Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Szent körökben ennyire ciki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szent körökben ennyire ciki a válás?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm házassága egy tragédia, de tényleg. A házasságot megelőző kb. 10 évnyi párkapcsolat is az volt, tulajdonképpen sose működött rendesen és egy szakítás után egy hónapra úgy döntöttek, hogy összeházasodnak. Azóta gyerek is van és folyton csak panaszkodik, panaszkodik, gyakorlatilag érzelmileg bántalmazza a férje, semmi önbizalma nincs, retteg, hogy mi lenne vele (meg azóta a gyerekkel) egyedül, de amitől még retteg, hogy MIT FOGNAK GONDOLNI????? A szomszédok, akik majd LÁTJÁK, hogy szétköltöznek, a "gyülekezet" ahol mindenki kitart és szolgálja a férjét, és mindenki élete tökéletes (na persze)... És amúgy is a bibliában is az van, és ő nem elég alázatos, és végül is meg nem csalja őt a férje (vagy nem bukik le...), szóval akkor minden rendben stb. Tulajdonképpen azért is érint engem, mert ugyan az ő élete, amit úgy szar el, ahogy akar, de nekem kell már 15 éve hallgatni, hogy ő egy lábtörlő és mégis marad, mert nem csalja meg, nem veri és nem iszik és amúgy is mit gondolnak. Én már megmondom őszintén unom hallgatni. Egyáltalán azt se fogom fel, hogy valaki képes és még a racionális anyagi érvek helyett még kb. azon jobban aggódik, hogy "mit szólnak"... Hogy lehet így leélni egy életet, hogy nyilvánvalóan szar a házasság, szar a közös élet, de nem lép ki belőle, mert a biblia, meg a gyülekezet, meg próbálkozni kell meg stb.?
2021. jan. 17. 15:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

Hitközösséget akartál írni, nem "szent körökben"-t.

Nem, ez csak ennek a nőnek a neveltetéséből származik. A Bibliában, annak értelmezésében nincs ilyen kényszer megfogalmazva. Normális hitközösségekben sem jelent ez problémát. Igen, a házasság komoly dolog és tényleg életre mondják ki az igent, de van kivétel. Még a Biblia szerint is lehet válni, ha megfelelő az ok.

2021. jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, nem csak hívő körökben, de ott aztán tényleg hatalmas botrány lenne belőle és mindenki azon csámcsogna. Nyilván az ember felnőtté válásához hozzátartozik, hogy megtanuljon ne kifelé élni és mások elvárásainak megfelelni, ne féljen attól, hogy mit szólnak. Én mégis azt látom, hogy ehhez sokan gyávák és nem bírják el az ezzel járó társadalmi megvetést. Az élet pedig eltelik, nekik üres a tekintetük, de ők aztán elmondhatják maguktól, hogy hűségesek voltak és kitartottak és azt hiszik, ettől már boldog is egy házasság.

Én kiléptem egy ilyen hívő közegből, de az az igazság, ugyanezekkel a falakkal találkozom nem hívő körökben is. Ha bármelyik fél újat mer kezdeni, az szemét, az hűtlen...Éljenek inkább lelki halottságban életük végéig, mert az nem botránkoztat meg senkit. Ha netán nőként kezdenél újat, akkor egyenesen riba.nc leszel.

Hát ez van, nagyon sokan megfizetik az árát a látszatéletüknek.

2021. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De szerinte nem megfelelő az, hogy lábtörlő és boldogtalan, mert fizikailag nem bántalmazza és nem csalja meg... sőt mégcsak nem is alkoholista. Az elmúlt kb. 15 évéből az első 2-3 év csak gáz volt, de utána a tipikus bántalmazós ciklusban él: A szakasz, mikor úgy vigyáz mint a hímes tojással, nehogy baj legyen, gyűlik a feszültség, aztán van a kitörés, utána az ígérgetős "mézes hetek" kb. a manipulatív kedvesség ami alatt a férje "normális" ő meg ez alatt megmagyarázza magának, hogy ez a normális amúgy csak biztos ővele van a baj, hogy valamit nem jól csinál, abból lesz a probléma... És így megy ciklikusan, de nem látja...
2021. jan. 17. 15:41
 4/14 A kérdező kommentje:
Vagy erősebb az, hogy látja, de...
2021. jan. 17. 15:43
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem akarom megbántani, de mivel ennyire vallásos, és a sztorit olvasva nyilván nem 100as a nő. Neki ez jutott, lépni nemakar, nincs egyéb teendő.

Ha téged zavar, mond neki, hogy hagyjon vele békén, ő élete, ő marad benne így.

2021. jan. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem se csalt meg soha. Mégis tönkretette a házasságunkat.
2021. jan. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Óh. Ezek szerint én jártam azzal jobban, hogy mindkét VOLT férjem megcsalt, így alapos indokom volt a válásokra, pedig mindkét házasságomban lett 1-1 gyerekem is, akiket nevelve egyedül maradtam.


A kérdésedre válaszolva: nem kötelező végighallgatni, egyszerűen mondd meg neki, hogy vagy teszel érte, hogy ne panaszkodj, vagy tartsd meg a panaszodat és viselkedj felnőttként, ne az érdekeljen, hogy mit gondolnak mások. 38,5N

2021. jan. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Mi ez valami jehova hulyeseg?

Az ilyenek agymosottak, ne varj semmi ertelmeset toluk :D

2021. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8-as, nem csak Jehováknál ciki a válás.
2021. jan. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Aki szerint ciki az, hogy a sajat boldogsagaert tegyen az számomra ugyanolyan hulye, mint ezek a szektas idiotak :)
2021. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!