Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tudnék tenni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Majdnem 30 év után válni fognak a szüleim. Soha nem mondták hogy gond van köztük és én sem éreztem hiszem nem mutatták ki. Már külön élek 3 éve. Anyám be váltotta apámnak hogy van neki más. Most külön laknak. Apám nagyon ki van. És konkrétan mindenki rám terhel mindent és ez miatt pedig én vagyok ki teljesen. Napok óta alig alszok pár órát, nem eszek stb. Olyan mindha apám válaszút elé akarna állítani hogy ő vagy anyám. De nem tudok köztük választani hiszen mind a ketten a szüleim. Mindegyik hibázott még az utolsó nap is, ezt nem részletezném. Sajnos nem tudhatom mi miatt történt ezt hogy anyám mást talált magának, de soha nincs1 hibás. Valaki aki esetleg volt ilyen helyzetben tudna tanácsot adni hogy mit csináljak? Miben tudnék nekik segíteni(anyám nem akar vissza menni hozzá)? Hogyan lehetne ez az egész nekem könnyebb? Valami jó tanács nagyon jól jönnek. Sajnos nem igazán van olyan barátom aki ilyenen ment volna át hogy tudjon bármit is mondani.

2020. aug. 17. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4%

- Korod?

- Lóvéd?

- Hol fogsz lakni?

- Ők hol fognak lakni?

- Lóvéjuk lesz az újrakezdésre?


Anyád ment félre, ő a bűnös, ezt ne feledd!

2020. aug. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem bűnös az anyja sem, mert szerelmes lett másba, tudom könnyű mondani. Az apukáját nagyon sajnálom, de muszáj túlélnie...



Soha nem fogsz tudni választani a két szülő között, mert nem is kell!

2020. aug. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves első. Ha olvasnak látnád hogy 3 éve külön élek!!!

Van saját házam ha már külön élek!!!

Szóval a korom teljesen mind1.

Szted én bele látok az ő pénztárcájukba ha külön élek?

Egy nulla a válaszod.

2020. aug. 17. 22:34
 4/11 A kérdező kommentje:

2. Ez az hogy soha nem tudnék. De konkrétan úgy beszélek anyuval hogy ne tudja meg senki. Mert ha még tudják akkor én leszek a szar szemét mert merek vele beszélni.

Igen túl kell élnie, de nem tudja hogyan. És én se tudok neki erre választ adni. Beszélek vele megyek hozzá, meg hallgatom de nem tudok segíteni abba hogy hogyan lenne neki könnyebb.

2020. aug. 17. 22:36
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Egyszerűen mond meg apádnak, hogy sajnálod, hogy szétmennek, de neked ők mindig a szüleid maradnak, szereted mindkettőjüket de nincs joguk rajtad leverni a sérelmeiket. Ne hagyd, hogy belerángassanak a köztük lévő csatározásba. Ehhez magabiztosnak és határozottnak kell lenned, hisz apád részéről máris megy az érzelmi zsarolás, a későbbiekben ez csak rosszabb lesz.
2020. aug. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3. Ha ezt így még mondanám apámnak egy életre meg utálna és azt mondaná hogy anyámat választottam helyette. Pedig én senkit nem választok. Nekem is van párom és ahelyett hogy vele foglalkoznék most teljesen máshol jár az agyam folyamatosan. Mellette még tanulok is. Sok most ez nekem és mindenkinek. Most persze elég sokan hívnak hogy hogyan viselem ezt az egészet stb.. KB annyi a véleményem hogy hülye kérdésre hülye válasz.
2020. aug. 17. 22:57
 7/11 anonim ***** válasza:

Nalunk ez tortent, de forditott felallasban.

En beolvastam a megcsalos szulomnek, a masiknak meg segitettem az elejen abban, hogy ha eldonti mit szeretne (valni azonnal vagy hagyni a masikat de nem valni vagy megprobalni visszahoditani es rendbehoznk a dolgokat), akkor abban tamogatom.

Ha ramirsz privatban leirom a tobbit amit ide nem tennek ki.


