Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás! Megismerkedés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztás! Megismerkedésünk előtt nevemen volt a lakás ahol élünk, ezt egymásközt meg kell osztanunk vagy nem, meg tavaly ajándékozás révén nagyszülőktől egy rozoga családi házat kaptam ezt is meg kell osztanunk?

Figyelt kérdés
Sajnos a feleségem válni akar,5 éve vagyunk házasok de 15 éve vagyunk együtt van egy 2 éves lányunk is (elhidegülésre hivatkozva).
2011. ápr. 14. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
A lakás, ami házasság előtt a neveden volt, a tiéd marad, a nagyszülőktől kapott házon pedig osztoznotok kell, mivel az már közös.
2011. ápr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A lakások ebben az esetben különvagyonnak számítanak.
2011. ápr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell egyiken se mert ami a házasság elött a tied volt az is marad, amit a ajándékba kapsz a házzaság alatt az is. Ha volt renoválás a 2 ingatlanon az erre költött pénz fele illeti őt, maga a lakás nem jár neki.
2011. ápr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
4%
A házasság altt szerzett vagyon tuti, hogy közös. A korábban szerzett vagyonra van vlami szabály. Nem akarlak megijeszteni, de én 5 évről tudok. Mármint 5 év házasság után az is közös. Nem biztos, kérdezd meg egy jogi fórumon, esetleg az index.hu-n, ill. van egy jogiforum.hu oldal is. Lehet, hogy rosszul tudom.
2011. ápr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ma 13:30 Ajándékba kapott dolog a házaság alatt is külön vagyonak számit és a Magyar jogban semit nem számit hány évig tart a házzaság.
2011. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom,hogy az ajándékba kapott ingatlan

nem közös!Az marad azé aki megkapta azt!

Csak esetleg ha pl.együtt vesz a pár egy lakást na

az feleződik!Én így tudom....

2011. ápr. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Akinek gőze nincs róla minek okoskodik bele?!


A házasság előtti lakásod (pláne, ha már megismerkedés előtti) az abszolut különvagyon, nem kell osztozni rajta.


Az öröklés és az AJÁNDÉKOZÁS névre szóló KÜLÖNVAGYON, soha nem kell osztoznod rajta senkivel.


Nincs MO-on olyan törvény, hogy X év házasság után bármi közössé válna. A különvagyon ÖRÖKRE különvagyon marad.


Ellenben ha bármelyik lakást renováltátok a házasság alatt akkor az arra költött pénz felét kérheti a feleséged vissza. De itt nem állagmegőrzésre (egy tisztasági festés) kell gondolni, hanem értéknövelő beruházásra (új lakrész, teljes átépítés, fűtőrendszer cseréje, stb)

2011. ápr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Különvagyonnak tekintendő a házasság előtt meglévő vagyon és a házasság alatt örökölt vagy névre szóló ajándék. Közös vagyonba csak azok az ingóságok mennek (tehát ingatlan akkor sem), ha eladva a helyére új vagyontárgy kerül.

Jelen esetben mindkét ingatlan a te kizárólagos különvagyonod.

Ha viszont költöttetek rá a házasság alatt értéknövelő beruházást, akkor az értéknövekedés mértékénak feléig telekkönyvön kívüli tulajdont szerzett, tehát azt neked meg kell fizetned, de ezt neki kell bizonyítania.

2011. ápr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó 2 válaszoló írta, úgy van. Vagyis ami a tiéd volt és te örökölted az a tied! Már nincs olyan, hogy x idő után közös. Az a közös, amit együtt vásároltok, ill. ha közösen felújítottatok. Én is így váltam. Az ügyvéd és a válóperes bírónk is azt mondta, hogy ez egy régi tévhit! Amit a házasság alatt TE örökölsz, az a TE tulajdonod! A volt férjem örökölt egy házrészt amit eladtak. Az a pénz az övé volt-lett. Nekem saját lakásom volt (amiben laktunk) az az én tulajdonom maradt. Amit költöttünk együtt a lakásra, azt kellett feleznünk. 17 év házasság után váltunk!
2011. ápr. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!