Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekem születési anyakönyvi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekem születési anyakönyvi kivonatáról kérhetek másolatot az anya tudta és engedélye nélkül, ha gyermekem az anyjánál került elhelyezésre? Jogomban áll?

Figyelt kérdés
És ha igen hol kell ezt megtennem?
2010. aug. 5. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szervusz! Az illetékes anyakönyvi hivatalnál (gyerek születési helye) kérhetsz születési anyakönyvi kivonatot, vagy másolatot. A kivonatnak 2.200 Ft, a másolaté azt hiszem 500, vagy 700 forint, de ebben nem vagyok biztos. A kérelemben leírod, hogy te vagy az apa, semmi több, ha az illetéket is csatolod akkor megküldi az anyakönyvvezető.
2010. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. aug. 5. 15:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Írsz kérelmet: alulírott xy azzal a kérelemmel fordulok q város anyakönyvi hivatalához hogy vb gyermekem (adatokat írod zárójelbe év/hónap/nap/anya neve) születési anyakönyvét kiállítani szíveskedjenek. A kérelemhez csatoltam a jogszabályban meghatározott összegű illetéket (2200Ft).

Nem fogják kérdezni szerintem hogy miért, de nem is kell részletezni.

2010. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!