Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogilag, ez a 2 dolog megoldható?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogilag, ez a 2 dolog megoldható?

Figyelt kérdés

Váláskor, ha a férj, hogy a volt feleség és a gyerekük ne a híd alá kerüljön, oda ad egy lakást, akkor a férj hogyan tudja jogilag megoldani, hogy más ne költözhessen oda? Igen, a nő esetleges új palija.


Lehetséges-e, hogy a gyerektartás havi összegét előre, egyben kapja meg az anya, egy ingatlan formájában?


Köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 9. 10:45
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ha kizárolagos tulajdonodban van a lakás (vagy nem te vagy a történetben az apa?), akkor sem rendelkezhetsz vele úgy, hogy az a gyermeketek vagy a feleséged lakáshasználatát hátrányosan érintené. Célszerű az életközösség megszűnésekor egymás között megállapodnotok, hogy a továbbiakban mi lesz a lakáshasználattal. Ha nem megy, akkor a bíróság fog dönteni. Ha elhagyod a lakást, akkor jogosult leszel a lakáshasználati jog ellenértékére.
2020. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, ha elváltok, mindketten új életet kezdtek, akkor miért nem teheti ezt meg a volt feleséged? Miért nem lehet valakije? Ha megcsalt, van valakije, akkor is el kell ezt fogadd. Minek akarod még ezek után is megszabni, mit tehet, mit nem? Ha meg te kezdeményezted a válást, akkor jár neki a boldogság. Ha ennyire kontrollmániás vagy, ne csodálkozz, hogy elváltatok, már bocs!
2020. szept. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
88%

#12: mert egy igazi gyökér a kérdező.

Biztos ő sem fog többet csajozni és kolostorba vonul.

2020. szept. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:

Na akkor részletesebben.


Az apának 2, hitelmentes, saját tulajdonú lakása van.


Ha az egyiket odaadná a volt nejének, a gyerektartás helyett, akkor igen, tudom, hogy oda költöztethetne bárkit.


De, ha a gyerektartás fizetve lenne, és mellette kapna, csak lakhatásra, egy lakást, akkor milyen jogon is költöztethetne be mást?

2020. szept. 9. 11:45
 15/52 anonim ***** válasza:
87%
Engedd már el ezt a dolgot. Nyilván ha a te tulajdonodban van a lakás, akkor költözhetne oda (értem ezalatt, hogy bejelentkezik erre a lakcímre), ha te aláírod a lakcímváltozást bejelentő formanyomtatványát. Egyébként meg ha a volt feleséged ágyában alszik valaki, mit tudsz tenni? Feljelented az illetőt? :)
2020. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
84%
Most akkor mi a farkam van?! "Nem. A haszonélvező dönti el, ki mehet be a lakásba és akár a tulajdonost sem köteles beengedni." Akkor most az apa, ha haszolelvezo lesz (a feleség tulaj), a fenti idézet szerint miért nem döntheti el, h ki lakhasson benne?? En ugy tudom a haszonélvezet erősebb jogi forma a tulajdonnal, legalabbis a lakás felhasznalasa (ki lakhat benne) miatt.
2020. szept. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
100%
#16: igazad van, benéztem. Abban az esetben az apa mondja mmeg ki marad, viszont ott bukik a dolog, hogy a tulajdonos majd hülye lesz haszonélvezeti jogot adni az exférjnek.
2020. szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
33%
Nincs választása a feleségnek, ha szeretné a lakást, en csak igy ruhaznam at a tulajdont, haszonelvezettel megterhelve az apa (volt tulaj) javára.
2020. szept. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
100%
Ha már egyszer váltok, nem szép dolog még azután is ilyen szinten sakkban tartanod a volt feleséget. Persze a gyerekek örökre össze kötnek benneteket, de ennek mi értelme? Inkább mennék akkor Albérletbe, mintsem utána ezen balhézni. Hisz egy idő után a feleség is vágyik egy új kapcsolatra.( Bár nem tudom hogy miért történik a válás)
2020. szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
73%
Bár ez sem életbiztosítás.. Ha a kerdezovel történik vmi, már koltoztetheti be Józsit az exnej. 😊
2020. szept. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!