Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha rendsdszerezni akarom a...

Ha rendsdszerezni akarom a fejemben kavargó gondolatokat miképpen tegyem?

Figyelt kérdés
Legnagyobb problémám az hogy az ötletek felismerések meg a problémák és témák amiket felszoktam jegyezni nagyon sokrétőek ösze visza vannak sok dimenzióba és ha sokat le írok akkor már el se tudok igazodni.
2015. jún. 4. 22:14
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
Csak azt tudod tenni, mint a könyvekkel a polcon, ha könnyen meg akarsz találni valamit: rendszerezel. És tudni kell célirányosan gondolkodni.
2015. jún. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na ez a nehézség hogy sok különáló cél egy adot témán meg sok külön áló téma meg van ami nem velem kapcsolatos van ami csak tudományosan érdekel van ami szubelyektyív érint van ami átmeneti problémára vonatkozik vana mi egy lehetséges problémára és ahogy el kezdtem füzetbe le irkálni a be ugró gondolatokat egyszercsak elvesztem bennük. Maga a rendszerezést felosztást nem tudom hogy oldjam meg hogy enyi kúbor gondolat jól átlátható módon könyen ki kereshető legyen.
2015. jún. 5. 11:54
 3/4 Wadmalac ***** válasza:

A bejövő gondolatokat pc-n jegyezd le egyenként egy text fájlba.

Aztán ahogy visszaolvasod őket egyenként, tudsz már halmazokat csinálni, mit hova sorolsz, aszerint csinálj egy könyvtárfát.


Aztán ha ide berendszereztél mindent, utólag akár témára tudsz keresni a könyvtárnevekből, akár kulcsszóra a keresővel.

2015. jún. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindmap módszert próbáld ki.

Papíron is lehet, de szoftver is van rá.

Keresőbe: Mindmap

2015. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!