Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál kiteszik az egyik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál kiteszik az egyik felet ha semmilyen megoldásra nem hajlandó? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Válóperem folyamatban.Tavasszal el kellett jönnöm a kislánnyal a hitelre vásárolt lakásból,ahol az apa maradt ott.Neki nyáron letelt a munkanélkülije,azóta semmit nem fizet,sem gyerektartást,sem rezsit,nem hajlandó sem kiköltözni,sem fizetni(rezsit sem) sem hitelt átvenni. Nincs bejelentve,de dolgozik. Alkohol miatt reggelig veszekedtünk,dühöngött,kiabált,nem maradhattam ott egy kisgyermekkel. Jön a tél,nem fogom tudni fizetni a fűtés mellett a lakást is,elúsztatja,én is BAR-ra kerülök,mert adóstársak vagyunk a hitelben. Hiába dolgozok 2 helyen én is tönkre megyek.Fenyegetőzik,mert mondtam,hogy végrehajtást kérek a gyerektartásra.( 1 füzetet sem vett)
2010. szept. 25. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért kellett volna eljönnöd, bármikor hazamehetsz az közösen szerzett vagyon!


Senkit sem fognak kitenni sehonnan!

Mindennek a fele a tiéd!

A Hitelt átvállalhatod a volt férjedtől vagy ő is átvállalhatja tőled. Ha nem fizeti senki sem akkor mindkettőtökön behajtják a ház árának a felét!

Plusz buktátok a házat!


A Házasság vagyonközösséget jelent, kivéve ha nincs külön házassági szerződés amiben lefektetik a vagyoni helyzeteteket hogy micsoda kié mennyi részben stb..

2010. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Hülyén csináltad.

Ott kellett volna maradni,majd az első kiabálós balhénál zaklatásért feljelenteni,távolságtartást kérni.

A gyermektartást is rögtön igényelni kellett volna,mihelyst az érzelmi és/vagy anyagi kapcsolatotok megszűnt.Az nem számít,hogy egy helyen laktok.

Ide most már egy ügyvéd kell.

2010. szept. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

A gyerektartást megítélik, de ha közös a lakás,akkor nem teszik ki.Nem kellett volna elköltöznöd a közös lakásból,mert így hátrányos helyzetbe kerültél. Kérdezd meg az ügyvédet, de talán érdemes lenne a Bíróságtól kérni a lakás elárverezését! A férjed összegéből pedig megkapnád az elmaradt tartásdíjat is.

Ha nem fizet,akkor ügyvéddel,vagy ajánlott levélben szólítsd fel a fizetésre,mert enélkül csak 6 hónapra visszamenőleg kaphatod meg a gyerektartást.

2010. szept. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Egyébként meg ha alkohol miatt veszekszik és dühöng, akkor neked nem eljönnöd kell hanem kihívni a rendőrséget meg a gyámügyet amikor be van baxva és majd szépen elviszik kiskorú veszélyeztetése miatt!!


Nálunk is ez volt a faterral.

Kihívtuk a mentőket, aztán a mentősök meg a zsarukat mert részegen fel akarta robbantani a marhája a lakást a gázzal meg késsel kergetett minket!


Hál istennek már 4 éve nem él.

2010. szept. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem szabadott volna eljönnöm,de nem bírtam cérnával,amit művelt.

Arra írtam,hogy nem hajlandó semmire,hogy sem átengedni a hitelrészét,hogy átvegyem,sem az én részemet nem hajlandó átvenni. Keresek ügyvédet.

2010. szept. 25. 19:37
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha a (volt) férjed feketén dolgozik, és más vagyona sincs, a gyerektartásra kért végrehajtással csak azt éred el, hogy elárverezik a ház felét (feltéve, hogy 1/2 - 1/2 arányban vagytok tulajdonosok), a bank is kéri a pénzét a vételárból, te meg társtulajdonos lehetsz egy vad idegennel, és pénzt sem biztos, hogy kapsz. Maximum akkor, ha kéred, hogy a végrehajtó árverezze el a te tulajdonrészedet is, abból a férjed tartozására nem vonhatnak le, a bank viszont kérheti a pénzt.

Ehhez hasonló megoldás lehet, hogy közös tulajdon megszüntetése iránt pert indítasz. Akkor is végrehajtó árverez. A per során még használati díjat is kérhetsz a fél ingatlanért, ha nem laksz ott.

Amúgy csatlakozom az előttem szólóhoz: kérdezz meg egy jó ügyvédet!

2010. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ápolónő vagyok,sajnos NEM viszik be ha nem írja alá.
2010. szept. 25. 19:39
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Ugyan már....

tessék arra hivatkozni,hogy közveszélyes.Mondjuk gázpalackot akar robbantani....

2010. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

igaz h pár éve történt már, de szüleimnél ugyanez volt a helyzet annyi különbséggel h nem voltunk már annyira picik (én 18) pia, ordítás, veszekedés, ajtó csapkodás,és még sorolhatnám, hajnalig cirkusz, nekünk másnap suli, anya, tesó kizárása a lakásból...

hát válás közben, és után sem hagyta el a lakást mert közös volt, muszályak voltunk együtt élni, mert anyum takarítónői fizuból nem tudott volna eltartani 3 gyereket, meg lakást, apám maszekolt, nem volt bejelentve, egy zsömlét se vett nekünk :( szóval egy rémálom volt az egész :(

majd válás után pár hónapra öngyilkos lett apám, így "megoldódott" a helyzet.

a pici miatt teljesen megértem, h eljöttél. mert nekem most 3 hós babám van, én is elhúznék, ha ilyen lenne, mert nem akarnám h ilyet éljen át a gyerekem!

sajnos a többivel nem tudsz mit kezdeni :( mert ha nincs bejelentve, akkor nem tudják honnan elevnni a pénzt, és a lakás is mivel közös, így onnan se lehet kirakni :(

kitartást, és sok sok sok szerencsét kívánok mindenhez!!!!!!!

2010. szept. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok! azt elfelejtettem, h rendőrt hiába hívsz, mert amíg vér nem folyik addig nem csinálnak semmit, nem egyszer próbáltuk, még a diliházzal is el akartuk vitetni ,de ők se foglalkoztak vele... :(
2010. szept. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!