Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyit fizessek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit fizessek?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapja élek külön a feleségemtől, és mivel nagycsaládosok vagyunk minden hónapban átutaltam a családi adókedvezményt neki gyerektartás gyanánt.

Viszont mivel heti háromszor nálam vannak a gyerekek, nem érzem úgy hogy az egészet átutaljam, mivel én is költök rájuk.

Vajon megtehetem hogy kevesebbet utalok?



2020. márc. 25. 00:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az adókedvezményt pluszban kapod, az nem gyerektartás. Ha elváltok, akkor azt úgysem te fogod kapni, és a fizetésedből kell majd gyerektartást fizetni.
2020. márc. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha külön éltek, és nem hozzád vannak bejelentve a gyerekek, akkor nem is vehetnéd igénybe a családi adókedvezményt. Meg azon felül is járna neki a fizetésed bizonyos része, nem csak az adókedvezmény.
2020. márc. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem teheted meg,és a bíróság sem fogja engedni.Úgyhogy ezt besz@ptad.
2020. márc. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

😂

Nagy meglepetés fog érni a válóper során.

Az adókedvezmény annak jár, akinél hivatalosan elhelyezik a gyerekeket. Így azt buktad. A családi pótlékot is, de remélem ez egyértelmű.

A gyerektartást pedig a jövedelmedből fogják vonni. Gyerekenként 20%, de max 50%, tehát erre az 50%-ra számíts. Ha nagyon magas a jövedelmed, akkor 40%. Olyan 75-90 ezer, 3 gyerekre, ha az átlagot nézzük.

De erre pontosabb választ lehet írni akkor, ha tudjuk, mennyi a bruttód-nettód.

Adókedvezmény nélkül, persze.

Ezt visszamenőleg 6 hónapra megítélik, tehát mióta külön élsz.

Drága válás lesz. Sok sikert!

2020. márc. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Még nem váltunk el, de mivel én keresek jobban ezért én igényeltem a családi adókedvezményt.

Ő csak 4 órásra van bejelentve. A családi pótlékot ő kapja.

A régi házunkban most nem lakik senki, és oda van mindenki bejelentve.

Papiron még házasok vagyunk, és a biróságon csak az nézik adtam e neki pénzt, tök mindegy hogy miből.

Nem majd ő lépett le azt oda adom neki az összes pénzem.

Akkor inkább visszamondom a családit azt utalok x összeget válásig.

2020. márc. 25. 02:27
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudni kell, hogy már megszűntek ezek a százalékos számítások a gyerektartásnál. Most vagy megegyeznek a felek vagy pedig a bíróság határozza meg mennyit kell fizetni, de egy biztos, hogy tuti többet fogsz mint amennyi adókedvezményt most fizetsz. Ráadásul ha nem lesztek azonos lakcímre bejelentve, akkor nem is leszel rá jogosult. Nekem is van két fiam akik az anyjukkal élnek. Utánuk az adókedvezmény volt 40 ezer, amit persze már nem kapok, és megeggyezéses alapon fizetek neki 80 ezer gyerektartást, ami a nettóm minusz a lakáshitel, és a fennmaradó összeg 40%-a. Ezt lehet szerintem arányosítani amennyiben megeggyeztek a közös felügyeletről.
2020. márc. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne utalj semmit.
2020. márc. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Fizetés nettó összege a mérvadó. Sőt, ha +bevételre teszel ( 2. Munkahely) annak is (ha jól tudom a fele!) a gyerekeket illeti. Minden féle szemszögből az "asszonykád" jár jól.
2020. márc. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért csak lelépett...
2020. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Azert az igazsághoz hozzá tartozik, hogy csak kettő gyerek a sajátom, de van egy nevelt is. Azután is igénybe veszem az adókedvezményt, viszont utánna már nem kell gyt-t fizetnem.

Illetve még az is lehet hogy nem nála lesznek a gyerekek, mivel közel lakunk egymáshoz.

2020. márc. 25. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!