Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Jár neki a lakás fele?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jár neki a lakás fele?

Figyelt kérdés
Most vásároltam lakást, nincs 2 hete. Az induláshoz édesanyám adott 1,1 milliót de kikötötte nekem adja nem a menyasszonyomnak. Ehhez vettem fel az én nevemre 400 ezer ft személyi kölcsönt. Ez elég volt az induló költségekre. Ehhez vettem fel szintén az én nevemre lakáskölcsönt. Még az első részletet sem vonták le a számlámról. Követelheti a lakás felét? 5 éve vagyunk együtt, de most lehet elválnak útjaink. És milyen jogon? Ha mégis kibékülünk valaha igényt tarthat a fele rakásra?
2010. szept. 6. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kinek a nevén van a lakás? Ha 100%-ban a tieden, semmi nem jár neki. Ha neki van benne x%-a, akkor x% jár neki.
2010. szept. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem, hogy az ingatlan 1/1 arányú tulajdonosa vagyok, és csak eljegyzés volt, esküvő nem. Valamint nem vagyunk bejegyzett élettársi kapcsolatban.
2010. szept. 6. 09:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem nem.
2010. szept. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogászként mondom: nem jár neki belőle semmi, maximum annyi,amit esetleg ő is belerakott.

Ha esetleg a jövőben házasság lesz a kapcsolatból/vele, vagy bárki mással/, arra viszont ügyelned kell, hogy ha hitel van a lakáson, és a házasság fennállta alatt is fizeted, akkor a házassági vagyonközösség ideje alatt befizetett összegek felének erejéig ő is tulajdonos. Hiába van a te neveden, hiába vetted a házasság előtt, ez van. Ha nem köttök házassági vagyonszerződést, amiben megfelelően rögzítitek a neked megfelelő tényeket, akkor abból bizony kihat majd, aminek az az oka, hogy ellenkező kikötés hiányában a házassággal házassági vagyonközösség jön létre a felek között, magyarul minden keresetetek közös vagyon lesz, és ugye a hiteltörlesztés is abból megy (teljesen mindegy, hogy kinek a számlájáról vonják). Ez alól csak az örökség és az ajándékozás a kivétel (ha mondjuk anyukád bizonyítottan neked ajándékoz nagyobb összeget, és abból fizeted a törlesztést, vagy ha örökölsz, és abból). Remélem, segítettem.

2010. szept. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

ha csak a tieden van akkor még esküvö lenne most akkor sem tarthatna rá igényt.


élettársi viszony ilyen esetben nem számít (azt hiszem max öröklésnél).


soha nem tarthat rá igényt, még házaság álltal sem. mivel az ingatlant a házaság elött vetted, így ez nem számítana bele pl ha most össze házasodnátok a közös vagyonba.


de anyukádnak sincs semmi köze hozzá. és ne nagyon reklámozd hogy ajándékba kaptad anyukádtól a pénzt mert elvileg ajándékozás után is kell adózni.

2010. szept. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Erre számítottam...

2010. szept. 6. 09:16
 7/9 anonim ***** válasza:

nem gyanús ez egy kicsit??? pont most vettél kérót, kislány meg most készül dobbantani?


már bocs, de erre tétovázás nélkül nemet mondtam volna. ha 100 éve lennék együtt egy pasival, és kérne bármit a saját dolgaimból, úgy elhajtanám, hogy nem lenne kedve visszajönnni.


annyira bírom egyébként azokat az embereket, akik marhára nem dolgoztak semmit mondjuk az adott lakás feléért, de verik a mellüket, és követelik, hogy az őket megilleti...

2010. szept. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"pont most vettél kérót, kislány meg most készül dobbantani? ": Nem ő készül dobbantani.

"akik marhára nem dolgoztak semmit": Van rendes munkája és amióta ismerem volt is munkája.

"de verik a mellüket, és követelik, hogy az őket megilleti": Nem követel semmit, csak tudni akartam, ha követelne, akkor járna-e neki valami.

2010. szept. 6. 10:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha jól vettem ki a szavaid, akkor még nem vagytok házasok. Ezesetben pedig semmi gond, hiszen minden a te neveden van. Ha akarna valamit be kellene téged perelnie és számlákkal vagy egyéb dokumentumokkal bizonyítania, hogy ő is fizetett bele.
2010. szept. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!