Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás előtt kavargó érzések?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás előtt kavargó érzések?

Figyelt kérdés

Holnap megyünk az ügyvédhez lepapírozni mindent, egy közös megegyezéshez.


Az elmúlt hónapokban biztos voltam abban hogy én ezzel az emberrel nem akarok tovább egy fedél, és egy anyagi közösségben élni. Verbálisan durva volt a gyerekekkel és velem is, semmi nem volt jó amit csináltunk, és a pénz is csak úszott. Ha szóltam, egy délután erejére változtak a dolgok, aztán ment minden tovább. Persze...egy-egy szebb emlék így is volt mindig itt-ott. De alapvetően gáz volt, láttam hogy a gyerekekre sincs jó hatással.


Nemrég több mint 1 hónapig nem szóltunk egymáshoz, közben nekem volt egy műtétem is, amiből logisztikailag hazahozott a kórházból, de ennyi. Utána mondtam ki hogy vége. Akkor elszomorodott a gyerekek miatt, meg hogy neki kellene albérletbe mennie - és megbeszéltük hogy próbáljuk meg újra.


2 napig sem tartott a próba, mert előjöttem az anyagiakkal, hogy nem szeretnék többet a hitelkártyához nyúlni, most meghúzzuk a nadrágszíjat, viszünk reggel szendvicset, délre főzök úgyis mindig, és nincs több KP felvétel, ami utána el-eltűnik, vagy nehezen követhető.

Ezeken annyira besértődött hogy ismét nem szóltunk egymáshoz, a szülinapomon is inkább csendben a háttérben maradt, se puszi, se szavak.


Ismét kimondtam h most már végleges a döntésem. Nagy vitánk keletkezett, elsősorban a vagyonmegosztáson. Kígyók-békák repkedtek, megkaptam hogy én sem voltam jó feleség, mert sosem kezdeményeztem a szexet. Én is kimondtam olyat amit a házasság alatt soha (és nem is tartottam problémának), hogy nekem köszönhető hogy 8 év alatt sikerült kifizetni a házasság előtti milliós tartozásait, stb.


Végül csak sikerült megbeszélnünk később. Megegyeztünk az anyagiakban és abban is hogy nem akarom ellehetetleníteni, nem fogom lehúzni horror gyerektartással.

Így beleegyezett a ház eladásába (10%-a van benne), es holnap megyünk is ügyvédhez, mindezt lepapìrozni.


És most béke van...

Segìt és együttműködő a házeladás körüli teendőkben (már szerződes van, megvették), kedves velem és a gyerekekkel. Közben beszélgetünk hogy ő hol keres albérletet, és én hova szeretnék menni.


Szóval...olyan nehéz, nagyon nehéz most keménynek és kitartónak maradnom és végigcsinálni az egészet. Mert most úgy tűnik hogy egy szép családi életet készülök tönkretenni.


Nyugtassatok meg hogy nálatok is voltak ilyen hullámvölgyek, és ne dőljek ennek be...

Vagy írjátok le nyugodtan a saját tapasztalataitokat, legyen az bármi is.



2022. máj. 19. 08:09
1 2
 1/20 anonim válasza:
98%
Valószínűleg azért ilyen kedves és együttműködő, mert örül a válásnak.
2022. máj. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen normális viselkedés mellett kevéssé sérülnek a gyerekek, ez jó, ne akad vissza csinálni, tarts ki
2022. máj. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp csináld végig. Amit írtál a kapcsolatotokról, abban semmi olyasmi nincs, amiért visszakoznod kellene. Természetes, hogy a szép pillanatok miatt fáj a szíved, de az összképet kell nézni.
2022. máj. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Akkor ne értsem félre?:D Hogy szerinte esetleg mégis tök jó család lehetnénk vagy ilyesmi.


A gyerekek érdekeit hálistennek ő is nagyon fontosnak tartja - miattuk tudtunk közös nevezőre jutni a vagyont illetően is.


