Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a férjem nem fizet gyerekta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a férjem nem fizet gyerektartást, jöhetnek az én házamba foglalni?

Figyelt kérdés

Mielőtt elítéltek: annak a két gyereknek mindene megvan, el vannak kényeztetve, az új apukájuk havonta viszi őket programokra, anyukának nem kell dolgoznia, mert két lakást ad ki, és a passzív jövedelme több, mint a mi bevételünk.

Viszont papíron csak ápolásit kap az apja után.

Mikor a cégnél kiderült, hogy terhes vagyok, nem hosszabbították meg a szerződésem, és két hónap hiányzott a GYEDhez.

A férjemnek meg hitele van, a gyerektartással együtt a fizuja felét vonták. Csak autóval tud dolgozni járni, szóval felmondott és elment feketén dolgozni.

Ez volt két hónapja. Pénteken kaptunk egy levelet, hogy anyuka közjegyzőn keresztül követeli az elmaradt gyerektartást.

Amit nem is költ el, hanem kötvénybe tesz a gyerekeknek.

Mi meg tápszert is alig tudunk venni a nyolc hónapos lányunknak!

Igazából csak meg van sértődve, mert kijelentettem, hogy akkor jöhetnek az én házamba a gyerekek, ha megneveli őket, mert finnyáskodnak, követelőznek ( tavaly nyáron az volt az utolsó húzása a 13 évesnek, hogy kijelentette, hogy ők most jöttek az olasz tengerpartról, mi nem egy sz..ros strandra nem bírjuk vinni őket, meg pizzázás helyett darakása a vacsora, amit felesben főzök vízzel) segíteni se voltak hajlandóak, mert ők mosogatógéphez, szárítógéphez meg robotporszívóhoz szoktak.

A férjem a kocsiját három hónapja a nevemre íratta, szóval azt nem tudják vinni.



2020. aug. 16. 12:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
87%
Én azt nem értem, hogy ha egyszer el lettél bocsátva, és csak két hónap hiányzott, azt miért nem töltötted álláskeresési járadékon és hipp hopp, meg is van a gyed.
2020. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem mehetnek.
2020. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
93%
Eléggé ostobák vagytok. Apuka is igényelheti a GYED-et munka mellett is. Tehát a fizetése mellé kaphatott volna plusz 80-90 ezer Ft-ot, ami elég lett volna gyerektartásra, a fizetése meg megmarad nektek. De jobb feketén dolgozni, meg bújkálni a hatóságok elől. Akkor egyébként most a hitelt sem fizeti, és még ott is gyűlik a tartozásotok? Hamar összegyűlik ám pár millió tartozás kamatokkal együtt. Akinek meg hitele és 2 gyereke van, az minek csinál egy harmadikat, ha a meglévőket sem tudja eltartani?
2020. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
88%
Attól, hogy valaki munkanélküli vagy épp feketén dolgozik arról a gyerek nem tehet! Ő attól ugyanúgy éhes, ugyanúgy kell neki tanszer, ruha stb! Úgy tudom ha valaki munkanélküli is fizetni kell a minimális gyerektartást ami ha jól tudom havi 15 ezer forint egy gyerekre. Úgyhogy jobb lenne ha fizetné minden hónapban, mert majd később több havit még nehezebb lesz. És igen, ő az apjuk, nem csak megcsinálni kell őket hanem segíteni is és nevelni is.
2020. aug. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
56%
Minek vállat Veled is gyereket, ha másik kettőt nem tudja eltartani? Te bele miért mentél bele? Tudtad hogyan álltok anyagilag, hitelre, félretett pénz nélkül szülni?. Mondjuk ez most már mindegy, de ahogy írják, tök mindegy mennyi pénze van az anyjuknak akkor is a szülőknek közösen kell el tartania gyerekeket. Amúgy ingóságokat valszeg vihetnek Tőletek. Az egy dolog ha a kocsit rád íratta, házasok vagytok , ha házasság alatt vette akkor is közös vagyon. A másik,hogy az anyjuk vitte őket tengerpart ( ami valószínű olcsóbb is , mintha itthon menne valahova), szimplán irigység Tőled. Azt az anyjuk, meg a párja teremti meg nekik, nem a férjed, ami elég szégyen. Tanuljatok még valami és plusz állások, más is kibírja ha 2 helyen dolgozik.
2020. aug. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Néhányan akkora süldő dumát leejtenek, hogy vicc (az apai gyed-et kivéve).

Én sajnálom, hogy pici babával ilyen nehéz helyzetben vagytok. Ha anyuci ennyire fenyegetőzött a behajtással, akkor rá is rá kéne nézni. Gondolom bejelentett állás nélkül nevelni a gyerekeket nem éppen biztonságos, ha az új fa$zi talál egy másik nőt, akkor repül a gyerekekkel együtt. Na akkor lenne koppanás. Ezen nem gondolkodik egy válaszoló sem, hogy milyen felelőtlen az anyuka??

Remélem megoldódott a helyzetetek, nagyon sajnálom a piciteket. :(

2023. szept. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!