Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Akik már átestek erőszakos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik már átestek erőszakos férjtől való váláson,meselnétek? Mikre számíthatok?

Figyelt kérdés

Az utóbbi egy évben a férjem teljesen kifordult magából,manipulál,hazudik,hibáztat,és rendkívül gonosz,erőszakos tud lenni. A kislányunk előtt kiabál ha neki olyanja van,egyáltalán nem számít neki más,maximum ha jó napja van. Elnézést ha ez a rész túl rövid,de nem erre akartam kiélezni a kérdésem, a lényeg,hogy mindenképp válni szeretnék tőle.

Van egy autónk,illetve egy céges autója,a saját az ő nevén van,viszont a babaváró hitelből vettük.

Ha én a tudta nélkül elmegyek a lányunkkal egy időre (nincs más választásom,sokszor el akartam már válni,de nem hagyta,szó szerint)és elviszem az autót akkor az lopásnak számít? Vállalnám a törlesztőjét,nincs szükségem gyerektartásra sem,szerencsére azonnal lesz munkám és segítségem a kicsivel.

A gyámügynek és a bíróságnak kell beadnom a papírt a gyermekelhelyezési kérvényről? Úgy tudom,hogy akkor nem szólhat érte,hogy a gyerek nem a lakcímén tartózkodik.

Hogyan kezelhető majd az esetleges dühkitörése? Számváltáson gondolkoztam,de a lányunk miatt a válás alatt is köteles vagyok tartani a kapcsolatot?

Ti hogyan éltétek meg ezeket a dolgokat? Rettentően félek kilépni ebből,de már tönkrementem benne és úgy érzem nincs más választásom.

Minden jó tanácsot és gondolatot szívesen olvasnék,nagyon ismeretlen terep ez számomra.



2021. júl. 23. 07:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nincs semmi tapasztalatom ilyen téren, de szerintem, ha a kocsi az ő nevén van, jobban jársz, ha fuvart kérsz akkorra. A későbbiekben pedig az ügyvéded tanácsát követed. A legjobb, véleményem szerint, ha igyekszel minden olyasmit kerülni, amibe beleköthet, és ez is egy ilyen dolog.

Gyámügy, ügyvéd, segítő, nagyobb darab férfiak, akik melletted állnak, ha beszélni akar veled, vagy bármilyen más indokkal megkeres. De fontos, hogy ez utóbbiak se legyenek agresszívak, inkább csak a "tekintély" miatt legyenek melletted. És csak akkor avatkozzanak közbe, ha esetleg ő agresszívan viselkedik. Ne provokálják, vagy kezdeményezzenek erőszakot.

2021. júl. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
10es voltam. A kocsit szerintem se vidd el, ha nem a te neveden van. De később perelhetsz érte. Ne mondj le a gyerektartásról, a gyerek ellátása az ő felelőssége is, gondolkozz távlatokban! Abból a szempontból is jó, hogy egy megállapodást könnyebb nyélbe ütni, ha fel hozol a kizárólagos felügyeletért cserébe egy alacsonyabb összeget. A viselkedéséről gyűjts bizonyítékokat, ezek elsősorban tanúk legyenek, de nem árt, ha van felvétel is. A bírói gyakorlat figyelembe veszi, akkor is, ha titokban készült. Számít az indok is: nem azért készítetted, hogy fel töltsd valahová és lejárasd, hanem hogy bizonyítani tudd az agresszióját. A gyerekkel ne költözz el úgy, hogy nem hagysz elérhetőséget, ezt a hátrányodra hozhatják fel. Amíg nincs a gyermek elhelyezéséről akár egy ideiglenes határozat, addig neki ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint neked. Az első az ügyvéd legyen!
2021. júl. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!