességet, akkor nem kell fizetned semmit, még akkor sem ha nem te nyersz. Ja és vidd magaddal a korábbi határozatot, amiben egyezséget kötöttetek, mert annak a megváltoztatását kell kérni. Ha megkapod a teljes személyes költségmentességet, akkor jogosult vagy pártfogó ügyvédre is, a bírósági határozattal kell bemenni a jogi segítésnyújtó szolgálathoz. Ha kérdésed van, írj nyugodtan.
2019. márc. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Megkérdezhetem, hogy pontosan miért pontoztatok le?
2019. márc. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!