Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Örökségemből, válás esetén, a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Peca1000 kérdése:

Örökségemből, válás esetén, a feleségemnek jár valami belőle?

Figyelt kérdés

Édesapám után fogok örökölni ingatlanokat, pénzt, és ingóságot.


Jelenleg házas vagyok, de nagyon úgy néz ki, hogy nem sokáig.


Ha megörököltem ezeket a dolgokat, és lezajlott a hagyatéki eljárás is, akkor válás esetén, a feleségemnek, a törvény szerint jár ebből valamekkora rész, közös vagyonnak számít e?


Ha eladok az ingatlanokból, az abból származó jövedelem is elosztódik? Ha igen, milyen arányban?


Én annak örülnék, ha egy vasat sem kapna, hisz nem ő örökölne, hanem én, és faterom sincs jó viszonyba vele.

Én sem venném el tőle, ha ő örökölne.


Csak tudom, hogy csúnyán válnánk, aztán előre szeretném látni, hogy mi lesz velem.


Ha esetleg mégis járna neki, akkor mi módon lehet még édesapám halála előtt megoldani, hogy ebből ne kapjon, ha mégis örökölnék.


Tudom, váljak el, még előtte, de ez jelenleg nem opció.



2018. jún. 13. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
8%

A hagyatéki eljárást próbáld elhúzni és előbb add be a válást. Ha a válás előtt kerülnek hozzátok a dolgok, akkor közös vagyonnak minősül szerintem.

De kérdezz meg egy ügyvédet, az a tuti.

2018. jún. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az örökség főszabály szerint különvagyon. Az örökség értékén vásárolt dolog is, csak tudd bizonyítani, hogy abból van (ez akkor lehet érdekes, ha pénzt örökölsz és abból valamit vásárolsz, eladod az egyik örökölt ingatlant, annak értékén veszel mást, stb, stb). Így a feleségednek sem házasság alatt, sem váláskor nem jár ebből semmi. Viszont mivel a pontos viszonyokat nem ismerem, azt tudom tanácsolni, fordulj ügyvédhez, hogy nehogy valamelyiket ne tudd papírral alátámasztani és ebből legyen gond.
2018. jún. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az örökség magánvagyon, soha nem lesz közös. Ha pénzt örökölsz az is magánvagyon.

Javaslom hogy nyiss külön számlát az örökségnek és az ezzel kapcsolatos pénzeket ezen tartsd, ha fizetsz belőle valamit dokumentáld és a papirokat őrizd meg.

2018. jún. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Add be a válási kérelmet minél hamarabb. Amúgy az öröklött vagyon magán vagyon.
2018. jún. 14. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, délután mennek a zöld kezek mindenkinek.
2018. jún. 14. 07:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Ptk. 4:38 szakasz, b) pont
2018. jún. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Estádio de Felchút ***** válasza:

Az örökség és a névre szóló ajándék is különvagyon (nem "magánvagyon").

Ám figyelj, koma, ne húzd ezt a válást, mint a rétes tésztát, ha menthetetlen a dolog, jobb ezen hamar túlesni...

2018. jún. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!