Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hova helyeznétek el a gyereket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hova helyeznétek el a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem konkrét esetről van szó; a kérdésem általános jellegű!


Azt gondolom, a legtöbben tisztában vagytok azzal, hogy válás esetén az esetek döntő többségében az anya kapja a gyereket, ha több van, akkor az összeset. Nagyjából 90-95% körül lehet az anyánál elhelyezettek aránya; függetlenül attól, hogy melyikük a "jobb" szülő (értsd: melyik szülő tudja őket jobban nevelni, ki tud nekik megfelelő példát mutatni [morális jelleg]).


A kérdésem alapvető kiinduláspontja, hogy valóban 90-10 arányban jogos, hogy az anyák kapják a gyermekeket? Vajon ez egy megkövesedett társadalmi konvenció vagy tényleg így van? Hisz az apának is ugyanannyira joga van a gyerekeihez, mint az anyának. Ugyanakkor a gender folyamatok tekintetében a nők sok esetben diszkriminálva vannak, amik ellen felemelik a hangukat; de ebben a tekintetben a férfiak vannak ebben a szerepben.


Képzeljünk el sok-sok olyan esetet, ahol a férfi és a nő nagyjából azonos módon tölti be a szülői szerepet. Ezt figyelembe véve ti maradnátok a konvencionális 90%-10% felosztásnál, vagy támogatnátok-e azt, hogy az apák nagyobb arányban kapják meg a gyerekeket?


Természetesen a véleményeteket szívesen olvasom kifejtve is!



2021. jan. 11. 16:59
A kérdező szavazást indított:
Nőként megmaradnék a konvenciónál, 90% az anya legyen a kedvezményezett
Férfiként megmaradnék a konvenciónál, 90%-ban az anya legyen a kedvezményezett
Nőként támogatom az apánál elhelyezett gyerekek arányának növelését, akár 50%-ra is
Férfiként támogatom az apánál elhelyezett gyerekek arányának növelését, akár 50%-ra is
33 szavazat
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Kommentekben elsősorban érveket várok pro vagy kontra. Miért azt az opciót választottátok, amelyiket...
2021. jan. 11. 17:03
 2/43 Angel3000 ***** válasza:
0%
Szia! Sok esetben a férfi (apa) anyagilag jobb körûlményeket tud biztositani a gyerekének. Ismertem egy nôt,- akinek megitélte a Biròsàg a gyerekeket, de a nô annyira zûlött életet élt, hogy a szomszédok jelentették be az illetékes hatòsàgnak. El is vették a gyerekeket tôle!
2021. jan. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Köszi a választ...


Helyesnek tartod a konvenciót; hogy az anyának messzemenőkig több joga van a gyerekhez, mint az apának?


Nyilván az ilyen extrém esetekben kb egyértelmű a döntés, de amikor nincs ennyire nagy különbség, akkor?

2021. jan. 11. 17:10
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Én már egyre több esetben látom, hogy az apánál helyezik el a gyereket. Van 3 ilyen ismerősöm is. Szerintem ez a 90-10 már nem annyira kőbe vésett dolog.


De én pl. figyelbe venném a gyerek akaratát is, melyik szülőnél szeret jobban, hol szeretne inkább élni. stb.

2021. jan. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem 2021-es adatot mondtam, de nem sokkal ezelőtt a nagyságrend ez volt...


Várok további válaszokat és érveket is. Akár arra vonatkozóan, hogy miért jó, ha megmarad a 90%-os arány...

2021. jan. 11. 17:19
 6/43 anonim ***** válasza:
95%

Többnyire a hagyományos családmodellt követik. Apa dolgozik, anya gyereket nevel és viszi a háztartást, ÉS dolgozik.

A legtöbb apuka eleve nem is akarja megkapni a gyereket. Főleg, hogy 70-80%-ban miattuk van válás, többnyire megcsalás az oka, és apuka elvan az új nővel a kis világában, és eszébe sincs gyereket nevelni. Remekül példázza ezt az is, hogy nagyon sokan a láthatással se élnek. Inkább sírnak, hogy fizetni kell a gyerek után, azt a xaros 25 ezret sajnálják.

