Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Már az esküvő elött rákot...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Már az esküvő elött rákot diagnosztizáltak nálam.1 éve odaköltöztem a férjemhez, aki 160km-re lakik, feladtam állást egzisztenciát, stb. Most válunk, nincs állásom és kilátástalan a helyzetem, a kérdésem: KÉRHETEK ÉS KAPOK-E ASSZONYTARTÁST? Köszönom

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Igen, kérhetsz, és szerintem meg is ítélik.
2010. júl. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
off: ilyen esetben se, és máshogy sem értem az asszonytartás lényegét.
2010. júl. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

az asszonytartás egy ellátás, havi apanázs az asszonynak.

Az offnak. Mivel eddig a férje tartotta el. Vagy hozzájárult az életéhez. Külföldön ez gyakori, d elehet férj-tartás is, ha mondjuk a férj maradt otthon a gyerekkel, s hirtelen felrugom a házasságaot: akkor ő ugye arra rendezkedett be, hoyg az otthoni feladatokat vállalja, nincs bevétele, tehát a léétfentartása nincs biztosítva. A házasság felelősség, felelősek vagyunk a másik létfenntartásáért is. Ha szerződést bontok, attól még teljesítenem kell bizonyos dolgokat: A szerződés pedig az ásó-kapáig volt kötve. Nekem egy év hűségszerződésem van a T-Commal. (sajnos) ha felbontom idő előtt - megtehetem - d eki kell fizetne a 60. e. Ft kötbért. Így szólt a szerződés. A kérdező beteg volt a házasságkötéskor, a férje - mikor elvette - vállalta a tartását, mivel várható volt, hogy ő nem fog tudni dolgozni. A kérdező erre joggal számított. Ha most a férj lép ki a szerződésből, azért még maradnak kötelezettségei. Amíg a kérdező munkába tud állni, addig valószínűleg köteles támogatni.

Nem kötelező elválni.

2010. júl. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

még tovább az offnak:

még a munkáltató is ha felmond, egy hónapig fizet, vagy hosszú végkielégítést fizet, mert nem lehet elvárni, hogy azonnal munkát találj másnaptól.

Ha ő mond fel, akkor fizeti a 6 hó végkielégítést. Ha te mondassz fel, be kell járnod még mondjuk 30 napig, nem hagyhatod másnaptól cserben.

2010. júl. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Én ezt értem, de ha a beteg feleség nem is keres munkát (mert minek keresne ha eltartják?), akkor a férj élete végéig fizetne?

Ne haragudj kérdező nem akarlak megbántani.

De nem mindegy, hogy a rák miatt adtad fel az állásodat, vagy a férjed miatt?

Ha 1 éve tudtál dolgozni, most mért nem? Bocsi de a kérdésedből nem tudni milyen állapotban vagy.


És szerintem a férjed örül ha a válást kifizeti, nem hiszem hogy olyan jómódú, hogy még neked is tud havi 60-70 E-t fizetni, hogy eltartson, mikor már csak egy ex leszel.

2010. júl. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

kérhetsz , ez a tény. Ezt mondja a jog. Nem értem, egyes válaszolók(tudatlanul) miért kérdőjelezik meg ismeretlenül ennek szükségességét? Vagy lehetőségét? Nem is nekik kell fizetni. A mi válási okiratunkba is be kellett bevenni, hogy a házastárs-tartásra egyikőnk sem tart igényt.

Ezt írja elő a jog. lehet vitatkozni ezen a jogszabályon, de akkor a "politika" témába kell egy külön kérdést feltenni, annak , aki erről akar többet megtudni.

A tény az, hogy kérhetsz, és szerintem kaphatsz is. Nem egy életre szerintem, hanem amíg szükséges.


Miért váltok el?

2010. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem.Ha rákos voltál már akkor,miért nem táppénztre mentél?

Tudta-e a férjed,hogy betegen vesz el?

Miért akarsz egy év után válni?

2010. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
ahelyett h elegendő információ hiányában tapintatlanul faggatjátok páran a kérdezőt, inkább a kérdésre feleljetek. drukkolok, hogy kapj, a filmekben látható asszonytartást röhejnek tartom, de a te esetedben remélem melletted lesz az igazság.
2010. júl. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!