Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a férj saját ingatlanát a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férj saját ingatlanát a házasság ideje alatt eladják és abból egy új ingatlant vásárolnak ugyancsak a férj nevére, akkor az közös vagyonnak számít-e? Váláskor igényt tarthat-e a feleség a fél ingatlanra?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 14:36
 1/7 anonim válasza:

[link]


Itt azthiszem megtalálod a választ. ;)

2010. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Esetek, melyeket jogásztól tudok.

1.

Eladák pl 100 forintértért és 140ért vettek másikat.

A 40 felére és annak kamataira igényt tarthat a feleség.


2.

Eladták 100 forintért és max 100ért vettek mást.

Az újon jelentős átalakítási munkák voltak, amelyek tulajdonjog keletkeztető hatásúak. A feleség adott %-ot követelhet.


Keress fel ügyvédet és pontosítsátok a helyzetet a konkrét szituáció alapján.

2010. jan. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

miért követelné bárki is azt ami nem az övé?

Ha elválnék se jutna eszembe,hogy követelőzzek,főleg ugy hogy semmi közöm a házhoz (anyagilag se meg sehogyse) Szerintem mindenki vigye a sajátját.

2010. jan. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Igazad van!

De, ha pl 10 év után váltok és jó sokat Te is ráköltöttél pl a ház felújítására, és pl a belső elrendezést is megváltoztattátok, akkor ne mond, hogy nem jutna eszedbe a gondolat, hogy bizony jó sokat költöttél Te is a házra és most itthagyod...

Erre találta ki a jog azokat az eseteket, amiket fentebb már leírtam.

2010. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
0%
Ha a férj a házasságkötéskor nem vitte be különvagyonként, akkor fele-fele alapon osztják szét. Tudom, én is így jártam. :-(
2010. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Miaz, hogy "nem vitte be különvagyonként"?

Ezt nem értem.

Arra gondolsz, hogy nem nyilatkozott róla?

Csak mert arról nemis kell, mert a házasság előtt már létezett ingó és ingatlanokról valamint azok eladásából származó pénz automatikusan különvagyon.

2010. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A különvagyon megtartja ezt a jellegét és a különvagyon értékén szerzett vagyontárgy szintén különvagyon.


Ezen nem változtat, hogy hány évig éltetek együtt.


A jelen ügyben azt kell vizsgálni, hogy az újonnan vásárolt ingatlan teljes mértékben az eredeti különvagyonból származik-e, vagy szükséges volt-e hozzáadni további pénzt (esetleg hitelt). Az utóbbi esetben az ingatlan ebben a részében - de csak ebben a részében - közös vagyon.


egy ügyvéd

2010. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!