Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Túl lehet jutni az exemen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl lehet jutni az exemen valahogy?

Figyelt kérdés

Olyan furcsa már azt is leírni, hogy exem... 9 évig voltunk együtt. Ebből 6 év házasság. Igazából azt éreztem, hogy minden rám hárult. A házvásárlás, a kertben az ásás, minden feladat. Mindig azt mondta, nincs motivációja semmire. Nem éreztem nőnek magam mellette... Már úgy éltünk, mint két jó barát. Aztán megismertem valakit aki felfigyelt rám. Jól esett, el kezdtünk beszélgetni, jöttek a flörtök. Szóltam férjemnek, hogy baj van de ő semmit nem tett, hogy a házasságunk megmeneküljön... Kértem, könyörögtem. Ez persze addig fajult, hogy szakítottunk... Az új kapcsolatom a tenyerén hordoz. Szeret engem, törődik velem és már most vannak tervei a jövőnkre nézve. Exemmel az elmúlt években semerre nem haladtunk, pedig családot akartam vele alapítani, de neki a barátok fontosabbak voltak. Nekem ő volt az első nagy szerelmem.. Még nem költözött ki a házból, nagyon nem tud hova menni egyelőre, de azt érzem ez az egész agyon nyom így. Abban bízom, ha elmegy, ez az egész enyhül es lassan elmúlik, ha végre a saját életemre koncentrálhatok, mert van teendő az othonommal kapcsolatban is bőven. Szeretem az új párom, őszintén mert egy csodálatos ember, de az emlékek felemésztenek, hiányoznak a régi megszokások is. Nyilván érzek még iránta.. Olyan jó lenne, ha az érzéseim tudnám irányítani. De úgy erzem magam, mint akit agyon vertek. Szeretnék az új páromra koncentrálni mert nagyon megérdemli. Mindenben mellettem van, támogat. Sose voltam ilyen szituációban és teljesen tanácstalan vagyok. Remélem sose történik ilyen velem újra. Egész egyszerűen nem tudom, mikor csillapodik bennem ez a káosz, mert már hónapok óta ez van. Le fog ez csengeni? Leszek még valaha boldog vagy örökké kísérteni fognak az emlékek?

Családot szeretnék, egy szép otthont, nyugodt életet... Semmi mást.

A vás egyébként folyamatban van, ez az egész kb 4-5 hónapja tart és azóta is együtt lakunk.



2021. febr. 15. 01:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Es igen. Tisztaban vagyom azzal, hogy baratomtol egy csoda, hogy mellettem van. Halas is vagyok neki erte. Azon vagyok, hogy boldogga tegyem. Nem ereztetem vele ezeket a belso harcokat. Szeretnek jo parja lenni. Egy kerek, egesz no lenni a szamara. Es epp ezert irtam ki a kerdest.. Mindenesetre, erdekes latni a sok fele velemenyt es nem csak az elfogult valaszokat amiket edesapamtol kapok. :) szoval eddig koszonom mindenkinek. Irjatok meg, kerlek, mert jelen esetben minden csak epit.
2021. febr. 15. 08:24
 12/16 anonim ***** válasza:

6-os, azért ha elolvasod amit írtam, kiderül belőle, hogy nem vágtam ki egyik pillanatról a másikra, de amikor még 6 hónap után is úgy gondolta, hogy nálam lakik, amikor már más férfinél aludtam, akkor összecsomagoltam neki. Ez szerintem egyik véglet sem. 6 hónap arra, hogy valaki az állása elvesztése után összeszedje magát és legalább egy albérletre valót összekaparjon, nem olyan sok. Ennyi járt annak, akivel 4 évig, ha úgy-ahogy is, de együtt éltem. Egyik pillanatról a másikra sem raktam ki.

Illetve de igen, egyszer, amikor dühében bevert egy ablakot. De utána visszaköltözött fél év múlva, mert nem volt otthon fűtés a szüleinél. Hogy

miért fogadtam vissza? Mert nem győztem a ház fenntartását egyedül.