Én nagyon örülnék ha ilyen kapcsolat maradna meg a későbbiekben is. Ezer ève nem volt ilyen kedves és türelmes a gyerekekkel.

2022. máj. 19. 08:38
 5/20 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as válaszoló, igen én is attól félek hogy csak amiatt gyengülök el pillanatokra, mert a "milyen is lehetett volna" délibáb lebeg a szemem előtt. Annak az elvesztése fáj most, ami lehetett volna, nem annak ami volt.
2022. máj. 19. 08:41
 6/20 A kérdező kommentje:

Csak mintha szomorúságot látnék a szemében.

Tegnap közös ügyintézés közben még poénkodtunk is, mint régen sokat.

Meg egyetértettünk hogy tök jó hogy újra vezetek, ezt annak köszönhetem h falura költöztünk (ez is egy vitapont volt, én vissza akartam már jönni városba).


Csendesen hozzátette, sztem szomorkásan hogy "hát legalább ennyi pozitívum volt az egészben."

2022. máj. 19. 08:46
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzed ezt, mert félsz a jövőtől, bizonytalan vagy. Szép volt, jó volt, elmúlt. A végén a legtöbb ember visszatáncolna. Lesznek még érzelmi hullámzások. Lesz, hogy vissza akarod csinálni, és lesz, hogy semmi pénzért nem csinálnád vissza. A szakértők szerint kb. 2-4 év kiheverni egy válást ott, ahol gyerek is van. Ő is fog még bizonytalankodni. De ha már idáig eljutottatok, akkor az nem véletlen.


Nálunk három éve derült ki, hogy a férjem válni akar. Épp terhes voltam a második gyerekkel. Két év pokol következett, míg mindenki túl nem lett az ezzel kapcsolatos kálváriáján. Azóta szeretet, béke és közös nevelés van. De elváltunk és külön élünk. Próbáld ezt egy új kezdetnek, totális és teljes újrakezdésnek látni. Próbáld ki ezt is. Sose lehet tudni, az is lehet, hogy tetszeni fog. Nekem bejött. Sose éreztem még, hogy ennyire élek. Független vagyok és önálló, ez nagyon jót tett az önbizalmamnak és az önbecsülésemnek. És ez a helyzet kiapadhatatlan tárháza az önmagadról való tanulásnak.

2022. máj. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%
Eltűnedező kp, nem akarja, hogy ráláss a költéseire, panaszkodik a szex miatt, segíti a válást...hát...ne lepődj meg nagyon, ha az új albérletbe már nem egyedül költözik be.
2022. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
34%
Van meg boven idod atgondolni, hiszen nem most rogton lesz az elso targyalas, es a gyerekek (meglete) miatt az elson nem is mondjak meg ki a valast. Sot, a legelso targyalason megkiserli a biro a kibekiteseteket is. Addig meg majd talan stabilabba valik az allaspontod valamelyik iranyba. Arrol nem is beszelve, ha netalan a ket targyalas koze becsuszik egy itelkezesi szunet a birosagon a nyar folyaman... A haz mar elkelt, holnap az ugyved is varja majd a munkadijat. Adj idot az erzeseidnek, nincs minden veszve. Akkor sincs, ha tenylegesen valasra kerul a sor. Azutan is jora fordulhat minden. Azt, h "jora fordul", Ti fogjatok tudni, h Nektek mit jelent majd. Az mindenkeppen jo jel, h javul a viszonyotok. A hazassagok, parkapcsolatok egy tekintelyes resze hullamzo, egyaltalan nem vagy egyedul ezzel az erzessel.
2022. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

"Mert most úgy tűnik hogy egy szép családi életet készülök tönkretenni"


Ebben semmi jól működő és szép nem volt a leírás alapján. Ne haragudj, de úgy egy fedél alatt élni valakivel, hogy egy hónapig nem szóltok egymáshoz, az nem házasság, nem kapcsolat, de még csak lakótársnak sem mondanám. Ezen már nincs mit megmenteni.

2022. máj. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!