Magadon ugy tudsz segiteni, hogy 1. probalod kivulrol nezni oket, elvonatkoztatva mintha nem a szuleid lennenek, csk a szomsued hazaspar higy akkor mit gondolnal vagy mit tennel. Es esetleg inkabb aszerint tegy a szuleiddel is.

2. Nem kell senki orrara kotni mikor es melyikukkle es mirol beszelsz. Ha meg valaki rakerdez, hogy beszeltel e anyddal akkor mondd igen persze. Kerdezik de hat mirol? Mond csak kerdeztem tole egy receptet. Ha kerdik de hat nem iteled el mit tett? Akkor mondd van errol sajat velemenyem, de nem szeretnek rola senkinek beszelni. Ha tovabb faggatozik barki meg ez utan is akkor nyomatekosan .ondd hat nem erted, hogy sajat szuleimrol van szo es ez az egesz melyen erint, ne legy mar ennyire ertetlen. Valzsunk temat.

Ha apad kerdezne vagy olyna aki apad oldalan all es elkezdene emiatt csesztetni mondd .indig uyganazt. Apa szeretlek, anyt is szeretem. Nekem is nagyon nehez, de tudom nektek meg nehezebb.


Egyebkent meg en mi dig azt mondtam 30 ev alatt biztosan mindketten kovettek el kisebb nagyobb hibakat es nem.veletlenul jutitt el ide a parkapcsolatuk ahova eljutott. Es utana csak hummogtem akarki akarmit is mondott. Egyszeruen gyerwkkent ugyse latunk bele a szuleink parkapcsolataba es kesobb se tudunk objektivek maradni.

Neke dis fel kell dolgozni, de még eleg sok minden tortenhet. Tamogasd mindkettot de ne erodon felul. Probald szakemberhez kuldeni oket.

2020. aug. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kettőjük ügye.

Te mindkettőn ek a gyereke vagy.

Senkinek sincs joga, hogy téged választás elé állítson a saját

értékítélete alapján.

Az a te döntésed, hogy mit teszel.

Neked nem "választanod" kell a szüleid között,

hanem mindkettőt szeretni, és amiben tudod, segíteni.

Anyáddal meg eszedbe ne jusson megszakítani a kapcsolatot.

Akkor sem, ha apád akarja.

Ne rajtad akarjon bosszút állni azért, mert zátonyra futott

a házasságuk.


Egyetértek, hogy mindkét félen múlik, ha kenyértörésre kerül a sor.

Nem tudhatod azt sem, hogy apádnak voltak-e mellékágai.

Azt sem, hogy a 30 év alatt hogyan alakult az intim életük.

Hogy mennyire mutatta ki apád a szeretetét, vagy sem.

Millió apróságnak tűnő, de alapvető elem áll össze akkor,

amikor az egyik kifele orientálódik. A végső döntésig

is el kellett jutnia, jutniuk.


Magyarázd meg apádnak és mindenkinek: tőled függetlenül történtek velük az események.

Neked az a dolgod, hoghy mindkettőt szeresd és segítsd, ha igénylik.

Azt ne kérjék tőled, hogy bármelyikkel megszakítsd a kapcsolatot.


Akinek a fejében egyáltalán ez megfordul, az nem normális.

Na, azoktól tartsd távol magad.

Kivéve a szüleideet.

2020. aug. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ezt így még mondanám apámnak egy életre meg utálna és azt mondaná hogy anyámat választottam helyette"


Nos ha apád megutálna, mert megmondod neki, hogy szereted, de a párkapcsolati gondjait neki kell megoldania, az elég sokat elmond róla. Valószínűleg anyád sem véletlen válik. 30 év után nem szokás a semmiért borítani egy egész életet.

2020. aug. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apukám talált magának mást és jelentette be, hogy válni szeretne kb. 25 év házasság után. Tudattam vele, hogy nem tetszik ez a módszer, de mindig jó kapcsolatunk volt, így fel sem merült, hogy elforduljak tőle. Na anyám szemében ezért én lettem a közellenség (apa után persze), és mindent megpróbált, hogy apa ellen fordítson. Az eredmény az lett, hogy anyámmal 11 éve semmi kapcsolatom, apával pedig a haláláig megmaradt a normális viszonyom.
2020. aug. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!