Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tényleg kell kulcsot adnom az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg kell kulcsot adnom az exfeleségemnek?

Figyelt kérdés
Exfeleségemmel pár hónapja elváltunk, a bíróság a lakás használati jogát rám ruházta, mivel az exfeleségem elhagyott egy másik férfihoz költözött!Azóta (meg elötte is mivel exfeleségemnek 2003óta nincs keresete sem állása)egyedül fizetem a lakás hitelt és közös költséget, mindent!50-50%ban vagyunk tulajdonosai a lakásnak!Egyik nap kikérte magának h én lecseréltettem a lakás zárat és neki nem adtam kulcsokat!Azt mondta h neki joga van oda bármikor bemenni amikor akar!Ez tényleg így igaz???Hisz a bíróság kimondta h a kizárólagos lakáshasználati jog engem illet!Ő lemondott róla és alá is írta!Ez mégis lehetséges??Ingóságokban már megegyeztünk bíróság elött, a vagyonmegosztás még hátra van!Kérem aki jártas ebben, van tapasztalata segítsen!
2010. aug. 28. 14:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%
Ha 50- 50 % a lakáshasználat, akkor igen. Ha csak egyeül a tied, akkor nem. Nálunk is úgy van, hogy 50 50, lecseréltük a zárat, de vissza kellett, mert neki is joga van bármikor bemenni.
2010. aug. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod 50-50 % a lakás tulajdon, de a bíróság neked ítélte a kizárólagos lakáshasználatot.Így szerintem nem kell adnod kulcsot.Miért mardt tulajdonos?
2010. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Sztem erről egy hozzáértőt kéne inkább megkérdezned
2010. aug. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Azért nem mondott le a tulajdonjogáról, mer tmég nincs kifizetve a lakásból!Sajnos nincs miből!de ez igazságtalanság, és ha pl míg nem vagyok otthon kipakolja a házat????

Megkérdeztem a bíróságot is ott azt mondták, h köteles vagyok beengedni, de kulcsról nem volt szó, az ügyvédem meg azt mondta, h be sem kell engednem!

2010. aug. 28. 14:21
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki kulcsot. Vagy mondd meg neki, ha kifizeti a lakás árának a rá eső részét, akkor bemehet, addig nem. Ez elég korrekt ajánlat.
2010. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha az van a válási okiratban, hogy kizárólagos lakáshasználatot kaptál, akkor csak te használhatod a lakást, nem kell beengedned.
2010. aug. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem
2010. aug. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!Akkor max akkor adok, ha bírói végzést hoz!
2010. aug. 28. 14:55
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
nem vagyok stakértő, de szerintem arra semmiképp sem kell lehetőséget adnod, h a te távollétedben is bejuthasson a lakásba. indokolt esetben biztosítanod kell számára a szabad bejutást, de ez nem azt jelenti, h bármikor szabadon kolbászolhat a lakásban, amiben élsz
2010. aug. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kizárólagos lakáshasználati jog! Ez a lényag. Magában a megnevezésben ott a válasz: kizárólagos!!! Ergo kizárhatod!!! A volt nejed ne akarjon bemenni.

Mi évekkel ezelőtt béreltünk egy lakást. A szerződésben benne volt, hogy a bérleti időre kizárólagos használói vagyunk a lakásnak. Naivak voltunk, amikor nem cseréltünk beköltözésnél zárat, bár a tulaj azt mondta, minden kulcsot átadott. Régi "jó" ismerős volt ráadásul. Aztán észrevettem, hogy tünedeznek el apróságok a lakásból. Olyasmik is, amik még ki sem lettek bontva, pl. ágyneműhuzat, de a konyhából is apróságok, fürdőszobából bontatlan mosószer, öblítő. Zárat cseréltünk, aztán jött a tulaj reklamálni, mi az, hogy a saját lakásába nem tud bejönni. Ja, és bútorozatlanul vettük ki, tehát ami benn volt, az mind a miénk volt. Megmutattam a szerződést, aztán a saját példányával ügyvédhez ment. Ő elmagyarázta neki, mi a kizárólagos szó értelme. Én meg azt, hogy örüljön, hogy nem jelentem fel az apró lopásokért.

2010. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!