De amikor 6 hónapig még nálam lakott, akkor már egy fillért se kértem tőle.

2021. febr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kérdező: Azért a leírásod alapján nem egy covid hirtelenségű csapás volt a házasságotok lassú agonizálása utáni kidöglése. Pont neked nem kell úgy érezned, hogy megcsaltad, kegyesebb voltál vele, mint az állam valaha vagy egy akármilyen idegen főbérlő. Hogyhogy nincs senkije? Zaciban nőtt fel? Nincsenek barátai (akikkel inkább volt, mint veled), vagy ők nem fogadják be átmenetileg?


A fele-fele tulajdon mondjuk eléggé korlátozza a lehetőségeket, hiszen ilyen esetekben még akkor is lehetnek évekig tartó pereskedések, ha az egyik zsebből kifizetné a másikat, de nálatok egyik oldalról sem ez a helyzet.


A párodon miért élősködnél, ha hozzá költöznél végleg? Gondolom az exednek sem kellemes ez a helyzet, megegyezhetnétek abban, hogy ő lakik a közös ingatlanban és fizet havi valamekkora összeget neked, abból pedig hozzájárulsz a jelenlegi párod bérleti díjához és rezsijéhez.

2021. febr. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#12: Ez így valóban korrekt 4 év után a 6 hónap haladék. Az viszont már kevésbé, hogy a fél év után ilyen sunyi módon visszafogadod, hogy beszálljon a rezsibe. Vagy lezárod vele teljesen, vagy nem. Ha igen, akkor nem fogadod vissza, ha anyagi gondjaid vannak, akkor keresel egy lakótársat (aki lehetőleg nem az exed).
2021. febr. 19. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14-es, nem voltam sunyi. Kimondatlanul tisztában voltunk azzal, hogy érdekből költöztünk újra össze.

Mondjuk én akkor még bíztam abban, hogy ha szerelmesek nem is voltunk soha, azért barátok igen, így első éjszaka mellé bújtam az ágyban. Mert nagyon rossz volt fél évig egyedül, sokat féltem és nem csak az anyagiak miatt.

Akkor ő elhúzódott és nem karolt át. Akkor, abban a pillanatban tudtam, hogy a lakhatás miatt jött. Elfogadtam így is, mert szükségem volt rá a rezsire. Soha többé nem próbáltam visszahozni a barátság-feelinget, mert tudtam, hogy miért van itt, sőt...megértettem, hogy mindig is ezért volt itt. Nem hiszem, hogy sunyi voltam ekkor. Még egy évig lakott nálam, ezalatt soha nem volt köztünk semmi intimitás. A sunyiság az lett volna, ha turbékolok és szexelek vele és közben csak azért, hogy anyagilag jobban járjak. Ennek ellenére amikor megmondtam neki, hogy mást szeretek, ki volt akadva, mert úgy gondolta, hogy mi együtt vagyunk. Hát ha valaki annyira hülye, hogy ezek után ezt kapcsolatnak hiszi, az meg is érdemli.

2021. febr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#15: Ez így már érthetőbb. Most azon merengtem el, hogy milyen érdekes, amikor ilyenkor különböző emberek teljesen mást látnak és vesznek észre a környezetükben.


Egy "igenis a kapcsolatok többsége jó csak a kisebbség hangos" hitvallású ember simán mondhatja, hogy "Nézd, a Kovács Béla és Kovács Béláné is milyen boldogok, alig lehet őket látni, nem szűrődik ki veszekedés, tányércsörömpölés, csak a földszinten a Szabóék olyan elmebetegek.


Egy "minden kapcsolat rossz vagy elromlik" hitvallású már a valóban boldog, turbékoló szerelmespárt is cinikus fejjel nézi, hogy kíváncsi lesz rájuk pár év múlva.


A realista ember meg nem alkot elhamarkodott véleményt anélkül, hogy a szükséges információk birtokában lenne.

2021. febr. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!