Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van esély arra, hogy a szüleim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esély arra, hogy a szüleim válni fognak?

Figyelt kérdés

Mindig is gyakran voltak veszekedéseik, de ezt ők sose látták problémának. Azt mondogatták, hogy minden családban vannak néha viták. Alapból mindig is volt köztük bizonyos feszültség, mivel a családjaik gyűlölik egymást (meg kell jegyezni, mindkét oldalnak vannak jogos indokaik).

Az elmúlt időszakban viszont nagyon eldurvult. A legapróbb dolgok miatt is képesek ordibálni egymással. Anyám gyakran nevezte lustának apámat, hogy ő semmit nem segít a házimunkában meg a gyerekekkel (ez egyáltalán nem igaz). Apám szerint anyám azóta ilyen idegbeteg, hogy tavasszal új munkahelye lett (ugyanazt a munkát végzi, csak egy másik településen). Az ilyenek után mindig nekem panaszkodnak a másikról, hiába kértem őket, hogy ezt egymással beszéljék meg.

Anyám barátnőjét nemrég hagyta el a férje egy másik nő miatt. Azóta rendszeresen poénkodik előttem, hogy lehet neki is így kéne tennie. Nem vicc, ilyenekkel úgy tréfálkozik velem, mintha a világ legnormálisabb dolga lenne.

Pár napja volt egy elég durva esténk, már nem is tudom, ki kezdte, de folyamatosan sértéssel válaszoltak a sértésre. Én már konkrétan könyörögtem nekik, hogy fejezzék már be és ne legyenek ilyen gyerekesek. Apám utána elküldött nekem egy idézetes képet messengeren, amin az volt, hogy egy családban vannak néha veszekedések, de még akkor is szeretik egymást. Később megtudtam, hogy ezt anyámnak is elküldte. Szerintem ez amolyan bocsánatkérés-féle akart lenni a részéről (nagyon nehezen ismeri csak be, ha hibázik).

Sajnálom, hogy ilyen hosszú lett, de tényleg nagyon el vagyok keseredve és nem tudom, kigez kéne fordulnom. Nem igazán tudom, hogy kéne ehhez az egészhez állnom vagy mit tudnék esetleg tenni. Szerintetek el fognak válni? Évek óta bennem volt ez a félelem, de még sose tűnt ennyire valóságosnak. Kistestvérem miatt is aggódom, még csak öt éves, nem értené, hogy egyik napról a másikra miért nem otthon alszik apa. Arról nem is beszélve, hogy ez a toxikus légkör nagyon rosszul hat a lelki állapotomra, főleg így nyáron, mikor egész nap össze vagyok zárva a gondolataimmal.

16/l



2020. júl. 22. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos esélyesnek tűnik...
2020. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lachesys ***** válasza:
100%
nem tudsz tenni semmit. maximum anyukaddal ulj le, mondd el neki ezt igy, hogy ne viccljen ilyenekkel ha nem gondolja komolyan. ertem a felelmed, de sajnos ebben a helyzetben a szuleiden mulik mit fognak tenni.
2020. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

viszont nagyon sok lány elköveti azt a hibát, hogy már már görcsösen ragaszkodik ahhoz, hogy a szülei ne váljanak el, mert úr isten milyen lenne már apuci és anyuci elválnának amikor szeretik egymást...


mert igen igen igen nagyon szeretik egymást, akkro is ha nem...ezt sok lány gondolja így.


Vigyázz, hogy ne miattad maradjanak együtt.

2020. júl. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem akarom érzelmileg zsarolni őket. Tudom, hogy nincs beleszólásom a kapcsolatukba. Legyen bármilyen vége is ennek, én el fogom fogadni a döntésüket, de nyilván rosszul esik az embernek, ha két szeretje folyamatosan bántja egymást.
2020. júl. 22. 14:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a szüleid mit tesznek, az nem a te döntésed, igaziból nincsen rá hatásod. Viszont attól függetlenül, hogy elválnak-e vagy sem, szerintem érdemes lenne elmenned egy pszichológushoz, hogy segítsen elfogadni és feldolgozni a helyzetet.
2020. júl. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Vannak ilyen párok, akiknek semmi keresnivalójuk nem lenne egymással, mégse lépnek a gyerekek(ek), megszokás, anyagiak, meg egyéb marhaságok miatt. Élő példa vagy, arra, hogy milyen rosszul teszik. Egy békés válással mindenki jobban járna. Bár te látszólag attól félsz, a nyomasztó légkör, ahogy írtad, sokkal károsabb.
2020. júl. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!