Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jogilag, ez a 2 dolog megoldható?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogilag, ez a 2 dolog megoldható?

Figyelt kérdés

Váláskor, ha a férj, hogy a volt feleség és a gyerekük ne a híd alá kerüljön, oda ad egy lakást, akkor a férj hogyan tudja jogilag megoldani, hogy más ne költözhessen oda? Igen, a nő esetleges új palija.


Lehetséges-e, hogy a gyerektartás havi összegét előre, egyben kapja meg az anya, egy ingatlan formájában?


Köszönöm a válaszokat!



2020. szept. 9. 10:45
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%

Nézd en nő vagyok, de a kis farkam sem szeretné, h amiért én megkuzdottem, más élvezze. Az ex még okés, de idegen kandúrok, nőstények ne vihancoljanak benne. 😊

Én biztos, h nem adnék lakást, magas gyerektartas, azt csá. Menjen albiba, ott vihancolhat Jozsival, vagy Gezaval, de lehet Bela is. 😅😀

2020. szept. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
100%
Inkább add oda a lakást a "gyerektartás" kifizetéseképp aztán lépj le. Mit akarod nézegetni, hogy lesz-e palija vagy sem?? Minden egyes alkalommal rendőröket hívsz meg cirkuszt rendezel??
2020. szept. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
#14 Nem korlátozhatod ebben, hogy kit visz oda. Ha 5 macskát akar tartani vagy 2 barátnőjével akar ott lakni vagy minden hónapban más pasit visz fel (direkt szélsőséges példákat írtam), akkor sem szólhatsz érte.
2020. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
77%

Főleg azért sem adnék, nert a lakás örök. Gyerektartas, mig a gyermek tanul, max,. egyetem befejezéséig szól.

A gysrnekemrol attol fuggetlen gondoskodnek, sokat lenne nalam, es ha ugy erzi nagyobb /felnott koraban oda is költözhet hozzám, ha jobban szeret itt lenni, mint albiban.

2020. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
25%
Ki mondta, h korlatozva van? Vihancoljon, csak a keretei között. 😊
2020. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
0%
Látod Kérdező, majd én rendezem az ugyeidet. Balfaxt ne engedj magadbol csinálni. 😊😅
2020. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
53%
#23-as hozzászólásom kicsit kiegészítve. Azt mérlegelném a helyedben, hogy melyik éri meg jobban. Neked kell tudnod, hogy mennyi a lakásod forgalmi értéke és hány éves a gyerek, továbbtanulása végéig a fizetésed 15-25%-val számolva havonta mennyit kellene neked fizetni tartasdíjként. Ha a lakáson haszonélvezeti jogod lesz, attól a tuljadonos (exnejed) azt még eladhatja, a haszonélvezeti jogod fennmarad.
2020. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
100%
Es ki veszi meg haszonelvezettel #27? Senki sem, akinek van esze, vagy csak mélyen ár alatt tudja értékesíteni.
2020. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
100%

A feleség biztos, hogy nem fogj elfogadni azt a megoldást, hogy övé a tulajdonjog, a férj pedig a haszonélvező, mert eladni nem tudja, a férj bármikor kiteheti, mint haszonélvező, egy fillért nem lát a lakásból, viszont kötelességei meg vannak az ingatlannal kapcsolatban, mint tulajdonos.

Nagyon hülyének kéne lenni, hogy ebbe belemenjen. Másrészt ebben a formában a bíróság sem engedélyezné, szerintem a gyerektartás megváltását, mert semmit nem tud kezdeni a kérdező egy olyan ingatlannal, aminek más a haszonélvezője. Ráadásul az exférj. Azért senki sem ilyen hülye :D

2020. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
#27 Tény, hogy sokkal nehezebb haszonélvezeti joggal terhelten értékesíteni egy ingatlant, de a lehetőség megvan rá.
2020. szept. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!