Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A párom vezetéknevét fel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom vezetéknevét fel tudom úgy is venni ha nem házasodunk össze? Van e ilyenre lehetőség?

Figyelt kérdés
Tehát úgy értem én ezt hogy (még) nem akarunk összeházasodni, de fel szeretném venni a vezetéknevét mondjuk igy pl. Kovácsné Horváth Gyöngyi? Hogy ilyenre van e lehetőség, valaki nem tudja?

2014. jan. 12. 17:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
De miért?
2014. jan. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kérdésre kérdés a válasz? Érdekelne engem, ennyi!!!
2014. jan. 12. 17:48
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Nincs
2014. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
23%

"Kovácsné Horváth Gyöngyi"


Így nem de Kovács Horváth Gyöngyiként igen. A dundika is így vette fel a volt férje nevét még házasság előtt meg most a majka nevét is. Szóval ha neki kétszer is lehet így másnak is.

2014. jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nem veheted fel a nevét hivatalosan.
2014. jan. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
mindegy azért köszi. csak éppenséggel házasságra, esküvőre nincs lehetőségünk, bár mi bejegyeztetni akarjuk nemsoká egymást a párommal élettársaknak
2014. jan. 12. 17:52
 7/19 A kérdező kommentje:
4/6os, akkor már én "né" lennék :D
2014. jan. 12. 17:53
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Né-ként biztos, hogy nem mivel nem vagy senki neje.
2014. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%

Hivatalosan nem


Vagy Kovács Gyöngyi

Párod Szabó Péter

Nem lehetsz Szabó Gyöngyi, csak házassággal. Élettársad, akkor sem, csak törvényes házasságkötéssel.

Ha összeházasodtok lehetsz Szabó Gyöngyi, vagy Kovács-Szabó Gyöngyi, vagy Szabóné Kovács Gyöngyi.


Egyébként annyiból tart egy házasságkötés mint egy élettársi papírt íratni. Bejelentkeztek, besétáltok két tanuval és ennyi. Nem kellenek milliók, nekünk sem volt, hatan voltunk, és boldogok vagyunk 12 éve.

2014. jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%
Mivel nem házasodtok össze, nem leszel asszony, tehát asszonynévként értelemszerűen nem veheted fel. Simán a vezetéknevet viszont igen.
2014. jan. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!