Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti mit tennétek ilyenkor?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennétek ilyenkor?

Figyelt kérdés
A férjemmel 13 és fél éve vagyunk házasok. Van 2 gyermekünk viszont a boldogság már igen igen halvány, mert nem érezzük azt amit régen. A férjem szerint lehet idejelenne külön utakot járni, de szerintem még nincs minden veszve. A két gyermekünk 10-16 évesek, ők hogy fogadnák el a válást?

2020. márc. 1. 09:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Mit tettetek azért h már ne érezzétek azt amit régen?
2020. márc. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Engedd el.
2020. márc. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egy ideje nagyon keveset látjuk egymást, amióta ő kiment Szlovákiába dolgozni. 2.Havonta jár csak haza és, akkor is csak egy hétvégére. Persze nekem ez nem gond mindig várom de neki nem jó. Nem mutogatok újjal senkire, sokan mondták lehet szeretője van odaki és ezért akar elválni. De én nagyon szeretem.
2020. márc. 1. 10:05
 4/15 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetek többsége a házasság megromlásához vezet. Tudnék mesélni mert én is külföldön dolgozom.


A lényeg hogy ha mindketten nagyon akarjátok akkor menthető a kapcsolat. Ha csak te akarod, és neki valóban van valakije, akkor ez már nem fog menni.

Szerintem egy komoly beszélgetés , és ha mindkét részről igen a válasz , akkor vagy ő költözzön haza, vagy ti oda hozzá. Ez másként nem fog menni ....

2020. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A távkapcsolat nem minden embernél működik, gyakorlatilag úgy működik mint egy szeretői viszony. Szerintem egy jól működő párkapcsolatnál önként senki nem hoz ilyen döntést, főleg nem családdal. Ha mondjuk minden hétvégét otthon töltené az már vállalható kompromisszum, de havi 1 hétvége az nagyon kevés.

Nincs kizárva hogy van valakije a férjednek, de nem elég gerinces ahhoz hogy borítsa a bilit, ezzel járó felelősséget meghagyja neked. A gyerekek már elég nagyok ahhoz hogy ezt felfogják. Ha az ő életükre ez nincs extra kihatással (nem kell költözniük, barátok,iskola marad), akkor szerintem nem lesz belőle probléma.

Elvált 2 gyerekes nőként nem lesz könnyű dolgod, a társkeresők tele vannak hasonló helyzetű nőkkel. Nem lehetetlen párt találni, de nem lesz egyszerű, környezetemben is számos kolléganőm küzd ezzel. Nem tudom milyen fizikális állapotban vagy, mennyire vagy ápolt, hogyan öltözködsz, milyen alakod van. Gondold át mivel jársz jobban.

2020. márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Üljetek le és beszéljétek át a helyzeteket és ha lehetséges akkor együtt oldjátok meg a problémátokat, ha nem lehet akkor csak a külön élés marad.
2020. márc. 2. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, van-e kint valakije? És mondd meg neki,hogy amíg mindegyik gyerek nem éri el a 18 éve, addig ne váljatok el. Ha viszont nem voltatok szerelmesek egymásba, amikor összeházasodtatok, akkor elhiszem, hogy ha valaki jön, akibe bele lehet szeretni - akár neked, akár neki -, akkor azt az érzést nem akarja elengedni, ezért nem szabad szerelem nélkül házasodni. De próbáljatok még várni a válással. A gyerekek miatt főleg.
2020. márc. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A gyerekek nem annyira kicsik, hogy ne értenék meg a válás okát, ha rendesen elmagyarázzátok nekik. Most is

ritkán látják az apjukat, minőségi változást nem jelentene az életvitelükben. Miattuk nem nyűglődnék tovább, nem erőltetnék valamit, amit a másik fél nem akar.

A férjed szerint ideje válni, tehát nem akarja folytatni. Innentől felesleges küzdened. Te szereted, megfelel ez a rendszer, szabad is vagy, de elméletben tartozol valakihez. Ő viszont nem akarja, hogy hozzá tartozz, ezt fogadd el, ha kell, gyászold meg a házasságod és lépjetek tovább.

2020. márc. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok megkérdeztem és azt mondta nincsen neki senkije kinn, csak nem akar velem lenni mert belém únt. Szíven talált vele de azt mondta jobb volna, hogy ha soha nem is lettünk volna együtt. A gyerekek végig mindent hallottak sajnos, de a gyerekek szerint igazi rosz apa lett. 😢
2020. márc. 2. 15:35
 10/15 anonim ***** válasza:

nem tudom elképzelni miért mondhat egy házas ember ilyet a párjának, ott valami nagyon nem kerek számomra. Egyzer csak fogta magát és elment külföldre dolgozni? Mi az előzmény?

Szereti a munkáját vagy csak a pénz miatt dolgozik?

Volt bármi olyan dolog amit fel kellett áldoznia a családjáért? Gondolok itt örökségre, esetleg hobbi vagy más olyan tevékenységre amit korábban szeretett csinálni?

2020. márc. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!