Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén vagyon?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén vagyon?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Segítséget kérnék, ügyvédre nincs pénzem.

28 éves nő (még) házas nő vagyok. Egy kisgyerekkel. Férjemmel úgy néz ki, el fogunk válni.

A vagyonuk nem sok. Baba előtt sokat tettem félre, hogy majd, amíg nem dolgozom, ne kelljen bölcsibe adni a gyereket, lehessek kényelmesen itthon vele. Ez így is történt, sajnos akkoriban úgy tűnt természetesnek, hogy az anyagiak nagy részét én álltam, a babával kapcsolatos dolgokat : bútorok, ruhák, pelenka, stb még a rezsi egy részét, bevásárlások mindenben részt vettem. Kisgyerek már négy éves, én sajnos csak minimálbért keresek. Férjemnek saját vállalkozása van, havi fél - egy millió körüli keresettel. A válásunk is főleg a pénz miatt van. Vettünk egy házat, amit el kezdtünk felújítani. Felvettük a babavárót, plusz hitelt. Csokot nem! A hiteleket férjem fizeti, a háztartási dolgokat, ételt, gyerek ruhák, cipők stb én.

Válás esetén a ház fele enyém lenne, hisz a nevemen van. De férjem azt mondta, hogy az eddig befizetett hiteltörlesztőt le fogják vonni, mert ő fizeti. Ez igaz? Akkor hol az én pénzem, amit ételre költök?

Köszönöm, ha valaki tud segíteni.


2022. júl. 24. 14:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hazassag vagyonkozosseg.

Nem fogjak levonni mert valszeg nem irzatok ra semmit 2. Mert mi den mast meg te fizettel.

Ergo egealban lesztek

2022. júl. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kissé megnyugodtam. Nagyon igazságtalan lenne, mivel a babavárót én is aláírtam, ebből vettük a házat. Tehát nem akarnám neki hagyni a házat, hiába ő fizette a törlesztőt.
2022. júl. 24. 14:09
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Nincs igaza a férjednek. Felháborító, amit előad. Mi az, hogy ő fizette a tölesztőket? Te meg a többit, de ez is baromság, mert vagyonközösdégben éltek.

Ezért nem kell izgulnod, hagyj rá a férjedre, amit mond, ne idegeskedj, az ügyvéded majd képvisel.

2022. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

"Válás esetén a ház fele enyém lenne, hisz a nevemen van."


Ja, akkor is a fele a tied lenne, ha nem lenne a neveden, nem az számít házasságban, mi kire van írva.

2022. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a ház fele, hanem a hitelt is kapod. Plane a buntit is, ha nem adjatok vissza a penzt, bar nem tudom a pontos reszleteket, en nem vettem fel.
2022. júl. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Mathus ***** válasza:
100%
a kérdésre: a babavárónál egyetemleges a felelősség, ha a feltételeket nem teljesítitek akkor a kamatkülönbözetet egy összegben ki kell hogy fizessétek, amit a NAV fog behajtani. plusz szabadfelhasználású piaci hitel lesz belőle. ez drága válás lesz.
2022. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom/ tudjuk sajnos.
2022. júl. 24. 15:22
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan ezért fogok házassági szerződéssel házasodni.

Az összes félretett pénzedet felélted a gyerek 3 éve alatt miközben a férjed ilyen jól keres?

Lehetett volna valamennyi olyan pénzed is amiről esetleg nem tud.

A babaváró miatt meg a 10 helyett majdnem 20 milliót fogtok visszafizetni.

2022. júl. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Igazából a baba előtt még nem keresett ilyen jól. A baba születése után pár hónappal kezdett beindulni a vállalkozás. Cserébe teljesen egyedül voltam a kisgyerekkel, férjem éjjel nappal dolgozott, spórolta a pénzét. Érdemben nem foglalkozott a gyermekkel, soha semminek sem nézett /olvasott utána, mindent (pl milyen oltást adjunk be, hozzátáplálást,ruházkodást, mindent egyedül oldottam meg, játszótér, közösségi baba programok, strand, ovival kapcsolatban is minden rám maradt.)ez akkor jó volt, mert végülis szabad kezem volt, mindenre azt mondta, hogy én vagyok az anyja, döntsem el én.

Emiatt jócskán volt ideje és energiája a cégével foglalkozni, azt építgetni, szépen lassan átfordult az egész anyagi függőségre. Már mindent a pénzben mér, engem azért bánt, hogy nem vagyok a házba fizetni semmit, ő fizet mindent ezért semmibe sem lehet beleszólásom, pl csempe, kialakítások stb.


Bezzeg neki most van félretett pénze.

2022. júl. 24. 19:25
 10/20 A kérdező kommentje:
Folyton megaláz, hogy ő tart el, ami nem igaz, mert én is becsületes dolgozom, házi munkákban semmit sem segít! Mert azt mondja, ő keresi a pénzt!
2022. júl. 24. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!