Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van valaki, aki idén vált el?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lencsibaba0121 kérdése:

Van valaki, aki idén vált el? Mikor lett beadva a papír és mikor mondták ki a válást?

Figyelt kérdés
Januarban adtam be, mint felperes a bontás iránti kérelmet. A vírus miatt átrakták az egészet írásbeli eljárásrendbe, ez április elején történt, azóta semmi, néhányszor telefonáltam, mindig azt mondták, bírónál van az ügy. Ma azt mondták, hogy kipostázták az idézést a tárgyalás időpontjával, ami NOVEMBERBEN (!!!!!!) lesz... Az előzőekben azt mondta mindenki, hogy az írásbeli eljárásrend miatt és a teljes közös megegyezésre való tekintettel csak a határozatot fogják küldeni a bontásról. Nem tudom mit lehetne tenni, számomra felfoghatatlan, hogy mind a ketten válni akarunk, mégis ez történik....

2020. júl. 16. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapot vártam egy másfél órás tárgyalásra, a vírus miatt, 1 hete zajlott le. Igaz, nekünk határidős volt. Most viszont felhalmozódtak az ügyek, és erre jön még a nyári szünet a bíróságokon... Nekem is mást mondtak előzetesen, mint ami aztán később a valóságban történt, én sem értettem.
2020. júl. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az első tárgyalás márciusra volt kitűzve, azt 2 nappal előtte törölték. Küldtek egy csomó papírt, hogy azokat kitöltve küldjük vissza, ez kiváltja a tárgyalást...Nem ertem mi történik és egyáltalán nem segítőkészek a bíróságon. Nagyon el vagyok keseredve, ráadásul mind a kettőnknek van már új kapcsolata, nálunk úgy tűnik jön a kistesó. Nyilván senki nem akarná, hogy ne az apja nevén legyen a gyerek.
2020. júl. 16. 09:56
 3/9 A kérdező kommentje:
Esetleg megírnád mi volt a tárgyaláson? Miért volt olyan hosszú?
2020. júl. 16. 09:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Tessék türelmesnek lenni..

Sajnos erről nem 'mi' tehetünk. A járvány, az e-térti és az ítélkezési szünet ront a dolgok mentén. Sajnos...


Ha van közös kiskorú gyerek, akkor kell egy második tárgyalás is.

2020. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos ez ilyen. A vírus borított mindent; össze-vissza vannak a tárgyalások, minden húzódik. Volt olyan ügyem, ahol megkaptam az idézést, aztán beállították, utána Skyp-os tárgyalási idézést küldtek, majd a végén mégis rendest szeptemberre. A bírók is ugyanúgy értetlenül álltak a dolog előtt, sajnos nincs kiforrott "vírus-eljárás", szóval, ahogy bíróság és bíró, annyiféle megoldás.

Simán lehet, hogy januárban beadott keresetre novemberben van tárgyalás. Sőt. Az egyik ügyemben épp most néztem, hogy szinte napra pontosan egy éve adtam be a keresetet, 2019 júliusában, és még csak most jutottunk el oda, hogy az alperes adott ellenkérelmet, én meg írjak válasziratot. Igaz, itt ügygondnokot kellett kirendelni, de akkor is röhej.


Egy ügyvéd

2020. júl. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, mindenképp a férjed nevén lesz a gyerek. Talán várni kellett volna még...
2020. júl. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A gyerek nem tervezett baba, jövőre terveztük... nos igen, sajnos így az ő nevére anyakönyvezik.

5-ös: csak azt nem értem, hogy akkor miért kaptam eddig azt az infót a bíróságról, hogy nem lesz tárgyalás, csak a bontó határozatot küldik meg.

Igyekszem/ igyekszünk türelmesnek lenni, de azért bosszantó, hogy az ismeretségemben van olyan, aki márciusban adta be a keresetet és már bontották őket.

Köszönöm a válaszokat.

2020. júl. 16. 13:48
 8/9 anonim ***** válasza:

7: Június 18-án szünt meg a veszélyhelyzet, az előtt minden úgy volt, hogy nem lesz tárgyalás.

De nyugi, szeptemberre megint veszélyhelyzet lesz, végeredményben nem lesznek tárgyalások, csak az időt húzta a folyton változó ügyrend.

2020. júl. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"5-ös: csak azt nem értem, hogy akkor miért kaptam eddig azt az infót a bíróságról, hogy nem lesz tárgyalás, csak a bontó határozatot küldik meg."


Azért, ahogy előttem írták. A bíróság sem tudta, meg fog-e szűnni még ítélkezési szünet előtt a veszélyhelyzet, illetve, hogy mikor szűnik meg.

Veszélyhelyzeten kívül viszont TILOS tárgyalás nélkül döntést hozni, így erről le kellett állniuk, amikor a Kormány visszavonta a rendeletet.

2020. júl. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!