Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házassági szerződés nélkül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződés nélkül mit követelhet?

Figyelt kérdés

Házasságkötés előtt volt egy garzonom, ott kezdtük a közös életet. 1/1 az enyém volt.

Terhes lettem, összeházasodtunk.

A lakást ezután eladtam, nagyobbat vettem amiben kényelmesen elfértünk, 1/1 az enyém ugyanúgy

A felújítás költségeit közösen fizettük, de persze nem lehet patikamérlegre tenni pontosan ki mennyit ölt bele. Nekem elment minden spórolt pénzem, ő meg sokat dolgozott, neki se maradt a fizetéséből… na mindegy, folyt a pénz eszetlenül sajnos

1 közös kiskorú gyermek van.

Pár év házasság után elegem lett, a válást fontolgatom.

Válás esetén mire számíthatok?

A megnyert Babaváróhitel nyilván ugrik… ezenkívül? Ki kell őt fizetnem a lakásból? Kérhetek gyerektartást?


2021. nov. 14. 21:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Nagyjából a felújítás költségeinek a fele, illetve a lakás megvásárlása óta a lakás értéknövekedésének a fele az övé kb. Ilyenek mentén szokták ezt a pénzt "kiszámítani", de ne várj sehol erre képletet vagy matematikai számításokat, mert rengeteg szubjektív szempont is szerepet kap (pl. hogy mennyire vagytok kompromisszum képesek).


Pl. ha 5 milliót költöttetek a felújításra és azóta 8 millióval többet ér a lakás, mint amikor vettétek, akkor olyan 2,5-4 millió közt lehet a végösszeg.

2021. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Mégis miért kéne kifizetned a saját lakásodból? Mehet amerre lát. A felújításba adott pénze jár neki, azt fizesd ki. Gyerektartást kell fizetnie. Vagy ha nem tudod kifizetni a felújításos pénzét, ne adjon addig gyerektartást, amíg "letörleszted" azt. De a lakás tulajdonjogához semmi köze.
2021. nov. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. nov. 14. 21:37
 4/18 anonim ***** válasza:
28%

Én úgy tudom a házasság után szerzett vagyon 50%a illeti meg mindkét felet, tök mindegy ki fizette. (Ha nincs szerződés) Ez a lakásod felét jelenti.

Babavárónak annyi, de kérhetsz gyerektartást, ha a bíróság nálad helyezi el a gyereket.

2021. nov. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

#4 de abból a pénzből vette amit az előzőért kapott.

Kérheti persze a férj a házassági vagyonközösség megállapítását rá, de nem fog sikerülni.

Főleg ha ez egy pl örökölt, vagy szülőktől kapott lakás volt, ott belép az ági öröklés, illetve vagyon című dolog, esélytelen hogy kapjon belőle...

2021. nov. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

A felujitasra kifizetett osszeg fele vagy annyi amennyit tenylegesen beletett.


A babavaro kenyes tema mert nem biztos h ugrik. Erre pontosan kerdezz ra!

Ha 1 gyerekre vetted fel akkor pl nem. Ha haromra akkor sem feltetlen mert ha nem is tole de mastol meg meglehet a hianyzo gyerekszam

2021. nov. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
A házasság fennállása alatt visszafizetett hitel felét is követelheti tulajdonjogtól függetlenül.
2021. nov. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A saját lakás és abból vásárolt lakás a Te tulajdonod, Ebből nincs osztoszkodás. Figyelni kell viszont azt, ha a lakásra hitel került felvételre, akkor az is a Tiéd és nem közös.

A lakásra, már közösen fordított összeget a bíróság megfogja állapítani ,hogy mennyi fog neki járni. Kb. ugye a fele, de ez koránt sem biztos. Itt bíróság és az ügyvédek majd kiokoskodják.

2021. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Amugy ha a babavarot vissza kell fizetni akkor azt a ferjnek es a felesegnek egyutt kell!


Az ingatlanpiaci valtozasok miatti erteknoveledest nem kell beleszamitani!

2021. nov. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A gyerektartás nyilvánvaló.

Felújításra még annyit költöttetek, amennyiről számla van.

2021. nov. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!