Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nemsokára meglesz a gyerekelhe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemsokára meglesz a gyerekelhelyezés ( sajnos ez már jan 3 óta húzódik ), utánna ha az lezárul szeretnék a vagyonmegosztáson is túl lenni. De ha nincs pénzem rá most elhalaszthatom jövő tavaszra is?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze. A vagyonmegosztás az már egy külön polgári per. Sajnállak, hogy nem sikerült a közös megegyezés (ezek szerint). Ilyenkor a másik fél általában sokáig el szokta húzni. (fellebbez minden ellen, csak a másiknak kellemetlen legyen) Sehogy nem tudod rávenni?
2011. júl. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ááááá.... beszélni sem hajlandó róla, ( anya vagyok ), a gyermek elhelyezése is csak azért húzódik mert el akarja tőlem venni, ő akarja nevelni, 1000 tanú a tárgyalláson, voltak olyanok akik korrektül tanúztak, de voltak olyanok akik a sárga földig lehordtak. A gyerekkel eljöttem otthonról még dec-ben, csak a ruháimat hozhattam el. most egy albiban vagyunk, mindene biztosítva van, amim most van azt a barátok , ismerősök dobták össze. Segítettek rajtam. A környezettanulmány az ovódai szakvélemény pozitív lett, de örülni fogok ha szept 5-én lévő 3. tárgyallásomat ki tudom majd fizetni ( ügyvéd+ szakértő ) . szeretném az ingó megosztást is meg az ingatlan megosztást vagy a részemre járó összeg kifizetését, peren kívül, de ő nem hajlandó fizetni, azt mondta hogy köszön mindent, de onnan semmit nem kapok. Így állok most, de annak örülök hogy a gyermek nem szenved semmiben hiányt.
2011. júl. 1. 13:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Ajaj. Kérdezd meg az ügyvédedet, vagy inkább panasznapon (ott ingyenes), hogy nem kaphatsz-e - nem tudom a pontos nevét - de az a lényege, hogy nem kell előre fizetned, hanem összeírják a felmerülő költségeket (szakértői díj, eljárási illeték) és a végén arról is hoznak határozatot, hogy kit milyen arányban terhel. Talán valaki majd megírja, mi ennek a pontos neve.
2011. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Költségmentességnek hívják. DE nem kapom meg. Most nézem nem írtam le az előbb de élláttársam van aki szintén keres , és nem kapjuk meg.
2011. júl. 1. 13:45
 5/9 A kérdező kommentje:
elég hosszú a történetem, de már egy pár kérdést írtam ide, szinte január óta volt mit kérdezzek folyamatosan.
2011. júl. 1. 13:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért nem írtam a nevét, mert nem akarlak összezavarni, mert csak kb. tudom. De nem költségmentesség, hanem valami illetékfeljegyzés a neve. Ez nem mentesít a fizetés alól, hanem csak az ítélet után kell megfizetni, tehát amikor már hozzájutsz a részedhez. Tényleg segíteni szeretnék, nem pedig összezavarni téged. Azért ha beszélsz valami jogban okossal, próbáld megkérdezni. Mellékesen meg elég tökös egy jogrendszer ez, ahol ilyenekkel lehet tönkretenni egy ember életét. Hozhatnának egy olyan rendelkezést, hogy addig senki nem használhat semmit, míg meg nem egyeztek az elosztásban. Na, de ez már álomvilág. Kitartást kívánok, drukkolok neked!
2011. júl. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából nagyon sokat sírok amiatt, hogy így ki lettem rakva az utcára. A házasságunk már 2-3 éve megromlott, a kiskaput az tette be, hogy nem voltam hajlandó vele lefeküdni ( nem kívántam ) és kiabálni kezdett, úgy hogy a gyerek felébredt, persze akkor mi már elég komolyan vitáztunk, elindultam a gyerkkel anyámékhoz, és ő pedig hajamnál fogva viszahúzott, ezt a fiam látta ( 6 éves). Ekkor erőre kaptam fel a biciklire éjszaka és irány a nyagmamám. Ettől a pillanattól kezdve az egész családom ellenem fordult, egy barát segített nekem akivel összemelegedtem és összeköltöztem. Évek óta ismerjük egymást, ő elvált ember de a helyzete ugyan ez mint nekem. Nála sincs még vagyonmegosztás, ő ment az ingatlanból az asszony nem hajlandó kifizetni, csak nevet rajta, most az a szitu hogy ő mégis csak elindítja a vagyonmegosztást. De sajnos a kettő együtt nem megy , tehát valamelyikünknek várnia kell, anyagilag nem bírnánk.
2011. júl. 1. 14:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem is tudok mit mondani. A családodról meg főleg. Nagyon szerethettek eddig is, ha elvárták volna tőled, hogy maradj a férjed mellett, csak nekik ne okozz gondot. Akkor is jól döntöttél, tönkrementél volna te is, meg a gyerekek is. Remélem a mostani pároddal túljuttok ezen a szerencsétlen időszakon, tudod, mondják, a legnagyobb vihar után is kisüt a nap. Örülnék, ha pár hónap múlva írnál ide, hogy már alakult valami jó, rátok férne, drukkolok.
2011. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazából már szeretném ha a gyerekelhelyezés meglenne. Nem szeretném a fiam tiltani az apjától, de neki olyan a beosztása hogy nem tud vele lenni egyik nap sem. Anyámék, Mamámék, Meg tesóm is azt modta a bíróságon hogy mindenben segítik a férjem, de engem nem. 5 órán keresztül hallgattam a mocskolódást. Eléggé megviselt, főleg az hogy egyik napról a másikra senkim sincs ( csak édesapám). Még most is sírok ha eszembe jutnak. Én voltam acslád szeme fénye, de az hogy mertem lépni, mindent megváltoztatott. A fiam most úgy van, hogy hétfőtől csütörtökig nálam utánna pedig viszi az apja és hol anyám, hol tesóm, hol a dédik vigyáznak rá, de ő soha. Csak együtt alszik vele. Én szeretném már ha állandóságban lenne, persze ha szeretne akkor menne az apjához amikor csak akarna , de ebb nem megy bele a férjem. Szeretném ha nekem ítélné a bíróság, hisz mindent segítség nélkül meg tudok oldani. A jelenlegi párom, meg maga az angyal, mindenben mellettem van, imádja a fiam, a kedvében jár , és hát még sorolhatnám, hogy milyen tökéletes :) . Csak hát jól jönne mind a kettőnknek, ha már a kezünkben volna az amiért megdolgoztunk hosszú évekig.
2011. júl. 1. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!