Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Túl lehet jutni az exemen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl lehet jutni az exemen valahogy?

Figyelt kérdés

Olyan furcsa már azt is leírni, hogy exem... 9 évig voltunk együtt. Ebből 6 év házasság. Igazából azt éreztem, hogy minden rám hárult. A házvásárlás, a kertben az ásás, minden feladat. Mindig azt mondta, nincs motivációja semmire. Nem éreztem nőnek magam mellette... Már úgy éltünk, mint két jó barát. Aztán megismertem valakit aki felfigyelt rám. Jól esett, el kezdtünk beszélgetni, jöttek a flörtök. Szóltam férjemnek, hogy baj van de ő semmit nem tett, hogy a házasságunk megmeneküljön... Kértem, könyörögtem. Ez persze addig fajult, hogy szakítottunk... Az új kapcsolatom a tenyerén hordoz. Szeret engem, törődik velem és már most vannak tervei a jövőnkre nézve. Exemmel az elmúlt években semerre nem haladtunk, pedig családot akartam vele alapítani, de neki a barátok fontosabbak voltak. Nekem ő volt az első nagy szerelmem.. Még nem költözött ki a házból, nagyon nem tud hova menni egyelőre, de azt érzem ez az egész agyon nyom így. Abban bízom, ha elmegy, ez az egész enyhül es lassan elmúlik, ha végre a saját életemre koncentrálhatok, mert van teendő az othonommal kapcsolatban is bőven. Szeretem az új párom, őszintén mert egy csodálatos ember, de az emlékek felemésztenek, hiányoznak a régi megszokások is. Nyilván érzek még iránta.. Olyan jó lenne, ha az érzéseim tudnám irányítani. De úgy erzem magam, mint akit agyon vertek. Szeretnék az új páromra koncentrálni mert nagyon megérdemli. Mindenben mellettem van, támogat. Sose voltam ilyen szituációban és teljesen tanácstalan vagyok. Remélem sose történik ilyen velem újra. Egész egyszerűen nem tudom, mikor csillapodik bennem ez a káosz, mert már hónapok óta ez van. Le fog ez csengeni? Leszek még valaha boldog vagy örökké kísérteni fognak az emlékek?

Családot szeretnék, egy szép otthont, nyugodt életet... Semmi mást.

A vás egyébként folyamatban van, ez az egész kb 4-5 hónapja tart és azóta is együtt lakunk.



2021. febr. 15. 01:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szereted az új párod, de nem tűnsz szerelmesnek. Ez így nem jó.

"felfigyelt rám...szeret engem..." Ha szerelmes lennél, nem éreznél már a régi iránt.


Azt megsúgom, hogy a régi csak élősködik rajtad és évek óta veled biztosítja a lakhatását.


Én voltam nagyon hasonló szituban. Szárnyaltam a szerelemtől, amit az új párom iránt éreztem. Az exem meg még fél évig lakott nálam, mert nem volt hova mennie, csak az anyjáékhoz a putriba, nem volt állása se. Adtam neki fél évet, hogy anyagilag helyrejöjjön, nem kértem a rezsibe se, de még fél év múlva is csak úgy tudtam kirakni, hogy összecsomagoltam a holmiját. Örülhetek, hogy nem ölt meg. Fél éven át lakott úgy nálam, hogy én heti szinten máshol aludtam, más férfi karjában, de ez se zavarta annyira, hogy magától elmenjen. Mindez mit igazol? Azt, hogy sose szeretett és csak a lakhatásért volt velem. Aki szeret, az inkább megy a híd alá, mint hogy ilyen szituációban benne maradjon.

2021. febr. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szerelmes vagyok a paromba ezt tudom. Mikor vele vagyok szarnyalok. Nem erzek semmi fajdalmasat csak ha hazajovok...

A rezsibe mar en se kerek bele semmit, hogy tudjon sporolni. De annyira ismer, annyira tudja mit kell mondjon, hogy ujra elgyengitsen... Ha nem latom akkor karakannam, erosnek, ambiciozusnak erzem magam. Csak ugye nem menekulhetek az otthonombol, amiert en harcoltam es harcolok meg. Apukammal vallaljuk at a teljes hitelt, (meg)ferjem tok onkent lemond mindenrol, semmi nem kell neki.

2021. febr. 15. 01:22
 3/16 anonim ***** válasza:
30%
Az új pasinak van lakása?
2021. febr. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nincs még. De nem pályázik az enyémre. Ad egy, hogy sajnos le van lakva es ferjemmel nem tudtam rendbehozni, ad ketto, anyagilag nagyon jol all, megall o a sajat laban is. Sot, azt tervezgeti, milyen lesz a kozos otthonunk.
2021. febr. 15. 02:03
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze. Hozzám is így cuccolt be a következő hajléktalan. Valamiért bevonzzuk ezt a típust. Rohadt jó fizetése volt az enyémhez képest.

