Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Rosszul érint, ha meghallasz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszul érint, ha meghallasz egy válásról szóló hírt?

Figyelt kérdés
Én is elváltam, sajnos tudom h milyen okok játszhatnak közre és van elkerülhetetlen válás. De annyira szörnyű, h ennyire nincs már a házasságnak összetartó ereje. Talán a gazdasági helyzet, talán a kilátástalanság, de mennyire jó lenne ha legalább boldog emberek vennék körül az embert. Kezdem úgy gondolni, h nincs igazán értelme párkapcsolatban gondolkodni, úgyis vége lesz......mert már sok olyat hallani h a 2, 3. házasság is csődbe megy!
2010. aug. 16. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

Néha annyira unom a férjemet, hogy örülnék, ha lenne helyette más, akinek kellek, hogy el tudjak válni és új életet kezdjek.

Szerintem nem akkora tragédia, ha a nő talál másik partnert és ő akarja a válást. Gyerekkel kis jövedelemmel bizonytalan jövővel egyedül maradni lidércnyomás lehet!

2010. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pontosan.

Én inkább nem is megyek férjhez. Mondjuk nem ezek miatt, a szüleim is "jó" példák voltak erre...De úgy őszintén nagyon megváltozott a világ! Hol vannak azok a házasságok, szerelmek amik Örökre szólnak ??:-( MInt régen...

:/

18L

2010. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
hát egy kicsit azér télleg fáj ha látom hogy egy újabb család dzakatt szét :/
2010. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Engem nem izgat. Már nem lennék normális ha a világ minden kis baján szenvednék. Amúgy pedig jó dolgnak tartom a mai vszonyokat ugyanis régen sem voltak jobbak a házasságok, csa akkor nem lehetett válni. Én ugyan inkább elválok 100x mint hogy szenvedjek egész életemben valaki mellett, és sosem házasodnék ha annyira szigorú és kötött dolog lenne mint rég!
2010. aug. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Nem kicsit fáj, hanem nagyon. Fáj a szívem, hogy szegény gyerekek már azt sem tudják, hol mennyi testvérük van, ki is az apukájuk, stb. Sok olyan válás van, amikor nincs különösebb baj, de valamelyik házastárs szerelmes lesz, és már borít is mindent. Van egy ismerős család, a szitu a következő. Adott anya és apa, plusz két kisfiú. Anya összejön valakivel, borít mindent. Apa költözne, de nem tud, tengődnek tovább egy házban. Anya terhes lesz az új embertől (aki szintén házas ember volt, két gyermekkel), közben Apa is új párkapcsolatot létesít (ott is van már egy gyermek az új asszony részéről) és elköltözik, de viszi magával az egyik gyereket. Megszületik a legkisebb gyermek. Majd Apa új párkapcsolatában is születik egy gyermek, Apa ekkor az elvitt gyermeket visszaadja az Anyának. Anya az új embertől ismét gyermeket vár, az új ember nem lelkesedik, ezért most elköltözött tőlük. Mindez szűk három év alatt történt. Apa és Anya közös gyermekei, akiknek kb hat fél/negyed tetvérük lett ezidő alatt pszichológushoz járnak.

Szóval az ilyen történeteket hallva azt kell mondanom, ha már van gyerek, talán rá is gondolni kellene egy új párkapcsolatt létesítésekor.

2010. aug. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Ma a nők "elkényeztetetek",önzők,nem akarnak alkalmazkodni a párjukhoz. Legfeljebb a gyerek az akihez kötődnek, Őt pedig elkényeztetik

A gyereknek nem lesz családképe,ezért az ő párkapcsolata sem lesz jó. Ha egy férfi nem lát arra példát,hogyan kellene egy feleséggel viselkedni,akkor nem is tud jól viselkedni. A helyzetet súlyosbíthatja,hogy az egyedülálló anyák elvárják a hálát a gyereküktől.

Ezek mind a válás mellett szólnak,és újabb válási árvákat generálnak.

Régen sem voltak a házasságok probléma mentesek. De megbeszélték azokat,együtt megoldották.Nem csináltak minden apróságból országra szóló ügyet. A nők nem nyavajogtak azon,hogy "a férjem nem törődik velem eleget". Tették mindannyian a dolgukat,és nevelték a gyerekeket. ŐK sem voltak olyan elkényeztetettek,jogaikat követelők,mint a maiak.

Nem a szex volt az élet értelme,csak velejárója.

Ma nagyon felborultak az értékrendek,és ez elszomorító.

2010. aug. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
1636. Már a háború előtt is ellehetett válni,csak nem volt szokás. És semmibe sem nézték azt a gyerekes asszonyt,aki szeretőt tartott! Ha emiatt ment tönkre a házasság,a bíróság nem ítélte- jogosan- az anyának a gyereket,mert nem volt alkalmas egy gyerek erkölcsi nevelésére! Ennek ma is így kellene lennie! Nem a nó érdeke a fontos,hanem a gyereké. De ezt nem szokás figyelembe venni manapság!
2010. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nahát pont erről beszélek: elég nagy visszatartó erő amit a többi gondol róla. Visszatartóbb mint a törvény. De azt elfelejted hogy a férfi bezzeg bármit csinálhatott a nővel... Ez nem igazságtalan?
2010. aug. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Igen, megráz. Az én fejemben a házasság összetartó erő és csak olyanhoz megyek hozzá, akivel el tudom képzelni az életemet. A mi családunkban sosem volt divat a válás, visszamenőleg senki sem vált el, a szüleim is együtt vannak már huszonöt éve, és remekül megvannak. Szerintem a mai korban lett divat csak ez a sok válás, ahogyan az is egyre inkább divat, hogy 30 körül mennek férjhez. Szóval engem is rosszul érint, van akit sajnálok, van akire azt mondom megérdemli. Akkora baromságokért képesek válni egyesek, hogy nevetséges,, na őket nem tudom sajnálni, egy percig sem.
2010. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A 16:42-esnek igaza van.
2010. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!