Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kinek kell fizetni válláskor?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek kell fizetni válláskor?

Figyelt kérdés
Férjem be adja a válópert kinek kell fizetni ha kell és mennyit?

2020. szept. 14. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Nem lényeges ki adja be ugyanis mindketten kell fizetni így is úgy is.

26N

2020. szept. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Noren1989 ***** válasza:
53%

Ugyebàr függ attól, h milyen hàzassàgi szerződést kötöttetek, volt-e a hàzassàg alatt szerzett elkülönült vagyok....


Mesélj kicsit a körülményekről.

2020. szept. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Ha ő adta be, akkor kezdetben neki kell befizetnie 30 ezer Ft illetéket. Ha mindenben meg tudtok egyezni, akkor nincs több költség. Ha nem tudtok megegyezni és több tárgyalás, vitás kérdés lesz, akkor határ a csillagos ég. A perköltséget a vesztes fél fizeti. Plusz ügyvédi díj, ha van ügyvéded. Alacsony bevétellel rendelkezők kérhetnek költségmentességet, akkor az állam viseli a költségeket.
2020. szept. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Házassági szerződés nem lett kötve csak össze adott bennünket az anyakönyv vezető és a tiszteletes úr. Házasság előtt lett az ingatlanom amin a nagymamám haszonélvezeti joga rajt van. Férjemnek pár dolga van csak itt. Amit én vita nélkül viheti.
2020. szept. 14. 18:21
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Akkor tiéd az ingatlan, az apróbb dolgokban meg érdemes megegyezni, akkor kevésbé költséges. Mondjuk ha végeztetek nagyobb felújítást az ingatlanon, akkor annak a költségének egy részét kérheti.
2020. szept. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ablak csere, gipszkartonozás, villanyozás volt.
2020. szept. 14. 18:32
 7/9 anonim ***** válasza:
21%
1. nahát, milyen tájékozott 26 éves létére
2020. szept. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A vagyoni per, és az, hogy elválasszanak két külön dolog tulajdonképpen. Sima válópernél 30 ezer az illeték, tök mindegy kifizeti. Normálisabbak közösen. Pernél, a vesztes fizet, 6% / tárgyérték (ha még így van az új ptk-val) illetve a perköltséget. Ablakcserét, gipszkartonozást szerintem állagmegóvásnak fogja venni a bíró, nem fogja külön vagyonnak venni. mindketten ott laktatok, arra költöttetek, hogy ami a fejetek felett van kényelmesebb legyen.Villanyozás mit takar, ez így tág. Ha csak áthúzattátok, szerintem akkor is állag lesz, ha nem volt áram az ingatlanban, de beköttettétek, akkor nyilván értéknövelő beruházás lesz.
2020. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Villanyozás alatt értem azt, hogy újra lett vezetékezve de előtte is volt áram.
2020. szept. 16. 21:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!