Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy szülő (akár anya, akár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy szülő (akár anya, akár apa) miért hangolja/hangolhatja a másik fel ellen a gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy pár ilyen kérdés itt a gyakorin, és az ismeretségi körömben is pár ember, akik elváltak és az egyik fél a másik fél ellen neveli a gyereket. Van, ahol még a láthatást is korlátozza vagy meg sem engedi.

Miért jó ez? Vagy kinek jó ez? Tapasztalatok?



2020. júl. 4. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Sosem tennék ilyet, mert a legeslegnagyobb vesztese egy ilyennek a legártatlanabb: a gyerek.
2020. júl. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, bár én lassan 17 voltam, a bátyám meg 21 amikor elváltak a szülők, tehát nagyon nevelni már nem neveltek de akkor is voltak ilyen be-beszólások a másik ellen.

Sértettség, felelősséghárítás, de mert a másik így-úgy....

2020. júl. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyám ilyen volt. Apám és nagyanyám (az anyósa) ellen hangolt, több-kevesebb sikerrel.

Valószínűleg önző és kicsinyes bosszút akart állni az őt ért (egyébként valós) sérelmekért. Csak éppen arra nem gondolt, hogy az egyetlen ember, akinek árt ezzel, az én vagyok...

2020. júl. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen nem volt. Nem volt rá szükség. Apám maga "harcolta ki" azt az állapotot ami most van, hogy nem nagyon érdekel merre van vagy mit csinál. Testvérem még minimálisan tart vele valami kapcsolatot, de ennek alapja az, hogy ő "szabálykövető" típus és valamivel jobb a viszonyuk, illetve ő nem olyan, mint én, aki lazán tagadom meg az ilyen állítólag kötelező elvárásokat, ránk kényszerített "illemszabályokat".
2020. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem szép dolog, de általában nem ok nélkül történik. Csak a háttérről sosem beszélnek.
2020. júl. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En jelenleg ilyen helyzetben vagyok. Elvaltunk ami kozos megallapodas volt. Vagyis en csak bele mentem, utolag kiderult válás elott mar kepben volt az uj partner akivel mar egyutt is elnek par honapja a kislanyommal egyutt. A kedves anyuka mindenben csak kotekedni tud,de tenyleg mindenben! Semmi nem jo neki. A kislanyomat szandekosan befolyasolja alattomosan amit le is irt nekem,hogy ez az ő reszerol szandekos. Pedig fizetem a gyerektartast es keresem a lanyomat. En mondtam neki azt is, hogy ok valjunk el ha ezt akarod,de en nem leszek hetvegi vagy 2hetes apuka. Ő akart válni es meg ő él vissza a gyerekkel,a lathatassal? Szoval nem tudom miert csinalja. Egy gusztustalan féreg az ilyen nő,"anya". A legundoritobb az egeszben, hogy ezzel a dologgal a sajat gyerekenek árt, ez a sajat gyereke elleni vétek. Jelenleg ott tartok,hogy a gyamügyhöz fordulok mert már más lehetosegem nincs. Probaltam az anyukaval ezt normalisan megbeszelni,de csak a kotekedes es a szavatkozas ment az ő reszerol es csak vitatkozas lett belole. Sajnos vannak ilyen gonosz szivtelen minosithetetlen "anyák" is.
2020. júl. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Én a másik oldalon vagyok, én vagyok, aki korlátozza a láthatást. Nem nevelem ellene a gyereket, vagyis nem mondom azt, hogy apád/anyád egy szemét, csak azt, hogy nem volt kész szülőségre, nem ment neki ez a dolog, jó helyen vagy itt, itt szeretünk, gondoskodunk rólad. Viszont apró dolgokban azért nagyon is hangolom a gyereket a szerintem helyes hozzáállásra. Amikor pl. nincs kedve telefonálni a gyereknek a másik szülővel, akkor nem azt mondom, hogy "de hiszen annyira várta apa/anya, biztos jó lesz", hanem azt, hogy "megértem az érzéseid, legyen akkor ez egy rövid beszélgetés, annyit kibírsz", és ilyenkor a hatéves rögtön azt csicsergi a telefonba a köszönés után, hogy "ma rövid lesz, mert nem akarok többet kibírni, jó?", ami persze biztos piszok rosszul esik a másiknak, és máris sokkal nehezebb kapcsolódnia a gyerekhez.

A gyermekemnek van családja: én és az új házastárasam, meg a testvérei. Ahhoz, hogy ez a család stabil legyen, az kell, hogy a másik szülő békén hagyjon minket. Szerencsére ez meg is történik, eléggé partner abban az ex, hogy teljesen elidegenedjen tőle a gyerek. Ha küzdene, azért megesne rajta a szívem, de nem teszi, csak néha kicsit húzza a száját, de aztán mindig megbékél. És én hálás vagyok ezért. Ugyanis ki nem állhatom őt, rossz szülőnek tartom, nála jobbat érdemel a gyerekem. És szerencsére találtam is jobbat.

2020. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

7 Undorító amit csinálsz. Nőként írom.És nagyon nagyon aljas.

Az egészben az a legrosszabb, hogy nem te fizetsz ezért, hanem a saját gyerekeid az életükben.

2020. júl. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy sokan így látják. De szerintem a gyerekemnek pont, hogy az lenne a rossz, ha ápolnám a kötődését egy olyan alakhoz, aki sohasem volt képes felelősséget vállalni érte. Miért neveljem arra, hogy olyan szekér után fusson, ami nem veszi fel? Mert nem venné fel. Az, hogy kéthetente felhívja telefonon, vagy találkozni akar, még nem jelenti azt, hogy ragaszkodik a gyerekhez, vagy hogy kész gondoskodni róla. A gyerek neki csak arra jó, hogy pár óráig villogjon vele, vagy hogy a lelkiismerete rendben legyen. Erre ne használja az én gyerekemet. Pl. ha én meghalnék, akkor se akarná nevelni, ezt már le is papiroztuk.

Olvastam már itt olyan szülőt, aki a gyerekre tojó különélő szülő nevében vett névnapi ajándékot a gyerekének, és azt hazudta, apa küldi, csak hogy ne legyen a gyerek szomorú. Nekem ez teljesen abszurd, megszakadna a szivem, ha ilyen illúziókba ringatnám a gyerekem. Nem értem, néhányan miért hazudják a gyereküknek azt, hogy a nemtörődöm szülő valójában törődik vele. Kifejezetten szívfacsarónak találom az ilyet. Itt is olvasni egy rakás csalódott tinédzserről, vagy fiatal felnőttről, akik az őket elhagyó szülők szeretetéért kuncsorognak, és nem bírják feldolgozni, hogy nem kellenek, csak némi bájcsevejre, de a szükségben nem számíthatnak a másikra. Én nem ilyen sorsot szánok neki, nem fogom abban nevelni, hogy a kéthetente menjen és szeresse a másik szülőjét, mert az fontos. Nem fontos. Sőt, szerintem káros. A valódi szülei én és a házastársam vagyunk, pelenkás kora óta. Más lenne a helyzet, ha szuper szeretetteljes szülő lenne a különélő, de nem az. A célom, hogy max. évente egyszer találkozzanak, és a gyerekem ismerje, tudja ki ő, ne utálja, de ne is érdekelje különösen. Mint egy nagyon távoli, uncsi rokon.

2020. júl. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9 Akkor ha a gyerek apja nem tudna a gyerek létezéséről-akkor.. de így: embertelen és átkot hoz, ill. ki is meriti. Mindkettőjük esetében apa-fiu.
2020. júl. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!