Majd rájössz, hogy a lakhatásukat oldják meg veled, de akkor megint késő lesz.

2021. febr. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

#5: Azért a saját érzelmi vívódásaitokat ne azokon a normálisan gondolkodó férfiakon verjétek már le, akiknek azért nincs lakása, mert minek?


És nem a kérdező férjére célzok, az egy élősködő tróger. Meg nem is a te hajléktalanodra...


Ne kelljen már ingatlant vennem a befektetéseimből azért, hogy villoghassak a nőnek, hogy "látod, van lakásom?" mert ha összeköltözünk, akkor az egyik úgyis ki lesz adva, hogy ne eméssze feleslegesen a pénzt, azzal meg csak a nyűg van meg akkor is ugyanúgy el lehet lőni az érzelmi zsarolást, hogy "Hát a Béláék olyan régóta laknak benne meg ott van nekik a pici gyerek és mindig időben fizetnek, nem akarom kitenni őket így nincs hova mennem."


Itt sajnos azt kell mondjam, hogy a saját csapdátokba sétáltok. Ki kell vágni, akkor is ha nincs munkája van hajléktalanszálló. Nem azért fizetünk ennyi adót (ha dolgozol, akkor te is), hogy feleslegesen tartsuk fenn ezeket az intézményeket. Lehet takarodni oda, ha meg balhézik meg fenyegetőzik, akkor lehet szólni a hatóságoknak. Ennyire egyszerű...


Nem értem a nőket, ismerkedésnél annyira gonoszak tudnak lenni és egy pillanat alatt indoklás nélkül repülsz a kukába, de ha már megszeretnek valakit, akkor lehet bármilyen tróger az illető, akkor is ragaszkodnak hozzá. Vagy a másik véglet a "bocsi, megcsaltalak, hirtelen jött nagy szerelem, holnap költözz el, max holnapután mert a cuccaidat akkor kirakjuk az ajtó elé."


Tényleg csak ezek a végletek vannak? Normális ember nincs, aki nem vágja ki a másikat egyből - főleg ha nem is ő a hibás - vagy olyan, aki meg kivágja a másikat - főleg mivel hosszú időn át döglődött a kapcsolat - ha az hónapokig vagy évekig akar élősködni?


Ilyenkor csak az új pasit sajnálom, hogy szegény kitart melletted, miközben te egy háztartásban élsz az exeddel HÓNAPOKIG...

2021. febr. 15. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Amíg együtt éltek addig nehéz lesz túljutni rajta.

én leülnék vele beszélni, kideríteni hogy mik a tervei, vagy megadni egy határidőt, amíg költöznie kell.

2021. febr. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudnál az új párodnál lakni, vagy több időt ott tölteni?
2021. febr. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Te még nagyon nem vagy kész egy új kapcsolatra. Sosem értettem, hogy mi a francért kell ugrálni egy lezáratlan kapcsolatból a másikba. Ennyire nem lehet függőnek lenni, mint egy drogosnak.

Normális nő kivágja a pcsába az exet, ha vége, és nem játszik Teréz anyát.

Az új pasi helyében meg lelépnék mellőled, mert fingod nincs arról, hogy valójában mit is akarsz. Vagy lezárod most, vagy maradsz vele. De minek szívatod ezt a szerencsétlen flótást, mert jelenleg ezt csinálod, ha beismered, ha nem.

2021. febr. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Oszinten, nem szivatom. Csak egesz egyszeruen ennyi ev utan tisztaban vagyok azzal, hogy semmi csaladi hattere nincs, nem tud hova menni. A Covid miatt sokaog nem volt rendes munkaja se neki, se nekem, en most allok talpra. Az utcara nem tehetem ki csak azert, mrrt beleszerettem masba, mellesleg vele szemben lelkiismeret-furdallasom van emiatt. Ugy erzem, megcsaltam. A haz egyelore fele-fele aranyban van, ki se dobhatnam. Probalok csak emberseges lenni...

Paromnal nagyon sokat vagyok, mert gyulolok hazajonni, de nem akarok eloskodni rajta se. Exem kapott hataridot, (bqr jogilag ugye targytalan az aranyok miatt) remelem tiszteletben tartja es egy-ket het mulva meg is oldja a lakhatasat.

2021. febr. 15. 08:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!