Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a volt feleség a havi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Troppauer kérdése:

Ha a volt feleség a havi gyerektartást nem a gyerekekre fordítja, tehet-e a volt férj olyat, hogy a gyermekeknek vásárolt dolgokról (ruhanemű, tanszerek, stb. ) számlát kér és azt nyújtja át a teljesítés napján?

Figyelt kérdés
2010. júl. 31. 16:13
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Nem. Nem teheted meg. A gyermektartást köteles vagy anyagiakban és nem természetben megoldani. Ha úgy véled, a gyermekeid hiányt szenvednek bármiben (bár, nem értem, ha ilyesmit feltételezel a gyermekeid anyjáról, miért vállaltál vele gyermeket?) akkor lépj a tettek mezejére, és adj többet! Vásárolj te még nekik. Hiszen neked is kötelességed gondoskodni róla. És olyan törvény nincs, hogy többet, mást nem adhatsz. :-)

Mert ugye te is az ő érdekeidet nézed, és nem az exeddel akarsz szívózni?...

2010. aug. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

Évente 2-3 nőt kinyírnak csak tisztán a tartásdíjból kirobbant viták miatt......

Van aki inkább leüli, vagy öngyilkos lesz.

2010. aug. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Hármasikreim vannak.Veleszületett szívproblémával.

Családi pótlék: 69.000.-

Gyes 50.000.-

Rosszindulatú lennék?

2010. aug. 4. 13:41
 24/36 A kérdező kommentje:

A sztori:

Hazajöttem Afganisztánból, új házat építettünk. Rá két hétre az asztalunknál ebédelt a harmadik fél a gyermekeim társaságában míg én dolgoztam. Nem főzött, én takarítottam. Én raktam rendbe a srácokat bölcsi előtt, vittem játszótérre stb. Szeretem a gyerekeimet!!! Azt mondta mikor kiderült a félrelépés: költözz el, nekem a másik jobban bejön. Azóta zsarol a láthatással és padlóra küldött érzelmileg,anyagilag. A tenyeremen hordoztam és csak bánatot,keserűséget kaptam érte. Szeretem a gyerekeimet!Értük éltem és fogok! Rosszindulató "pitsa"lennék? Ahogy fent fogalmaztak.

2010. aug. 4. 13:49
 25/36 anonim ***** válasza:

Arra már gondoltál hogy 3 beteg gyerek elátása mibe kerül

gyógyszerek, vizsgálatra való cipelés, vitaminok...

Szerinted mégis mire költené a tartásdijat?

2010. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Hogy gondoltam-e?

Közgyógykártyájuk van a kicsiknek. Vizsgálatra pedig én hordom Őket 90%-ban.

2010. aug. 5. 13:22
 27/36 A kérdező kommentje:
május-június hónapban összesen 760.000 volt a nettó bevétele.A gyerekeket a szüleihez hordja nap mint nap. Nem kell főznie és három szempár figyeli őket. Azóta a kicsik azokban a ruhákban járnak amit áprilisban vásároltam nekik. a lábujjuk már lelóg a szandálról, a rövidnadrágok már szakadtak. Egyszer ugyan elvitte őket az állatkertbe és játszóházba. Ennyi. Ó majd elfelejtettem: egy pár elnyűtt pizsamából varratott nekik két-két rövidnadrágot. Komment?
2010. aug. 6. 07:14
 28/36 anonim ***** válasza:

A Csjt szerint a tartásdíj nem lehet annyi, ami a megélhetésedet veszélyeztetné. 110-50 már kimeríti ezt a fogalmat. Az, hogy az exnejed mekkora egy ribi volt, nem számít ebben a kérdésben, még ha az ő hibájából is mondják ki a válást, attól még a gyerekek közösek, és bizony be kell szállnod.

Meg kellett volna ismerni mielőtt elveszed, pláne mielőtt gyereket csinálsz neki.

2010. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Valószínűsítem, hogy félreértetek. A srácaimért dolgozom, ez nem vitás. nekik élek. Nem a tartásdíj mértéke a kérdés, hanem az, hogy miért adom. Ezt lenne jó kontrollálni.
2010. aug. 12. 07:09
 30/36 anonim válasza:
Ezt mindenképpen meg kellene beszélned az exnejeddel. Nyilván ő is a legjobbat szeretné a gyerekeinek, ahogy te is. Ebben a kérdésben csak ketten tudtok megegyezni. Valamilyen szinten egyetértek veled, csak nehéz elképzelnem, hogy ilyen szituáció létezik. Sajnálom. Gyámügyön kérhetsz tanácsot, bármilyen problémád van, ott megmondják mit lehet (nagyon keveset...) tenni.
2010. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!