Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a teendő, ha apuka nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a teendő, ha apuka nem jelenik meg a gyerekelhelyezés/tartásdíj/ láthatás tárgyalásán?

Figyelt kérdés
Szóban megegyeztünk 30.000ben és heti 1 láthatásban, én hitelesíttetni akarom és beadtam a keresetet. Apuka szerintem nem fog eljönni.
2010. aug. 16. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem hogy talán elsöre elnapolják, majd új idöpontot tüznek ki, de ha nem megy el is azt hiszema másodiknál döntenek.


de jól tetted hogy beadtad a kérelmet, mert aki nem megy el a tárgyalásra az valósuínü egy idö után fizetni sem akart volna.

2010. aug. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elnapolják, egyébként miért feltételezed, hogy nem jön el? Kár előre aggódnod, majd akkor aggódj, ha tényleg nem jelenik meg.
2010. aug. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
51%
Elnapoljak a targyalast es ha kovetkezokor sem jelenik meg, akkor a birosag ilyenkor a rendorseghez fordul es a kovetkezo targyalasra majd a rendorseg fogja bevinni.........de ha megsem akkor persze nyert ugyed van!
2010. aug. 17. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért gondolom hogy nem fog eljönni, mert ismerem...
2010. aug. 17. 05:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
tök mindegy, mert ha nem jön el, akkor előbb-utóbb a bíróság a távollétében fog döntést hozni...
2010. aug. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem annyiban volt más a helyzetem, hogy a fiam egyéves korában (most tíz éves) már hoztak végzést (válás nélkül) az elhelyezésről, tartásról és láthatásról. Most végre eljutottunk addig, hogy elválunk így tíz év után, és az exférjem tudott is a dologról, nem érte váratlanul. Az első tárgyalásra sem jött el, akkor a bíró részletesen meghallgatott és jegyzőkönyvbe vette az általam elmondottakat, majd kérte, hogy a második tárgyalásra hozzak magammal egy tanút, mert ha akkor sem jön el, akkor a távollétében elválasztanak. Természetesen a másodikra sem jött el, (bár az idézéseket mindkét esetben átvette) a bíró meghallgatta anyámat mint tanút, hogy tényleg nem élünk együtt, nincs reális esély a házasság helyreállítására, stb., Ezután közölte, hogy meghozza az ítéletet, kiküldi az alperesnek postán, és ha nem fellebbezi meg, akkor jogerős az ítélet. Én helyben lemondtam a fellebbezési jogomról, az ítéletet kiküldték, majd mikor jogerőssé vált (nem fellebbezte meg, nem is lett volna értelme), kaptam róla egy papírt. Mivel egyik tárgyaláson sem jelent meg, ezért az elhelyezésről és a tartásról szóló korábbi végzést helybenhagyták, a láthatásról pedig nem hoztak döntést, mivel az apuka nem jelent meg, nem lehetett erről meghallgatni, ill. a kapcsolatot amúgy sem tartja a gyerekkel. Annyit mondtak, hogy ha később találkozni akarna a gyerekkel és nem tudunk megegyezni, akkor kérhetjük, hogy erről külön hozzanak döntést. Nálatok szerintem a hitelesített megállapodás fog úgy működni mint nálam a korábbi végzés, csak nektek a láthatást is tartalmazza, így szerintem ezt bele fogják foglalni az ítéletbe (amúgy is belefoglalják, ha mindkét fél ott van).
2010. aug. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Dehogy vezetik elő egy bontóperre! Miért írtok csacskaságokat?

Az a válasz tökéletes, amelyik azt írta, hogy távollétében, a második tárgyaláson szépen marasztalják.

2010. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a többi választ, de a saját tapasztalatomat leírom. Szóval nálunk ugyan nem volt válás, mert nem voltunk házasok, de a tárgyaláson úgy volt, hogy kiküldték az idézést, de az apa nem vette át (nem is ott lakik, ahova be van jelentve). Így elnapolták a tárgyalást, két hónappal későbbre. Akkor már nem küldtek neki idézést (azt hiszem, de lehet, hogy igen), viszont ilyenkor az a szabály, hogy a bíróságon ki kell tenni azoknak a nevét, akik be vannak idézve, de nem tudták őket értesíteni.

Ha az alperes nem jelenik meg (és ez előre látható), akkor ügygondnokot rendelnek el (amit a felperes fizet, de utána ha az alperesen be lehet hajtani, akkor visszakapja), ő képviseli az alperes érdekeit (na ne félj, nem fogja túlzásba vinni, neki igazából tök mindegy). A gyereket pl. szerintem egyértelműen nálad helyezik el, és nem annál, akik még arra sem vette a fáradtságot, hogy eljöjjön. A gyerektartást nem tudom, mivel nálunk még csak azt sem tudtam igazolni, hogy az apának van munkája, és ha igen, mennyit keres, így fiktív minimálbérből állapítottak meg tartásdíjat (amit azóta sem fizet). A láthatás viszont úgy működik, hogy nem jár automatikusan, azt az apának kéne kérnie. De ha nincs ott, nem fogja kérni helyette senki, az ügygondnok sem. Hiszen ő nem kérhet helyette, neki csak az a dolga, hogy első körben kétségbe vonja, hogy nálad kéne elhelyezni a gyereket (de ez csak formaság), ilyenkor meghallgatják a tanúidat, és ez alapján dönt a bíróság. Nyilván nem fogják olyannak ítélni a gyereket, aki nincs jelen, és semmivel sem támasztja alá, hogy nála jobb helyen lenne a gyerek.

A gyerektartás esetében én csak feltételezem, hogy ha igazolni tudod valahogyan, hogy mennyit keres az apuka, akkor az alapján fogják megállapítani a gyerektartást, de ezt tényleg nem tudom, mert nálunk ilyen nem volt.

2010. okt. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!