Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Viselkedhet emiatt így?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Viselkedhet emiatt így? Válófélben lévő embernek lehet ez egyfajta önigazolás?

Figyelt kérdés

Röviden a történet: a férjem elhagyott egy fiatalabb, gyermektelen nőért. Saját bevallása szerint azért, mert olyan "semmilyen volt már a kapcsolatunk". Azóta lekezelően viselkedik velem, szinte süt belőle a lenézés, utálkozás. A gyerekeink miatt muszáj tartanunk a kapcsolatot sajnos.


Úgy érzem, nem adtam okot erre a stílusra, főleg, hogy méltósággal viselem a helyzetet, nem akarok gyűlölködni, a gyerekek miatt sem.


Nem értem a viselkedését, hogy akkor ő miért vette fel velem szemben ezt a modort.


Lehetséges, hogy megpróbál magában meggyűlölni, mintegy önigazolásként, hogy miért is hagyott el? Próbálja meggyőzni magát, hogy megérte szétrobbantani a családot, gyakorlatilag megoldható problémák miatt? (nem tudom, érthető-e a gondolatmenetem...)


2021. máj. 19. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet, hogy túlgondolod, és ő csak távolságot próbál tartani? Az írásodból az derül ki, hogy te még nem engedted el, ezért furcsa lehet, hogy a gyerekek miatti beszélgetés sem a régi mederben zajlik.
2021. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Hát ritka az, aki méltósággal tud viselni egy ilyen helyzetet. Nem könnyíted meg a lelkiismeretét, ez biztos. Nagyon empatikus embernek tűnsz és valószínű jól átlátod, hogy mi zajlik benne.


Nekem is megromlott a házasságom, de nálunk konkrétan egy nagy konfliktus után és nem kellett okot keresnem, mert ez volt az oka, amikor évek múlva beleszerettem másba. De az évek során a harag csillapodott bennem, ha túl nem is leszek rajta soha, már lehiggadtam, ennek ellenére a házasságomat már nem akarom férfi-nőként újjáépíteni (a gazdasági érdekközösség meg van így is), viszont valahányszor felfigyelek valaki másra, mostanában már szükségem van önigazolásra, hogy ezt lelkifurdalás nélkül érezhessem: elkezdem felemlegetni magamban a régi sérelmeket, azt is, amin a kapcsolatunk eleje óta már huszonötször túljutottam. Valószínű azért van ez, mert már nem haragszom a férjemre.

2021. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1: Aki távolságtartó az nem ilyen. Nem hideg elutasító a stílusa, hanem "magas lóról" beszél velem. Amikor kiderült, hogy megcsal, akkor majdnem sírt, bocsánatot kért. Innen jutottunk el odáig, hogy most már gyakorlatilag mintha a s@ggéből rántott volna ki.


Egyébként már elengedtem minden szempontból, még aznap lezártuk a kapcsolatunkat.

2021. máj. 19. 17:11
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem szeretné rosszindulatú lenni de ugye tudod, hogy ő nem szeret, mást választott és ennek oka van? Evyértelmű, hogy nem vagy túl rajta és jól esne az egódnak ha nem lenne sinen az élete. Valszeg az új nő sem díjazza a veled való kommunikációt és így akar ezen a téren is a férjed leépíteni. Neki már külön élete van.
2021. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4: Miből jön le az neked, hogy nem vagyok túl rajta? Egyébként olyan szempontból tényleg nem, hogy haragszom a történtekért, mert gusztustalan módon át lettem verve, megcsalva, elhagyva (és hiába akarna visszajönni, egy hazug, sunyi embernek tartom, aki eljátszotta az esélyét nálam...és még sértődés volt azon is, hogy megmondtam neki, hogy innen nincs visszaút). Ennek ellenére én normális, udvarias hangnemben tudok beszélni, és rosszul esik (úgy gondolom jogosan), hogy nem ezt kapom vissza.


Az új nőnek meg el kell fogadnia, hogy a gyerekek miatt muszáj kommunikálnunk. Tudhatta ezt akkor is, amikor széttette a lábát egy nős apucinak.

2021. máj. 19. 21:39
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Hát szerintem te egyértelműen savas vagy, ez látszik az indító hozzászólásodból is.


"Próbálja meggyőzni magát, hogy megérte szétrobbantani a családot, gyakorlatilag megoldható problémák miatt?"


Milyen családot robbantott? Nem robbantott semmilyen családot, téged hagyott el, nem a gyerekét.

Nem tudom hogy viselkedsz, de szerintem a gyerek is érzékel ebből.

Ráadásul írod, hogy megoldható problémák miatt. Szerintem mi volt megoldható abból, hogy konkrétan másba szeretett bele?

2021. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6: Sajnos rengeteg fájdalmat okoz a gyerekeinek, akik idáig megszokták, hogy apa itthon él velük, és ez most már nincs így. Így értettem a család szétrobbantását, a megoldható problémák alatt pedig azt értettem, hogy nem voltunk rossz páros, csak elmúlt a lángolás, amit az exférjem annyira idealizált.


De nem magyarázom neked, mert látszik, hogy elfogult vagy.


Egyébként remélem akkor is ennyire véded az álláspontod,ha majd a te párod pattan meg hirtelen ötlettől vezérelve (kívánom, hogy átéld, akár többször is, egészségedre!)

2021. máj. 19. 22:47
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Te vagy elfogult. Rengeteg fájdalmat úgy tud okozni, hogy meg sem próbálod megértetni velük, hogy apa-anya ugyanúgy szeretik őket, csak külön költöztek,

Szerinted nem voltatok rossz páros, miközben észre sem vetted, hogy neki más igényei vannak. Roppant önző gondolkodásra vall. Még most is hogy mással él nem érted, hogy neki nem az kellett ami neked


Mellőlem nem fognak pattani, mert sem önző, sem zsarnok, sem sértődött, de pláne nem rosszindulatú nem vagyok. Mint te

2021. máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
Hú nehéz ügy ez... Az én férjem is nehezen tudott beszélni az exevel, pedig ő állította, hogy nagyon fain rendes, de mindig kaptuk vissza az infót, hogy velünk foglalkozik. Eleinte próbált kedves lenni az exnejevel, de olyan durván félre értette, hogy egy alkalomkor radobta magát a ferjemre, azzal az indokkal, higy ő úgy látta, higy olyan jeleket ad 🙄🙄Szóval azóta nagyon kerüli a férjem, meg a gyerekeket is 4 hazzal odébb veszi fel, semmilyen kontaktot nem akar vele tartani sajnos....Nálunk azért is tavolsagtarto, hogy semmilyen szinten ne értsen félre semmit. Ez egy nagyon egyszerű dolog, csak sokan reménykednek meg,hogy hátha mégsem boldog a másik nővel, és stb. Nem kell semmit túl gondolni, ha szeretett volna nem hagy el.
2021. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Engedd el....
2021. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!