Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azt olvastam hogy a bíróság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt olvastam hogy a bíróság semmisnek veheti a házassági szerződést válás esetén, ha az sérti a jó erkölcsöt. Pontosan mit takar ez a mondat?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 10:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
pl, ha olyan van benne kikötve, hogy a gyerekeidről lemondasz válás esetén, vagy az apa nem köteles értük semmit sem fizetni, vagy amennyiben nem szeretkezel minden nap, akkor nem jár semmi....
2011. okt. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

" sérti a jó erkölcsöt."

Pontosan mit értesz ez alatt??

Egyébként van olyan hogy a szerződés nincs jól megírva,és a bíró szerint érvényét veszti.A húgoméknál is így volt.

A férje aláíratott vele,egy előnytelen szerződést.A húgom aláírta,mert szerelmes volt,és nem vette komolyan.Amikor váltak a szerződést lobogtatta a volt férje,de a bíró csak részben fogadta el.Azt amit a húgom is elfogadott,mert azt jogosnak találta.A többit elvetették,mert nem volt szabályos,és törvényes.

2011. okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem értek ezalatt semmit, én sem tudom mit takarhat a mondat! Ha nem titok elárulnád mit nem vett figyelembe a bíróság a hugod házassági szerződésében?
2011. okt. 18. 10:44
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kell,hogy a férjének volt 50nm-es lakása.

A szerződésben le volt rögzítve hogy a lakást a férje vitte be a házasságban.(ez volt az amit a húgom teljes egészében tudomásul vett,és jogosnak tartotta,hogy abból neki nem jár semmi.

De rögzített olyanokat amit már a bíró nem fogadott el

- Ha házasság alatt nincs közös gyermek,és a férj meghal,akkor a húgomnak 30 napon belül el kell hagynia a lakást,és az örökség visszaszáll a szülőkre.

-Ha van közös gyermek,akkor is el kell hagyni a lakást,és a gyermek csak akkor kapja meg a lakást mint örökség,ha a nagyszülők lesnek a gyámja.

- Ha elválnak,akkor minden ingó és ingatlan vagyon a férjjé,ha nincs közös gyerek.

- Ha van közös gyerek akkor a felesége,és gyermeke nem költözhet 30km-nél messzebb helyre,de 30 napon belül el kell hagyniuk a lakást.


Ott voltam a tárgyaláson ahol a bíró felolvasta a szerződést,és megkérdezte a volt férjtől,hogy szerette-e valaha is a feleségét,mert szerinte ez a szerződés törvénytelen,és undorító(et a bírónő mondta)

-egyébként mindent elutasítottak.Kezdve azzal hogy 1848-ban eltörölték a röghöz való jogot(ez lenne a 30km-en kívül nem költözhet rész)

-A bíró helyt adott abban,hogy az 50nm-es lakás a férjjé mert azt ő vitte bele.De válóper idején a lakás 140nm-es lett,aminek a különbözetének a fele a húgomnak is jár,mert az már közös szerzemény.Az ingó vagyont is felezniük kellett,mert az sehol nem volt papírokkal igazolva,hogy házasság előtt szerezték.(de mindig azzal jött,hogy ezt az anyja vette,azt az apja vette,a téglát az apja vette stb)ezeket nem vették figyelembe.

Jelenleg 3 éve tart a vagyoni per,mert bár már kimondták,hogy mennyi hányadrész jár a húgomnak,és bírói szakértői vizsgálat is volt,hogy ez mennyibe kerül,de nem hajlandó fizetni.Mindig benyújt egy új fellebezést.Legutóbbi fellebezés a bírónő ellen volt,mert a férj szerint nem nézi az ő érdekeit...

Az egy dolog,hogy ő továbbra is ott él a nagy házban,és a húgom,meg a fia élnek albérletben..Még a gyerektartást is csak úgy fizeti,hogy minden hónapban az ügyvéd figyelmezteti erre.

2011. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Hú, ez tényleg undorító!

Volt még valami amit törölt a bíró?

2011. okt. 18. 11:06
 6/24 anonim ***** válasza:
34%

fura fazont választott a húgod.

viszont tudtommal szerződéseket azért írnak alá, mert azt később számon kérhetik egymáson emberek. jó is lenne, mostantól nem fizetek számlát egy mobilszolgáltatónak, mert már nem érzem szükségét az egésznek, hagyjanak békén. és amúgy is erkölcstelen egy harcművészt pénzkérdéssel zaklatni.

nem azért, mert a fura férjjel értek egyet, de ha aláírtam valamit, azt így felelősségteljes emberként tettem, nem?

2011. okt. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a lényeg, hogy bizonyos dolgok semmiképp nem kerülhettek volna a szerződésbe, mert ellenkeznek a magyar jogrendszerrel. Például ha Te aláírnád, hogy a válásotok esetén a férjed eladhat rabszolgának, a magyar törvények akkor sem adnak rá lehetőséget, és nem adhat el, hiába írtad alá. Ez egy sarkos példa, de a lényeg ugyanaz: a törvénynek ellent mondó kötelezettségekről kötött szerződés is érvénytelen.
2011. okt. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 homo ludensz ***** válasza:
61%
Azt szokták lefixálni hogy pld. a kész házba költözött be a másik fél,tehát nem a kettőjük keresetéből épült.Szerintem az is sérti a jó erkölcsöt ha válásnál a felére igényt tart az aki a készbe beköltözött. Olyankor minden előjön: főztem s mostam rád takarítottam évekig...lefeküdtem veled és mi a fizetség? De lehet fixálni az összekerüléskor a konkrét vagyoni helyzetet kocsit,nyaralót mert később csak vitatéma lesz. Jó erkölcs? Talán ha pervez az egyik fél,de itt is kettőn áll a vásár.Legtöbb hivatkozási alap vert és még meg is csalt s ha nő a bíró...
2011. okt. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

rabszolgás jó érv.

máskor figyeljenek oda.. ez jó tanulság lehetne egyébként sok embernek, mielőtt egyértelműen hülyeséget csinálnak.

2011. okt. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Szerintem, ha olyan kitételek vannak benne, amik a magyar jogrenddel ellentétesek (pl. örökösödési jog, gyámügy), az eleve semmis.
2011. okt. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!