Ezeknek minek adnád oda a gyereket? Nevelje az épp aktuális nője? Az aztán jó lesz.

Arra is lehet mutogatni, hogy a nők rosszabbul keresnek. Komolyan? Megnézném, apuka hogy keresne, ha 3 évre kiesik, és két hetente beteget jelent. Úgy könnyű előre haladni, ha nincs más dolgod, mint bejárni nyugiban, csak magaddal törődni, és ezért még szentté is avatnak.

Ha a gyerekek nem érző, gondolkodó kis emberek lennének, akkor simán azt mondanám, hogy úgy bizony, kapja csak meg apuka 50%-ban, aztán megtanulná, miért volt a felesége mindig kipurcanva.

De így, hogy nem kis robotokról van szó, így az ő életminőségük a legfontosabb.

2021. jan. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm... én elfogadom ezt a verziót, de amit felvázoltál, de ott kifejezetten a férfi a ludas, azaz megint kb egyértelmű eseteket látunk. De mi van abban az esetben, ha nagyjából ugyanazt tudják nyújtani?
2021. jan. 11. 17:23
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az apjánál akart maradni! Bármit tettem nem maradt ott nálam. Nagyon szeretik egymást. És sokkal jobb az életszínvonala az apjával. De érzelmileg nagyon nehéz, nem tudom elfogadni az érzést!
2021. jan. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Sajnos, kedves 8-as, ez benne van... tudom, ez nem vigasztal, de gondold el, a konvencionális verzióban a 90% hoppon maradt apukának egy jó része nagy eséllyel ugyanezt élte/éli át...

De az esetedben állt az, amit mondtam, megközelítőleg azonosak a feltételek, és csak az anyai mivoltod nem volt elegendő... Bár - ha jól értelmezem - nálad a gyermek önmaga döntött így

2021. jan. 11. 17:34
 10/43 anonim ***** válasza:
93%

Lehet sokak nem értenek velem egyet, ezért csak leírom a konkrét, saját esetemet. Én nő, édesanya vagyok, három éves kislányunk van. Normális házasságban élünk. Nincs szó válásról.

Mielőtt terhes lettem, kb két évig próbálkoztunk. Minden hónapban vettem terhességi tesztet, és reggel, munka előtt csináltam meg. Mindig negatív lett. Minden hónapban csalódtam. Hónapról hónapra kevesebbnek éreztem magam : nem vagyok képes teherbeesni. Orvos javaslatára vizsgálatok sora következett : ciklusom 3. és 21. napján vérvétel - ezekre a napokra szabadságot kellett kivennem. Öt üvegcse vért vettek alkalmanként. Minden eredményem jó lett. Jöhetett a következő vizsgálat : petefészek átjárhatósági vizsgálat : itt egy vezeték kerül felhelyezésre a méhbe, hüvelyen keresztül, egy folyadékot töltenek be, hogy lássák, járható e a petevezető... Még egy szabi ugrott. Nem beszélve a vizsgálat alatti fájdalomról, utána lévő kisebb vérzésről, alsó hasi fájdalomról utána napokig. Vizsgálat eredménye : negatív, minden rendben. Vissza az orvoshoz. Újabb időpont, újabb szabi. Eddig a pénzt nem is írtam, mert állami ellátásban kb kiröhögtek, se beutalót, semmit nem kaptam. Magán orvoshoz kellett mennem, aki ugye pénzért hajlandó volt kiírni a szükséges vizsgálatokat!

Spermabeültetés lehet szükséges... Újabb orvos, gyógyszerek. Férjem eddig nem vett részt semmiben, nem fájt neki semmi, nem kellett szabit kivennie. De most ő ment urulogushoz : bele kellett élveznie egy kis üvegbe! :D röhej, ugye? Egy jó kis orgazmus, és ennyi a vizsgálat. Kijött nála az aktív spermiumok száma alacsony diagnózis. Három hónapig kellett szednie egy gyógyszert. Három hónap múlva újabb élvezés. Minden rendben vele.

