Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egyes nők válás után miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyes nők válás után miért tartogatják továbbra is a volt férj nevét? Érintettektől kérdezném.

Figyelt kérdés
2010. aug. 13. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sok a papírmunka ...
2010. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sokba kerül a papírok újra csináltatása új személyi, útlevél, jogsi ezek mind pénzbe kerülnek.

Talán a Tb meg az adókártya ingyenes.

2010. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előzőekhez, plusz még az is lehet, hogy tetszik nekik a nevük (pl. vezetéknévcsere esetén, ha volt férj vezetékneve esztétikusabb, mint a lánykori).
2010. aug. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Így van! Egyetértek az előző kommentelőkkel. Nem mellesleg nem kevés pénzbe kerül az összes irat lecserélése. Hát ezért. Amúgy meg ragaszkodik a fene!
2010. aug. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én exem a Dr miatt. Nem is titkolja.
2010. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mert nem láttam értelmét,nemcsak a költségek miatt,hanem a gyereke miatt sem. Kulturáltan váltunk el. A gyerekeknek állandó kapcsolata van az apjukkal. Ha levetném a nevét,az úgy tűnne,hogy szégyenlem azt,hogy felesége voltam az apjuknak. Különben is mindenki X-néként ismer. Hiába lennék hivatalosan más néven, a tanárok,az ismerősök, a gyerekeim haverjai mindig is asszonynéven szólítanának.
2010. aug. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na de könyörgöm, így úgy tűnik, mintha még együtt lennétek, ez pedig megtévesztés.
2010. aug. 13. 18:32
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Aki a pénzre hivatkozik, hülyeséget ír. Válás után fél évig teljesen ingyenesen lehet mindent lecserélni. Tudom, mert most váltam el.

Viszont megtartottam az asszonynevet, mivel nem szándékozom férjhez menni többé, és nem akarom hogy "vénlánynak" tituláljanak el, akik később ismernek meg. pl: munkatársak.

Egy kérdésem lenne nekem is a hozzászólókhoz:

-Mióta divat egyáltalán visszavenni a lánynevet?

Vidéken nőttem fel, ott is volt több elvált asszony, de SOHA senki nem vette fel újból a lánynevét. Ezt csak mostanában hallom, az utóbbi 10 évben, kb.

2010. aug. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! A keresztszüleim már 17 éve elváltak, keresztanyukám mégis keresztapu nevét viseli. Hogy miért? Mert nem úgy váltak el, mint két idegen, nem csináltak problémát a gyerekérdésből, láthatásból, megbeszélték nyugodtan, és akkor minek vesződjön? Milyen már, hogy visszaveszi a nevét, mintha újra lány lenne? Elvált nő, nem hajadon.
2010. aug. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elvált nő,de a né-s megszólításból sem arra következtet az ember,hogy elvált,hanem,hogy házas,pedig nem igaz.Ahogy a leánykori névnél sem az ugrik be az embernek,hogy elvált,hanem,hogy hajadon.Az elváltat a neveddel nem tudod jelezni,de azt igen,hogy kihez nem tartozol többé.

Régen sok minden nem volt divat.A válás sem,többek között.A férjezett nevet is legtöbben Kovács Istvánné verzióban vették fel.Ma már ez is ritka,gyakoribb a né- plusz leánykori név vagy a kötöjeles verzió.

Én nem vettem fel sehogy a férjem nevét.Engem nem érdekel,hogy vénlánynak tartanak-e.Az sem rosszabb,mint az elvált.

2010. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!