Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha ingatlan adásvételnél...

Ha ingatlan adásvételnél eladóként a 10 százalék vásárlási előleg megérkezése, de még a szerződés aláírása előtt visszalépek, jogosan követelhet-e tőlem kártérítést a vevő által megbízott ügyvéd?

Figyelt kérdés
Nem írtunk alá előszerződést, s az ügyvéd csupán a szerződés tervezetét készítette el, s azt is úgy szerkesztette meg, hogy az a vevő érdekeinek feleljen meg. Pl. nincs lefektetve benne szankció - pl. kötbér, illetve a eladónak egyoldalú elállási lehetőség - arra az esetre, ha a vevő nem tud időben fizetni, vagy nem kapja meg a hitelt a banktól.

#eladó #szerződés #elállás #kártérítés az ügyvédnek
2019. ápr. 19. 18:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A "foglalóként" leadott pénz duplája visszajár.
2019. ápr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

Milyen jogcímen kaptál 10%-nyi pénzt? Ez a kérdés.


Ha semmilyenen csak valaki akkora balek volt, hogy utalt neked x millió forintot bármiféle papír nélkül akkor maximum visszaadod és kész.

2019. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy előleg vagy foglaló.

A kérdésben előleget írsz, ez esetben senki nem követelhet semmit, csak az előleg visszafizetését. Az ügyvéd pedig a saját ügyfelétől követeljen bármit is...

2019. ápr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Előleg, vagy foglaló?


Valószínűleg előleg, mivel foglalót - ajánlott - legalább előszerződés keretén belül adni.


Ha előleg, akkor visszaadod és kész, senkinek semmiféle követelése jogilag nem lehet.

A foglalónak van hátrányos következménye. Ha a Te oldaladon merül fel akadálya az ügylet létrejöttének, akkor a dupláját kell visszaadnod, ha a vevő részéről, akkor nem jár neki vissza az adott foglaló.

2019. ápr. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Amikor 1-es hozzászólásban beírtam, kifejezetten agyalágyult gyengébbek kedvéért idézőjellel, hogy a FOGLALÓ jár vissza, más, lepapírozatlan pénz nem, akkor 0%ot kaptam.

Amikor más ugyan ezt leírja 100%


Elmentek ti a p*csába!

2019. ápr. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Nem csoda, hogy lepontoztak, most is hülyeségeket írsz.
2019. ápr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, itt mindenki "pontokat" gyűjt?


Kit érdekel, hogy ki mire pontoz és kit? Elolvastuk, én értettem, Te tudtad, hogy mit írsz, a többi pedig vagy tudja értelmezni, vagy nem.

Mit foglalkozol a pontokkal?


Viszont a "p.csába" stílus minősít Téged, nem a pontjaid. :)

2019. ápr. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!