Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös vagy külön vagyon?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös vagy külön vagyon?

Figyelt kérdés

30 év után válunk. Nevemen van egy ingatlan 1/1 amit úgy szereztem meg tavalyelőtt, hogy édesanyámtól örököltem egy részét, másik részét megvasaroltam tesómtól.

Ebből jár a fele a feleségemnek?


2020. aug. 31. 03:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az örökölt részből nem, de a megvásárolt részből igen, mivel azt a közös vagyonotokból vetted.
2020. aug. 31. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A megvásárolt rész fele sajnos közös pénzből történt, tehát annak a fele a házastársat illeti. Ha lett volna egy kis eszed, akkor megbeszéled a testvéreddel hogy lemond a javadra és elrendezitek egymás között. Az öröklés a családon belüli ajándékozás nem közös vagyon, amiért fizetsz, az viszont az.
2020. aug. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

2 vagyok

Ha be tudnád bizonyítani, hogy a házasság előtt szerzett magánvagyonodból fizetted ki(mondjuk 30 év házasság esetén ez elég nehéz), mondjuk eladtál egy másik ingatlant vagy vagyontárgyat és abból a bevételből fizetted ki, akkor nem közös vagyon. Nekem egyik ismerősöm úgy fizette ki a testvérét örökösödéskor, hogy a házasság előtt vett értékpapírjait beváltotta és abból fizette ki a testvérét átutalással. Ilyen esetben nem közös a vagyon, mert a pénz bizonyíthatóan a házasság előtt keletkezett.

2020. aug. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha örököltél pénzt és abból vásároltad ki a tesódat, akkor különvagyon.
2020. aug. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen , az örökölt részből nem , de a másik rész fele a házastársé alapesetben, viszont ahogy írják, ha bizonyítod, hogy örökségből vetted meg, házassági előtti vagyonból, jogdíjból, kártérítésből stb. különvagyonból, akkor az egész a tiéd.
2020. szept. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!