Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi lehet egy reális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi lehet egy reális tartásdíj, ha a különélő szülő olyan 450 ezret keres nettoban?

Figyelt kérdés
a neten 15-25 százalékot találtam. akkor az legalább 70 ezer. Annyit megítélhetnek?

2020. dec. 31. 15:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
50
2020. dec. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
olvasgattam a kérdéseket és mindenhol az 50 et lattam a plafonnak, mégha milliokat is keres valaki.
2020. dec. 31. 15:15
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Simán.

De körülményektől is függ.

1) hány gyerek van. (picit az is benne van, hogy mennyi ideig voltatok együtt)

Tehát a 70k-t egy gyerekre vagy 4-re fizetnéd. 3-4 közös gyerek esetén a nő (hacsaknem Te maradtál otthon) jelentősen kiesett a munkaerő piacról, drágább is fenntartani a gyerekeket stb.

2) mennyit keres a nő. Csak 150k-t, és úgy rendezkedtetek be, hogy Te vagy a kenyérkereső (esetleg nem is hagytad, hogy elmenjen tanulni mást, mert akkor nem marad ideje másra stb, nem tudom, hogy nálatok hogy volt, de van ilyen) vagy ő is 450k körül, esetleg többet, mint Te.

3) Tényleg költ a gyerekekre. (Ebbe beletartozik a rezsi, étel, gyerekruha is, nemcsak a ps4). Ha tudjátok jól, mert mikor együtt voltatok is vezettetek haztartási naplót, akkor az alapján, ha nem, akkor esetleg utána megnézhetitek, hogy mennyibe kerülnek a gyerekek, és a fizetéséhez képest mérlegelni.


Ezekalapján nem nehéz elképzelni, hogy 70-100k nem is feltétlen sok gyerektartásra. (Belegondolsz, hogy csak ruhát a gyerekeknek szezononként mindenből újat kell venni, iskoláztatás, techikadoboz, kirándulások, különórák, edzések vitaminok, gyógyszerek (évente van legalább egy megfázás, ha nem valami komolyabb baj) stb)

2020. dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Nekem egyik ismerősöm a két gyerekre 150k-t fizet. Neki 510k a fizetése.
2020. dec. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
egy gyerek van, és nagyjából ugyanannyit keresünk. viszont ő a gyerek költségeibe eddig se nagyon szállt be, tehát lényegében majdnem mindent én fizettem, annyi hogy a rezsibe beszállt és a kaját néha ő fizette. igazából a gyerek után nagyon megromlott a kapcsolatunk, És mivel nem vagyok tisztában hogy mi lenne a reális ezért is kérdeztem. nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2020. dec. 31. 15:52
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Nekem már 8 éve is megítéltek 60 ezret. Figyelembe veszik a válás előtti életszínvonalat. Tehát ha valaki jól keres, akkor evidens, hogy többet költ a gyerekére, és nem hagyják, hogy a gyerek életszínvonala jelentősen csökkenjen.
2020. dec. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván bírótól is függ.

De akkor jársz a legjobban, ha te határozod meg az összeget, főleg, ha reális, azt szokták szeretni a bírók.

Egyik ismerősöm is kb ennyit keresett, mint te, és ő azt monsta, hogy havi 50k, plusz 25k-t leköt a gyereknek, a gyerek nevén (amihez nem fér hozzá az ex feleség). Neki is egy gyereke volt, a bíró szó nélkül elfogadta a dolgot. Az asszony kicsit mérgelődött, hogy nem az ő zsebébe megy a pénz. De a csávó a gyereke érdekét nézte és tudta, hogy kijönnek a pénzből és jobban jár a gyerek, ha nem anya zsebébe megy az a plusz pénz.

2020. dec. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7-es ez nagyon jó ötlet. Köszönöm
2020. dec. 31. 18:08
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk a gyerektartás a gyerek eltartásáról szól, nem arról, hogy a gyerek majd 18 évesen megkapja a pénzt. Majd anyuka azt mondja, hogy megveszem neked a 32-es téli csizmát, ha 18 éves leszel. Vagy kifizetem a fociedzést, ha leérettségiztél.
2020. dec. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
igen, az is igaz. 9 es
2020. dec. 31. 19:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!