Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után van lehetőség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után van lehetőség megtartani a felvett vezetéknevet?

Figyelt kérdés

2021. dec. 25. 18:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Az az alap, hogy megmarad a felvett vezetéknév, és neked külön el kell intézni, ha le akarod venni. A másik fél csak abban az esetben tehet bármit, ha szégyent hozol a nevére, pl. gyilkos leszel vagy ilyesmi.
2021. dec. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kérni kell a változtatást. Lásd Rogán Cecília, de nekem is van 20 éve elvált ismerősöm, aki még mindig az exe nevét viseli.
2021. dec. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ezt nem tudtam.

Gondolom akkor is ugyanez a helyzet, hogyha a férj vette fel a feleség nevét… (?)

2021. dec. 25. 18:36
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
2021. dec. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
Anyámék is 20 éve elváltak, de anya még mindig Xné Y Zs. Telefont is úgy veszi fel, hogy "Tessék Xné!". Nem volt kedve körberohangálni ezer hivatalt az új papírjaiért.
2021. dec. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%
Nem volt kedve korberohangalni ezer hivatalt? 😀 😀 De amikor fel kelletz venni akkor ja.... 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
2021. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Válás után szerintem,nem kéne megtartani a férjezett nevet. Legalábbis nekem ciki lett volna. Nekem ugyanannyi időmbe telt levenni, mit fel. Szóval ezek kifogások. Lehet jobban cseng az xyne... Sok nőnek ciki, hogy elvalt. De ianerkedeskor meg ultragaz.
2021. dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
*ismerkedesnel*
2021. dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
#7 ugy vettem fel a ferjem keresere hogy "Kis Anna" -> "Kovacs Anna". A gyerekek is Kovacsok. A valas utan amiatt nem adtam le hogy a gyerekek tovabbra is erezzek h egyseg vagyunk (ha torott is). Senki az egvilagon nem bantott amiatt h Kovacs vagyok, aki kesobb ismert meg azt hitte ez a leanykori nevem. A masodik ferjem ismerkedeskor is megertette az erveimet es 7evvel kesobb hazassagkoteskor felvettem az o nevet. Gyerekek nelkul valas utan rogton leadtam volna termeszetesen.
2021. dec. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Utolsó en xyne írtam, ámítás írtam. Áz, hogy Kissbol Kovács lezs valaki nem is tudni, hogy házas vagy sem. De a "ne" ugye egyértelmű... Es sokan meghagyjak a net ami érthetetlen számomra, hiszen az arra utal, hogy házas.
2021. dec. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!