De a baba mégsem jött. Újabb hónapok, jelentkezés lombikra. Semmire valo nő vagyok, nem tudom életet adni. Bejelentkezes, megbeszélés. Újabb vérvételek. Közben késett a menzesz. Újabb teszt. Pozitív! Micsodaaaa? Hogyan? Hát ez? Lombik lefújva! Hányinger hetekig. Étvágytalanság hetekig. Undor mindentől. Tappenz. Ultrahang b kilenc hetes magzat - nincs szivhang. Műtét : leírjam részletesen? Ugye nem kell...

Világ összeomlott. Fájt a veszteség. Két hét táppénz. Sírógörcsök. Újabb laborok. Rengeteg pénz.

Hónapok elteltek. Újabb pozitív teszt. Hetekig hányinger, émelygés, étvágytalanság. Újabb rettegés. 12. heti uh. Minden rendben. Fekvés. Csak pisilni kelhetek fel. 26. hét. Reggel vérzés - erős. Mentő. Kórház, minden rendben, méhlepény válik le. Kórházban fekvés a szülésig.

Rendszeres hüvelyvizsgálat, rendszeres vérvétel, magzati szívhangfigyelés. Hónapok telnek el úgy, hogy nem tudok aludni a rettegés miatt, él e még a babám, a három szobatársam miatt nem tudok pihenni. Férjemet alig látom. Orvosok, nővérek bunkók. Nem ehetem azt, amit szeretek. Nem sétálhatok, csak a mosdóba. Nem szívhatok friss levegőt. Eljött a szülés napja :

Először magzatvíz elfolyt. Gyors, de annál intenzívebb fájdalom, tágulás. Gátmetszes - hallom az izomszövet rostog az olló alatt. Nyomják a hasam. Hol a férjem? Jaa elfelejtettek szólni neki... Lemaradt. Már a bebugyolált, alvó babát láthatja a plexi mögött.

Újabb vérvétel, gátvarrás. Szülőszobán : kemény, feszülő mell, se ülni se feküdni nem tudtam, fáj a gátmetszés. Lila, csúnya, véres. Lezuhanyozni is alig tudok. Nem részletezem a szoptatás nehézségeit, egy új kis életet kell táplálni, aki teljesen rám van utalva. Otthon : egész napos szoptatás, csöpögő mell, még hetekig vérző seb, varratok. Varratszedest nem írtam, nem volt kellemes! Tehát otthon, állandóan vérrel teli betét csere, sír a baba, mi baja? Készüljek, mit tegyek? Honnan tudhatom? Legjobbat akarom?

Mindeközben hol van a férjem? Elment úszni, biciklivel tekerni, haverokkal beülni inni egyet, kikapcsolni. Ő eddig két üvegbe élvezést tud felmutatni. De legyen teljes körű joga megmondani, hogy mikor szoptassam a babám? Férfiak mikor néznek utána bárminek is? Hogyan kell szoptatni, pelenkázni? Hozzátáplálni? Jön a foga? Melege van, fázik? Miért sír? Ringassam? Hogy altassam? Jön a védőnő, okoskodik, nem kérdez, csak utasítgat! Én vagyok az anyja! Én éreztem, amikor a hasam ban mozgott hónapokig, amikor éjjel a hasamban elkezdett vadul mozogni, fájt, én sétáltam, hogy "ringassam" a pocakomban. Vizesedtem, nem tudtam mozogni.

Orvoshoz vinni a picit, oltásokkor lefogni. Férjem hol van? Rám hagyja, rám bízza, mert én vagyok az anyja, az én dolgom. Jaaa, ilyenkor az én dolgom :) akkor legyen mindig is.

2021. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!