Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után miért ragaszkodik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után miért ragaszkodik sok nő az ex férje nevéhez? (főleg ha xy-né a neve ami alapján beazonosíthatatlan)

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 14:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Azért mert egy vagyon és egy csomó idő az utánajárás, hogy visszavedd a saját neved. Én alapból visszadnám válás után az eredeti nevet. Mégis milyen jogon marad a pasi nevén ha elváltak? Hülye törvény!
2010. júl. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%

Ismerek én is ilyet. Minden vevőnek a férjezett nevén mutatkozik be. 25 éve elvált.

Szerintem, mert talán szégyellné, hogy "vénlány".

2010. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én házasság miatt változtattam nevet, szinte ingyen adtak minden papírt. Csak okirat elhagyása kerül sokba. Anyagiakkal érvelnek sokan pedig ez nem érv.
2010. júl. 29. 14:49
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

A másik, hogy nem lenne gyomrom az -esetlegesen- gyűlölt faszi nevén élnem.

Ja, és neki is XXné, tehát nem XAndrea

2010. júl. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Sokan megtartják,mert mondjuk a hosszú évek alatt mindenki így ismerte meg őket és sokan a lánykori nevét nem is tudják.Ráadásul a visszavételnek elég borsós ára van,mire az összes papírját lecseréli.

Én nem vettem fel a férjem nevét,így ilyen gondom sosem lesz.

2010. júl. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: ha házasságot kötsz és akkor változtatod a neved,az tényleg szinte ingyen van,de válás utáni névváltoztatás nincs inegyen,sőt!
2010. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Anyu a régi nevét hordja. Úgy érzem lelkileg nem tudja még felvállalni pár évvel a válás után azt hogy ő elvált. Könnyebb e mögé bújni. Bár ezt nem vallaná be. Ti akik elváltatok hogy érzitek ezt?
2010. júl. 29. 14:53
 8/21 anonim ***** válasza:

A bíróságon lehet kérni a születési név visszaállítását, akkor ingyenes. Ha valaki akar nevet változtatni akkor megteszi, s a 2.200 Ft-os illeték sem lehet akadály. Egy kérvényt kell írni, az sem sok idő.

Sok sok kifogást gyártanak a nők, de igazi okról nem beszélnek.

Szerintem vagy a szégyen, vagy a lustaság, vagy a nemtörődömség van ez mögött. :)

2010. júl. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
édesanyám az anyagiak miatt nem vette vissza. Egy vagyon mire mindent kicserélnek és rengeteg utánajárás minden hivatalos intézménynél, szolgáltatónál, hogy átírják. Mivel minden teher az ö vállát nyomja, annyi energiája sem marad, hogy vegyen egy nagy levegöt. Úgyhogy ezért.
2010. júl. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nevet sohasem fognak visszavenni válás után, ha az illető nem kéri, vagy nem akarja. Az egy szerzett "jog", elvenni nem lehet és nem is volna helyes dolog. A férfi kapálózhat, ha egyszer már hozzájárult nevének viseléséhez. Sok öntudatos nő önként mond le róla válás után, de ez egy más dolog. Van olyan nő, akinek viszont az egyetlen kapaszkodója a volt férje neve főleg akkor, ha az "dr"-rel kezdődik.
2010. júl. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!